23 вересня 2023, 14:34

ТАЙЛАНД, УКРАЇНА, РИС

🇨🇷💭 Отже, на полях Форуму молодих депутатів світу у Вʼєтнамі – мала двосторонню зустріч із делегацією Таїланду.

У Міжпарламентському Союзі тайці нас підтримують – вони не один раз давали вирішальні голоси в моєму Комітеті миру та безпеки за час цієї війни.

➡ Мені пощастило працювати у керівництві Комітету міжнародної безпеки з тайцем, який на персональному рівні проникся війною і підтримував нас, незважаючи на директиви МЗС інколи утримуватись.

За останні півтори роки – Таїланд підтримує резолюції по територіальній цілісності України в ООН.

Підтримав всі Резолюції по Україні в МПС.

➡ Ми також дякуємо Таїланду за надання гуманітарної допомоги через Червоний Хрест та ЮНІСЕФ.

📄❗Однак щодо Мирного плану Зеленського – Таїланд до сих пір залишається нейтральним та ніяк не реагує на наші заклики. Не бере участь ні в обговореннях, ні у Форумах.

Один із моїх найближчих друзів у Кембриджі був тайцем. Від нього вивчила "Коп кун ка" та "краб" – "дякую" тайською, – що дуже допомагало на перемовинах)

Загалом тайці по-людськи нас дуже підтримують, але часто – без конкретики. Сподіваюсь, що ця конкретика тепер додасться.

Зараз – цікавий час для роботи з Таїландом.

👉🏼 Нещодавно у них пройшли парламентські вибори – перемогла опозиційна партія "Рух вперед". Цю перемогу вже охрестили політичним землетрусом для Таїланду.

Колишня правляча партія, друга за величиною, погодилася приєднатися до "Руху вперед" і 4 менших опозиційних партій, давши їм коаліцію з понад 60% місць у новому парламенті.

5 вересня прем'єр-міністр Таїланду Шретта Тавізін та 11-партійний коаліційний уряд склали присягу перед королем Рамою Х.

Ми дуже сподіваємось, що зараз, за нового складу парламенту та нової коаліції позиція Таїланду стане більш чіткою по відношенню до агресора – від тайської делегації та депутатів були досить позитивні сигнали з цього приводу 🙏🏼

Таїланд насправді вже підтримує декілька пунктів Мирного плану Зеленського – продовольча безпека та захист навколишнього середовища.

І продовольча безпека тут грає ключову роль. Бо – РИС.

Парадоксально, але агресія росії проти нас і блокування наших портів та експорту зерна вплинули навіть на Азію.

Ціни на рис останнім часом суттєво підвищилися 📈

У В'єтнамі ціна зросла до $550-$575 за тонну – найвищий рівень з 2011 року! Для населення – катастрофа.

Ціни на рис у Таїланді підскочили до 11-річного максимуму – $605-$610 за тонну, порівняно з ціною минулого тижня у $545.

Це дуже сильно відчуває на собі населення В'єтнаму, Таїланду, Лаосу, Камбоджі, Бангладешу – однієї з найбільших бідних країн світу.

➡ Якщо коротко:

Так, азійські країни не сильно їдять нашу пшеницю, зате їдять вироби з неї)

Крім того, останній вихід рф з зернової угоди – співпав із сильними мусонними дощами в Індії, що завдали шкоди посівам і роздрібні ціни на рис зросли на 3% за місяць.

Щоб запобігти мітингам та забастовкам, Індія вирішила зупинити експорт деяких видів рису, аби утримати сталі домашні цифри – і скоротила приблизно пʼяту частина світового експорту рису.

До речі, Африка вже страждає через агресію росії і підняття цін на наш експорт, а тепер доклався ще рис: наприклад, 70% імпортованого Сенегалом рису надходить з Індії, але тепер він занадто дорогий.

•••

Нагадуємо лише азійським країнам, що, незважаючи на війну, бомбардування та постійні обстріли наших фермерів та портів – Україна проекспортувала 725,000 тон зерна для World Food Programme – у якості гуманітарної допомоги (!) – тобто безкоштовно під час війни – в Афганістан, Джибуті, Ефіопію, Кенію, Сомалі, Судан і Ємен.

Інакше в цих країнах почався б масових голод.

І зараз, щоразу, коли росія виходить із зернової угоди та шантажує світ їжею – буквально робить їжу зброєю, – більш, ніж 50 мільйонів людей, потребують продовольчої допомоги.

Війна давно глобальна. І Таїланду, Вʼєтнаму та Індії – час діяти для зупинки агресора.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому я склала депутатський мандат?

Друзі, я прийняла суперважливе рішення у своєму житті – склала депутатський мандат. Так, таке теж буває. І в багатьох виникає питання: "чому?"...

Перше міжнародне відрядження з малою: Асамблея МПС у Женеві

Перше відрядження з малою. Моє перше відрядження за 13 місяців. Маю брати її з собою, якщо хочу повертатись до міжнародної роботи і годувати її й надалі...

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности"

В росії сьогодні свято "День семьи, любви и верности". Така в них любов – вдарити ракетами по дитячій лікарні, вбивати гвалтувати та калічити...

Гарячий геополітичний червень. Саміт миру

➡ Перша половина червня – була надзвичайно важлива в геополітичному плані та багата на міжнародні події. ▫ Перше і найважливіше, безумовно, – це Глобальний Саміт миру у Швейцарії 15-16 червня...

80 років депортації кримських татар та кривавий млин історії

Сьогодні – 80 років геноциду кримськотатарського народу. 🕯 ➡ Цього дня, 80 років тому, кримські татари були затавровані радянським режимом як "зрадники" і насильно депортовані зі своєї батьківщини...

Другий Міжнародний саміт міст і регіонів у Києві

🇺🇦🇪🇺🗺 Другий Міжнародний Саміт міст і регіонів: "As strong as united" У центрі Києва, у День Європи (дуже символічно) – мала можливість особисто взяти участь у Міжнародному Саміті міст і регіонів...