Мелінда Сіммонс Посол Великої Британії в Україні

Чому Україна має боротись із змінами клімату?

22 жовтня 2020, 10:30

Приїхавши до Києва восени минулого року, я очікувала, що буду більшість часу займатися різними питаннями, наприклад, допомога Україні в боротьбі з російською агресією та підтримка її євроатлантичної інтеграції. І хоча ці теми, безумовно, визначали мій порядок денний, я не думала, що стихійні лиха, викликані змінами клімату, так різко заявлять про себе вже в перший рік моєї роботи тут. На жаль, повені у Карпатах і лісові пожежі в Чорнобилі, на Житомирщині та Луганщині набули дуже значних масштабів. Британія, разом із іншими країнами, надала гуманітарну допомогу людям, які відчули на собі руйнівні наслідки цих екологічних катастроф – ми не можемо забути тих, хто втратив життя, чи житло та чиє здоров'я і бізнес постраждали.

Ці події майже напевно можна пояснити змінами погоди та підвищенням температури в Україні. Але, звичайно, ці виклики стоять не лише перед Україною. По всьому світу вирують шторми й падає врожайність. Україна є однією з багатьох країн, яким доводиться міркувати, як адаптуватись і захистити себе від кліматичних катастроф. Це критичний момент для майбутнього нашої планети. Ми повинні робити більше спільно, аби уповільнити й, зрештою, нівелювати негативний вплив кліматичних змін.

Ось чому в листопаді 2021 року Велика Британія у партнерстві з Італією прийме наступну Конференцію ООН з питань зміни клімату (COP26) у Глазго, щоб зібрати країни світу та взяти на себе зобов'язання вжити термінових заходів для зупинки змін клімату.

Але вже сьогодні ми закликаємо всі країни визначити довгострокові стратегії та свій внесок на національному рівні для якнайшвидшого досягнення скорочення викидів парникових газів в атмосферу до нуля. Відновлюючись після пандемії COVID-19, ми хочемо бачити, як інші країни приймають економічні рішення, які допомагають зберегти довкілля для майбутніх поколінь і враховують проблеми зміни погодних умов, втрати біологічного різноманіття та здоров'я населення.

Британія вже показує шлях. Минулого року ми схвалили законодавство щодо скорочення до нуля викидів парникових газів в атмосферу до 2050 року – ставши першою з найбільших економік світу, що юридично закріпила цю мету. Ми подвоїли фінансування глобальних зусиль із захисту клімату на рівні 11,6 мільярда фунтів до 2025 року. Ми повністю припинимо використання вугілля до 2024 року і вже зменшили свою залежність від нього з 40% у 2012 році до менш ніж 3% у 2019 році. Всередині країни ми інвестуємо 3 мільярди фунтів стерлінгів в підвищення енергоефективності будинків, шкіл і лікарень, а також у створення 140 тис. "зелених" робочих місць.

Працюючи над заходами з протидії кліматичним змінам на національному рівні та узгоджуючи їх із Європейською зеленою Угодою, Україна вже рухається у напрямку визначення своїх зобов'язань зі зменшення викидів вуглецю. Але щоб здійснити кроки, необхідні для захисту нашої планети, зокрема, шляхом досягнення цілей Паризької угоди, Україна має ставити більш високу планку для своїх зобов'язань, щоб мати змогу отримати користь від їх реалізації.

Світ поступово відмовляється від використання викопного палива та зосереджується на відновлюваних джерелах енергії. Україна, яка стане частиною цього процесу, підтримає таким чином розвиток "зеленої економіки", що дозволить повною мірою скористатися всіма можливостями 21 століття. Крім того, такий напрямок розвитку допоможе збільшити економічну й енергетичну незалежність. Британія вже продемонструвала, що зелене зростання є можливим – з 1990 року наша економіка зросла на 75%, скоротивши викиди в атмосферу на 43%.

Розпочинаючи свій другий рік роботи в Україні, я сподіваюся, що природні лиха, пов'язані зі зміною клімату, відбуватимуться рідше. Водночас, я сподіваюсь, що Україна зможе приєднатися до наших зусиль якнайшвидше зупинити зміни клімату. У нас не залишилось часу на зволікання.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Andrii Y Kuzmenko _ 26.10.2020 17:46
IP: 93.75.17.---
Вибачте пані посол, з чим боротися?? Чи не нагадує це історію про царя, який намагався відлупцювати море. Безумовно, це був хороший піар хід. Щоб з чимось боротися потрібно розуміти його причинно-наслідкові зв'язки. А з кліматичними змінами все неоднозначно. І цим користуються шахраї. Якщо брати виключно антропогенні фактори, то дійсно, потрібно боротися. З нав'язуванням споживання на світоглядному, цивілізаційному рівні.
Tarahtun _ 26.10.2020 16:34
IP: 198.16.70.---
А пани посол не может рассказать поподробней о причинах Лондонского блекаута 9 августа 2019 года.
Почему цены в Северной Германии, Дании, Южной Австралии, и Калифорнии в разы отличаются от соседних регионов?
Или почему прерывистая энергия такая дорогая?
Подскажу: главная нерешенная проблема Зеленой энергии – прерывистость. Генерируемая мощность может за считанные секунды падать в десятки раз, а в пределах одного года гарантированно меняется в разы. Приходится для стабильности сетки держать значительный избыток дополнительных мощностей (газогенераторы), используемых в предельно неэкономичных режимах. Возобновляемые источники энергии в лучшем случае перекладывают свои проблемы на массового потребителя, а в худшем – если тарифы становятся непосильны – разрушает всю энергетику, приводя к массовым отключениям и в конечном счёте к параличу хозяйства в целом.
Евгений Буравлев _ 26.10.2020 10:13
IP: 176.36.249.---
МИ ТАКИ МАЄМО БОРОТИСЯ! Сьогодні, ми маємо бути свідомі того, що став до боротьби зі змінами клімату, ми також і посилюємо боротьбу за свою незалежність, свою землю, та її відновлення. Але і наші партнери по майбутній Конференції ООН з питань зміни клімату (COP26) у Глазго, також мають разом з нами зробити рішучий крок до кардинального зменшення ризиків виникнення воєн на пленеті Земля. Адже війни це однозначне збільшення викідів у повітря, руйнація біосфери та знищення нашого планетарного біорізноманіття, а отже і зміни клімату. Тому, країни, що визнаватимуться агресорами, мають засуджуватися світовою спільнотою та каратися адекватними податками за наслідки щодо змін клімату. Окрім того, безпосередньо Україна ще має зосередити свої зусилля на зменшенні пожежної небнзпеки та системному відновленні водоносної меріжи країни.
Igor Raczkowski _ 26.10.2020 00:05
IP: 45.87.88.---
зміна клімату це розводняк глобального маштабу. легкий спосіб вкрасти гроші. подібне недавно було. всі боролись з озоновими дірками, гроші реалізували і про "проблему" забули.
Алекс Платц _ 25.10.2020 15:59
IP: 92.242.103.---
Пані британка озвучує концепцію придуману у лондоні.
Брітанія збрехала разом с США та Росією у Будапешті у 1994-му, тож бреше й зараз.
Ruslan Stepanov _ 25.10.2020 03:33
IP: 77.244.37.---
Теория вины человека в глобальном потеплении это самая крупная афера конца 20го века.

Вот большой материал о Глобальном Потеплении.
Предупреждаю, надо долго и вдумчиво читать, переходить по ссылкам, проверяя факты и изучая научные статьи.
То есть это подходит только тем кто хочет разобраться в проблеме. Тому, кто любит делать выводы по заголовкам, не вдаваясь в глубь вопроса, эта статья противопоказана.
*вместо # поставте точку
novayagazeta#ru/articles/2020/01/06/83362-tserkov-globalnogo-potepleniya?fbclid=IwAR15AJa09OzQabTsfUyLF3QwPEZ4ZKZGvH_dVYO6PQ8paJgkfB6LoP6GglA
Val Jarkova _ 24.10.2020 13:56
IP: 86.145.72.---
Зовсім не згодна з пані Меліндою!! Те що Британія заявляє не означає це є реальна правда. Це те що підтримують недосвідчені або не ладе чесні деякі вчені що залізли в європейську комісію по клімату. Вони хочуть слави але не мають знань. Тому фабрикують результати.

Це потепління на землі зовсім не створене людьми а натуральний хід подій на землі
пов'язаний зі зміною сонячної активності та руху сонця навколо центру гравітації сонячної системи!
Але в наступні 30 років землю чекає похолодання викликане глобальним сонячним мінімумом типу
Маундера мініма,що був в 17- сторіччі. Тобто в наступні 3 десятиріччя людям на землі потрібні надійні енергоресурси. Ці ні в якому разі не включають вітряки або сонячні панелі. Коли сніг буде палати цілий рік а небо буде в хмарах ніякі вітряки або панелі працювати не будуть. Не кажучи про те що ці вітряки нарушать щлчхи птахів, перешкоджатимуть радіосигналам. Іх утримання коштує більше ніж енергія що вони роблять. Отакі справи...
Yuri Dubov _ 23.10.2020 19:26
IP: 95.132.27.---
Ось тільки не треба нав'язувати вітряки і сонячні панелі як панацею, тим більше що для такої бідної країни як наша це велика розкіш. Крім того, щодо впливу на екологію – вітряки вже шкодять популяціям птахів, сонячні панелі виправдані далеко не всюди. Єдине реальне безпечне джерело майбутнього, здатне забезпечити все зростаючі потреби в енергії – це fusion power (термоядерна енергія), роботи над практичною реалізацію якої ведуться активно багатьма країнами – той же ITER, в якому приймає участь і Велика Британія (яка до речі на свій власний токамак STEP виділила в 2019 р. 200 млн. фунтів), а Массачусетський MIT нещодавно опублікував обнадійливі досягнення в утриманні плазми в свому реакторі SPARK.
Володимир Яблонський _ 23.10.2020 07:57
IP: 128.124.64.---
Припинити викид парникових газів до нуля практично неможливо. Головним парниковим газом на планеті Земля є водяна пара. Викиди діоксиду вуглецю, пов'язані з діяльністю людини, будуть зростати, оскільки чисельність людства постійно збільшується. У зв'язку з відмовою від використання вугілля для виробництва електроенергії та відмовою від двигунів внутрішнього згоряння які працюють на бензині, дизельному паливі та на газу значно зменшиться викид аерозолей в атмосферу планети, що призведе до пришвидшення темпів глобального потепління, оскільки аерозолі (оксиди азоту, сірки) мають здатність відбивати сонячне проміння у космічний простір.
Log Log _ 22.10.2020 23:17
IP: 128.124.188.---
Петро Киевский – безмозглый Унитаз Семижопов из Воронежской области
подтерли
"Руссофоб" недоразвитый, подтиррают задницу, которая у тебя вместо головы.
Ты действительно РУСОФОБ, ненавидишь русский язык, за полвека читать не научился.
Украине действительно слава, а невежде, который припёрся на сайт в другой стране
с безграмотным бредом, позор. Пошел вон.
Dmytro Eter-nity _ 22.10.2020 17:43
IP: 176.100.188.---
Ідіть в д.у.п.у, пані Меліндо! Україна не зобов'язана стримувати свій економічний розвиток, щоб британці купували тут лише сировину для власного виробництва. Великій Британії ніхто не заважав ставати "майстернею світу" свого часу, не заважайте й іншим. Це ж вільний ринок чи не так?)
_ABM_ _ 22.10.2020 15:00
IP: 77.222.153.---
Петро Киевский из Воронежа с ру💩🇷🇺🐑💨:
Все, подтерли комменты...!!!
Семижопов, пипец тебе, Британская разведка МИ-6 тебя "подтерла". 😎
На России абсолютное большинство людей про развитие "зеленой экономики" даже не слышали.
Какая там "зеленая экономика" и "зеленая энергетика", если в стране, где есть газ, нефть и вся таблица Менделеева, к примеру, 64,5 % сельских территорий Тверской области находится без газификации!!!
На России дошли до того, что с протянутой рукой собирают пожертвования на дрова для своих замерзающих старушек: podari-drova.ru/
Семижопов, расскажи замерзающим старушкам о глобальном потеплении🌡. Они тебя моментально на три буквы пошлют.
Віктор Совщак _ 22.10.2020 14:39
IP: 188.163.12.---
У нас не залишилось часу на зволікання.--А всі релігії кажуть, що людина смертна...Це ми чогось вирішили, що будемо жити вічно...Тобто прийде час (називається кінець світу) і люди зчезнуть з землі...Боляче, думаю, не буде... Вмирає ж людина і що? Живі страждають це точно.
Mike_Kharkov _ 22.10.2020 14:10
IP: 134.249.228.---
"Британія вже показує шлях. Минулого року ми схвалили законодавство щодо скорочення до нуля викидів парникових газів в атмосферу до 2050 року – ставши першою з найбільших економік світу, що юридично закріпила цю мету."
===
Видимо, здесь вкралась неточность, т.к. сократить до нуля выбросы, например, метана невозможно, почти половина их происходит естественным путем, помимо деятельности человека.
Относительно Украины же, можно заметить, что мы пока (или уже) имеем слабую экономику, которой не под силу полноценная зеленая энергетика и экономика, поэтому движение в этом направлении возможно лишь с развитием экономики и становлении среднего класса.
Влад Дорошенко _ 22.10.2020 11:24
IP: 93.72.24.---
Пані Меліндо!
Пишіть частіше, нам потрібна увага і підтримка британців. Щоб ми вас догнали по рівню життя, високим технологіям, рівню свободи, справедливості і державної далекоглядності.
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter