Ірина Славінська Літературний оглядач

Літні канікули для письменника

16 травня 2013, 15:47

В Івано-Франківську з'явилася письменницька резиденцій:) Богдана Матіяш поділилася цією новиною.

Цитую:

23 травня о 15:00 у "Києво-Могилянській академії" в Бібліотеці Антоновичів відбудеться зустріч із організаторами Першої в Україні Резиденції для молодих україномовних письменників "Станіславський феномен"

Учасники зустрічі:

Тарас Прохасько

Віталій Чупак

Василь Карп´юк

Стати першим літературним резидентом в Україні – таку унікальну нагоду надають літературна аґенція "Discursus" та рок-вар'яте "КораЛЛі", оголошуючи конкурс на участь в Резиденції для молодих україномовних письменників "Станіславський феномен".

Тож перший резидент чи резидентка з 1 липня впродовж місяця мешкатиме в місті Івано-Франківську в хостелі "Феномен" із забезпеченням харчування в місцевих арт-кафе.

Тобто це буде життя справжнього вільного письменника чи письменниці: спілкування з цікавими людьми – мандрівниками, музикантами, поетами і прозаїками, яких життя закидає до міста і хостела, участь у різних мистецьких експедиціях в карпатські села, (зокрема вік-енд у столиці сирних коників Брустурах), а також чотири неформальні зустрічі з письменниками Юрієм Андруховичем, Тарасом Прохаськом, Володимиром Єшкілєвим та Галиною Петросаняк.

Жодних особливих зобов'язань до організаторів, окрім писання за підсумками кожного тижня есе, які оперативно публікуватимуться на шпальтах друкованих та електронних ЗМІ (газета "Галицький кореспондент", інтернет-портал "Zaxid.net" та сайті Літклубу "Маруся"; оприлюднення підсумкового есе планується на інтернет-порталі "Українська правда. Життя").

Потім ці тексти увійдуть до альманаху, який буде видано за підсумками року.

Також потрібно буде періодично спілкуватися з місцевими журналістами для висвітлення подій навколо Резиденції. Тобто невелика і приємна віддача за нагоду на місяць присвятити себе некерованій стихії натхнення для написання власних текстів, як це було з Юрієм Андруховичем. Юрій згадує,що саме завдяки аналогічному трьохмісячному перебуванню на німецькій віллі ним була написана "Московіада".

Тарас Прохасько каже, що заснування такої резиденції у Івано-Франківську – це реалізація його давньої мрії. І це правда, бо кому, як не "мандрівному філософу" знати, що таке творча свобода, хай і впродовж місяця, яку власне і дарує "Станіславський феномен". Також Тарас додає, що в принципі своєю акцією вони жодного велосипеда не відкривали: у Європі така практика існує вже десятиліттями, тож її втілення просто висіло в повітрі. От тільки шкода, що на неї не зреагував жоден представник бізнесових, політичних чи державних кіл, аж поки за її реалізацію не взялися самі письменники...

Заявки на участь приймаються до 15 червня, першого щасливчика – резидента (резидентку), вік якого (якої) має вкладатися у рамки від 18 до 30 років, визначатиме оргкомітет у складі Тараса Прохаська, Віталія Чупака та Василя Карп´юка, які будуть гостями Бібліотеки Антоновичів 23 травня о 15.00.

powered by lun.ua
Коментарі — 7
Анна Липятских _ 31.05.2013 00:05
IP: 91.200.75.---
От мене завжди дивують злісні коментарі... Чи людям робити нічого? Чи це якась нереалізованість власна дається взнаки?

ото вже андрухуїчі й андрухуїченята попіаряться!... (с)

А вам що заздрісно? Хай собі піаряться, й у вас така можливість є. Чому не реалізуєте?
Люди намагаються щось добре зробити, а вам все не те. Зробіть ліпше! Буде Вам велика дяка!
derya _ 17.05.2013 22:18
IP: 84.57.153.---
А пані Славінська теж туди поїдуть? Там ж таке село темне. Спілкуватися страшно з селюками...
Ірина Славінська _ 17.05.2013 08:34
IP: 94.27.74.---
Valerie:
я не є учасницею оргкомітету, тож краще поставити ці запитання не мені:)
Valerie _ 16.05.2013 21:16
IP: 46.247.231.---
Дуже зацікавила новина. Можете, будь-ласка, написати більш детально які вимоги до тексту (який треба посилати) і куди його, власне, треба послати?
3umf _ 16.05.2013 19:20
IP: 130.0.38.---
Чому так слабко? Де PR прагматичному гутаперчу меде Андрій Бондар? Де випорожнитися у бік ВО "Свобода"? Непереконливо..."Не верю..." (С)
Мілена Вітровська _ 16.05.2013 17:51
IP: 176.8.9.---
якісь резиденції не будують:)
неуважно читаєте)
trakt _ 16.05.2013 17:08
IP: 95.132.139.---
Якісь резиденції будують.
А в чому проблема з книгами – чому в Україні продаються замісь українських книг – російські? Скільки на одну українську книгу припадає книг надрукованих російською мовою, якщо не брати до уваги шкільних підручників?
ONLINE
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter