13 липня 2015, 22:59

Відкрито реєстр корупціонерів

Місяць тому я завітав на Межигір'я Фест – конференцію з обміну досвідом, яку вже другий рік проводять українські журналісти-розслідувальники.

Окрім вражень від головного українського музею корупції, який тепер доступний усім відвідувачам, я з неприємністю дізнався, що реєстр посадовців, що скоїли корупційні правопорушення, досі фактично закритий.

Дніпропетровський журналіст Юрій Кірєєв представив на фестивалі результати власного розслідування про цю проблеми. І наглядно довів, що в реєстрі відсутні прізвища багатьох засуджених посадовців, а на журналістські запити Мінюст, який веде реєстр, відповідає типовими відписками.

Ми домовилися це виправити. Згідно закону, такий реєстр має бути відкритим. Щоб суспільство могло контролювати, що ніхто зі спійманих за руку не ліз знову на відповідальні посади.

Разом з Юрієм, його столичним колегою Денисом Бігусом, громадськими організаціями Інститут регіональної преси та Центр протидії корупції ми створили робочу групу, і за пару засідань спроектували, як можна вирішити проблему.

Зокрема, ми домовилися про необхідність викладення усіх даних. Щоб громадяни не зверталися із запитами до Мінюсту, а легко бачили усі прізвища корупціонерів з посадами та фактами їхніх правопорушень. Щоб навіть програми-роботи могли забирати ці дані автоматично. Тоді журналісти та громадські активісти можна робити будь-які власні бази.

На наші обговорення ми запросили міністра юстиції Павла Петренка, який мобілізував відповідальних за реєстр підлеглих і разом з нами виробив план.

Сьогодні усі дані відкриті Мінюстом у точної відповідності до наших рекомендацій.

Тестуйте. Тиждень чекаємо на пропозиції та зауваження. Присилайте мені на soboliev_y@rada.gov.ua

Тобто не зовсім чекаємо. Цього тижня ми мріємо провести через парламент закон про відкриття усіх власників землі, нерухомості та машин.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Як вдалося захистити свободу слова

Віктор Шокін, Генпрокурор часів Петра Порошенка, поставив мене перед складним вибором. Він отримав вердикт Київського апеляційного суду, що мої слова про його корумпованість у трирічної давнини інтерв'ю журналістці Тані Даниленко є наклепом...

Що спільного у долях Андрія Антоненка та Романа Протасевича

Обурення, співчуття, думка "а якщо так зроблять зі мною" – думаю, це реакція багатьох на випробування, які переживає зараз білоруський опозиціонер...

Хто ще у павутині Медведчука?

Наскільки можна зрозуміти, відкриті Генпрокуратурою та Службою безпеки України записи розмов Віктора Медведчука з російським віце-прем'єром Дмитром Козаком були зроблені ще у 2015 році...

Наступне завдання – очистити Вищу раду правосуддя

Шана Президенту України за згоду ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва. Важливо не зупинятися. Упирі, по яких вдарили подібні рішення, цього вже не забудуть...

Як посилити Україну напередодні можливого російського вторгнення

Голова ключового суду вже 10 місяців під слідством у справі про створення організованого злочинного угруповування з числа найвищих суддів і....

Шухевич – у нашому Пантеоні. Крапка. Усі суперечки – історикам

Роман Шухевич був талановитим спортсменом, успішним бізнесменом, але обрав шлях воїна. І створив найкращу за історію України повстанську армію...