26 вересня 2013, 15:25

Передвиборча кампанія в Грузії розпочалася

Наприкінці вересня у Грузії вже відкрито почалися виборчі процеси. На екранах телевізорів майорить реклама, новини теж стали значно політизованішими. У містах почала з'являтися зовнішня агітація. Водночас, все це трохи відрізняється від подібного періоду в Україні.

По-перше, в Україні політична реклама з'явилася б ще за півроку до самих виборів. Тут же міста пустували, починаючи з початку серпня і до кінця вересня на території всієї Грузії мною не було помічено жодної зовнішньої політагітації.

З 20-го вересня вулиці замайоріли величезними біл-бордами з закликом голосувати за Ніно Бурджанадзе, лідера Демократичного руху – "Єдина Грузія" та Георгія Маргвелашвілі, висуванця партії "Грузинська мрія – демократична Грузія". Цікаво, що реклами третього лідера виборів, представника Єдиного національного руху Давида Бакрадзе, на вулицях, поки, майже немає.

Щодо перших двох, то агітація Маргвелашвілі є досить стандартною – біл-борди, а в маленьких містах – афіші. На цьому поки все.



А от Бурджанадзе одразу нагадує варіант Наталі Королевської в Україні. Вона в декілька днів опинилася скрізь. Що лише підтверджує думки опозиційних політиків та журналістів, що Ніно Бурджанадзе – технічний проект Іванішвілі для відтягування голосів. Все, знову таки, так само як і з Королевською, грошей тут не жаліють, тож реклама з'явилася, окрім біл-бордів по всій Грузії, мало не на кожній станції метро в Тбілісі, а також на марштурках. До речі, в Україні агітація на громадському транспорті заборонена, в Грузії ж, схоже, – ні.









По телевізору агітують більшість кандидатів, зокрема Ніно Бурджанадзе, Георгій Маргвелашвілі, лідер Християнко-демократичного руху Георгій Таргамадзе та інші. Реклама висуванця від ЄНР лише починає з'являтися, однак достатньо рідко.

Переважно Давида Бакрадзе можна побачити хіба що у новинах, але не так і багато. Порівняно із згадуваними вже Маргвелашвілі та Бурджанадзе.

Не знаю, чому націонали ще не розпочали активної агітації за свого кандидата, адже до виборів лишилося трохи більше місця. Чи то вони сподіваються виїхати на загальній розчарованості грузинського народу від діяльності уряду "Грузинської мрії", чи ж мають якусь свою стратегію. Але, враховуючи те, що грузинське суспільство ще далеко не обізнане в політтехнологіях, та легко ведеться на обіцянки і грошове виявлення, я б на їхньому місці не грався.

Говорити про інших кандидатів у президенти взагалі немає сенсу, їх і кандидатами складно назвати, незважаючи на таку велику кількість.

Частково політичну пасивність можна пояснити тим, що остаточна реєстрація, що підтверджується збором підписів, закінчується 27 вересня, рівно за місяць до дня проведення виборів. Хоча на сьогодні ЦВК заявляє, що достроково зареєструвала вже усіх. Із 54 заявок офіційно зареєстровано кандидатами 23, серед них: Серго Джавахідзе, Георгій Маргвелашвілі, Давид Бакрадзе, Георгій Таргамадзе, Коба Давіташвілі, Зураб Харатішвілі, Теймураз Мжавія, Ніно Бурджанадзе та інші. Саме через те, політична реклама лише починає звявлятися. І, напевне, вже через тиждень по телевізору, окрім політики, не буде нічого.

Ніно Бурджанадзе, зауважте (!), у списку зареєстрованих з'явилася лише 24 вересня. Адже мала певні питання з невказаним майном у декларації. Однак, відсутність офіційної реєстрації, не завадила їй розпочати офіційну агітацію. Амбіції ллються через край.

Для інформації:

Для того, щоб пройти реєстрацію, кандидат повинен зібрати не менше 26 530 підписів (0,75 % від загальної кількості виборців).

Останній термін подання підписів – 17 вересня, а останні зміни в них можна було внести до 22 вересня.

ЦВК закінчила реєстрацію достроково 24 вересня.

За даними Центрвиборчкому, в Грузії 3 537 249 виборців.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Грузіє, про що ти мрієш?

Як уже багато хто сказав, закінчилася ціла епоха в історії Грузії, епоха Саакашвілі. До нього можна по-різному ставитися, але неможливо сперечатися, що саме за його правління Грузія нарешті стала на ноги як держава...

Чи є об'єктивний лідер у президентській кампанії в Грузії?

Кілька тижнів тому в рамках дослідження Національного демократичного інституту (США) було оприлюднено рейтинг підтримки грузинським народом кандидатів на пост президента країни...

Передвиборча кампанія в Грузії розпочалася

Наприкінці вересня у Грузії вже відкрито почалися виборчі процеси. На екранах телевізорів майорить реклама, новини теж стали значно політизованішими...

Як грузини мітингують: за Росію і проти Росії

Біля Міністерства закордонних справ Грузії в Тбілісі прихильники Євразійського союзу виступили з акцією в підтримку поновлення співпраці з Росією...

Коба Хабазі про вибори в Грузії: ''Грузини двічі не помиляються''

Під час поїздки в Кутаїсі на суд над Вано Мерабішвілі мені вдалося поспілкуватися із Кобою Хабазі,одним із лідерів Єдиного національного руху, депутата парламенту минулого скликання,а зараз очільника громадської організації "Вільна зона", про яку я ще розповім пізніше...

Як судять Вано Мерабішвілі в Грузії

Заполітизованість арешту колишнього міністра внутрішніх справ та прем'єр-міністра Грузії Вано Мерабішвілі видно неозброєним оком. Варто лише переглянути звинувачення...