26 серпня 2015, 23:41

Як остаточно ліквідувати корупцію при перетині лінію фронту

Сьогодні знову збиралися з громадськими організаціями переселенців, журналістами з Донбасу та представниками СБУ, Прикордонної служби і РНБО. Мета – обговорити як працює система перепусток при перетині лінії фронту. Ця система породила новий вид корупції в Україні і ми хочемо її ліквідувати.

Є кілька добрих новин. Прикордонники почали збільшувати кількість своїх людей і смуг для перевірок. Це – крок до зменшення черг, які зараз розтягуються на кілометри. І, за оцінками ГО, кількість звернень до них громадян про порушення зменшилася.

Втім, сама по собі система перепусток далі породжує і хабарі, і озлоблення людей, і головне – зберігає діри в нашій обороні.

По-перше, тому що багато людей просто виїжджає і заїжджає до окупованих територій через Росію. На наше звернення, що зроблено для запровадження контролю за перетином російсько-українського кордону, МЗС відрапортовало – заборонили росіянам їздити за внутрішніми паспортами та залишили право не реєструватися 90 днів лише для тих росіян, які живуть у прикордонних регіонах.

Як на мене, це вкрай недостатні кроки. В мене самого батьки живуть у Росії. Але в нас немає виходу – ми повинні закривати кордони з державою-агресором. Наскільки і для кого – це тема окремої дискусії. Але зберігати ситуацію, коли кордоном з окупованими територіями на більшому замку, ніж кордон з державою, яка ці території окупувала – небезпечно. Будемо домагатися від МЗС ефективних рішень.

По-друге, самі перепустки треба скасувати. Вони існують від безладу. Бази даних СБУ, МВС, прикордонників досі не об'єднані. Громадян просять подавати заявки на перепустку просто для того, щоб виграти час і подивитися в усіх базах. Теоретично подивитися в усіх. Ясно, що при такому підході контроль на кордоні вкрай ненадійний. ДРГ може отримати перепустки ще до того, як інформація про її членів потрапити хоча б до одного відомства. Ми пояснювали секретарю РНБО Олександру Турчинову: має бути так – показав паспорт прикордоннику, той автоматично перевірив по всіх базах. Чи не з військ ДНР-ЛНР, чи не з окупаційної адміністрації, чи не з бандюків. Якщо є "червона картка" – затримувати. Всіх інших спокійно пропускати по паспорту.

Поки таке рішення не буде ухвалено, зберігатимуться безвідповідальність і дірки в обороні. Мій помічник, наприклад, без проблем отримав перепустку на Джека Ніколсона-молодшого:

.

Разом з ГО, журналістами і відповідальними силовиками будемо боротися далі за наведення ладу в цій сфері. Корупція при перетині кордону має зникнути, а контроль – стати ефективним.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Як вдалося захистити свободу слова

Віктор Шокін, Генпрокурор часів Петра Порошенка, поставив мене перед складним вибором. Він отримав вердикт Київського апеляційного суду, що мої слова про його корумпованість у трирічної давнини інтерв'ю журналістці Тані Даниленко є наклепом...

Що спільного у долях Андрія Антоненка та Романа Протасевича

Обурення, співчуття, думка "а якщо так зроблять зі мною" – думаю, це реакція багатьох на випробування, які переживає зараз білоруський опозиціонер...

Хто ще у павутині Медведчука?

Наскільки можна зрозуміти, відкриті Генпрокуратурою та Службою безпеки України записи розмов Віктора Медведчука з російським віце-прем'єром Дмитром Козаком були зроблені ще у 2015 році...

Наступне завдання – очистити Вищу раду правосуддя

Шана Президенту України за згоду ліквідувати Окружний адміністративний суд Києва. Важливо не зупинятися. Упирі, по яких вдарили подібні рішення, цього вже не забудуть...

Як посилити Україну напередодні можливого російського вторгнення

Голова ключового суду вже 10 місяців під слідством у справі про створення організованого злочинного угруповування з числа найвищих суддів і....

Шухевич – у нашому Пантеоні. Крапка. Усі суперечки – історикам

Роман Шухевич був талановитим спортсменом, успішним бізнесменом, але обрав шлях воїна. І створив найкращу за історію України повстанську армію...