Єгор Соболєв голова комітету Верховної Ради із запобігання та протидії корупції

Як остаточно ліквідувати корупцію при перетині лінію фронту

26 серпня 2015, 22:41

Сьогодні знову збиралися з громадськими організаціями переселенців, журналістами з Донбасу та представниками СБУ, Прикордонної служби і РНБО. Мета – обговорити як працює система перепусток при перетині лінії фронту. Ця система породила новий вид корупції в Україні і ми хочемо її ліквідувати.

Є кілька добрих новин. Прикордонники почали збільшувати кількість своїх людей і смуг для перевірок. Це – крок до зменшення черг, які зараз розтягуються на кілометри. І, за оцінками ГО, кількість звернень до них громадян про порушення зменшилася.

Втім, сама по собі система перепусток далі породжує і хабарі, і озлоблення людей, і головне – зберігає діри в нашій обороні.

По-перше, тому що багато людей просто виїжджає і заїжджає до окупованих територій через Росію. На наше звернення, що зроблено для запровадження контролю за перетином російсько-українського кордону, МЗС відрапортовало – заборонили росіянам їздити за внутрішніми паспортами та залишили право не реєструватися 90 днів лише для тих росіян, які живуть у прикордонних регіонах.

Як на мене, це вкрай недостатні кроки. В мене самого батьки живуть у Росії. Але в нас немає виходу – ми повинні закривати кордони з державою-агресором. Наскільки і для кого – це тема окремої дискусії. Але зберігати ситуацію, коли кордоном з окупованими територіями на більшому замку, ніж кордон з державою, яка ці території окупувала – небезпечно. Будемо домагатися від МЗС ефективних рішень.

По-друге, самі перепустки треба скасувати. Вони існують від безладу. Бази даних СБУ, МВС, прикордонників досі не об'єднані. Громадян просять подавати заявки на перепустку просто для того, щоб виграти час і подивитися в усіх базах. Теоретично подивитися в усіх. Ясно, що при такому підході контроль на кордоні вкрай ненадійний. ДРГ може отримати перепустки ще до того, як інформація про її членів потрапити хоча б до одного відомства. Ми пояснювали секретарю РНБО Олександру Турчинову: має бути так – показав паспорт прикордоннику, той автоматично перевірив по всіх базах. Чи не з військ ДНР-ЛНР, чи не з окупаційної адміністрації, чи не з бандюків. Якщо є "червона картка" – затримувати. Всіх інших спокійно пропускати по паспорту.

Поки таке рішення не буде ухвалено, зберігатимуться безвідповідальність і дірки в обороні. Мій помічник, наприклад, без проблем отримав перепустку на Джека Ніколсона-молодшого:

.

Разом з ГО, журналістами і відповідальними силовиками будемо боротися далі за наведення ладу в цій сфері. Корупція при перетині кордону має зникнути, а контроль – стати ефективним.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Fimasobak _ 29.08.2015 10:04
IP: 78.27.132.---
80000:
И разве только то, на что Вы указали???
Гуглим и наслаждаемся:
"Майнова АФЕРА національного масштабу: кому, насправді, допомагає Самопоміч?"
"Запорожская "Самопомич" – клон "Партии регионов"
"Нестыковка." Как в Днепродзержинске "Самопомич" за экс-регионала агитировала" etc...

Чего только стОит то, что фактически все нынешние мэры-регионалы перед выборами массово вступают в "самопомич":))))

Отакі вони, млін, люстратори, буеее!!!
А афтар – ващє оддєльний недодєланий екземпляр-гєрой класічєской літєратури, нєкто слєсарь Полєсов, абичьне ініціатівно-дурне чєловєчєскє сирьйо на зарплатє, тьху! Як сказали про такє японци: "Дєті у вас хорошиє..."
Fimasobak _ 29.08.2015 09:28
IP: 46.202.62.---
Мдя...ликвыдуватэлькарупции. Оно, будучи типа-журнализдом, не в состоянии написать правильно окончания даже в заголовке собственного высера (зачёркнуто) опуса. Ни правильно написать, ни пост-фактум вычитать (или кого-то попросить, типа, жену, она ж тоже, типа, журнализд. Уж если сам читать не научился, мож, подмогнула б ему, добрая женщинка:)))) "Господи, и эти люди заставляют меня мыть руки?!" (с)
Млин, "...при перетині лінію фронту", младоазаров, тьху! Без образования, без какого-либо мало-мальски ценного опыта, без каких-либо реальных, реализованных на практике, и приносящих хоть какие-либо результаты, дел, а знает, как спасать страну! Как задолбали эти спасатели-реинкарнации матросов Железняков! Всё та же диалектика каламбура: "Кто был ничем, тот станет всем!".
Какая борьба с коррупцией??? Да такой народ ещё драть и драть, если он ведётся на подобные ничтожества, доверяя им свою судьбу и будущее своих детей!
тетя соня _ 27.08.2015 14:59
IP: 46.46.86.---
Егор, ты прав, единственно правильный вариант – это пропускать по паспортах.

У меня есть родственник, ему 65 лет, живет в Енакиево, приезжал переоформлял пенсию в ноябре 2014г. Тогда не было никаких пропусков, сел на автобус и приехал. Пенсию он получал, не выезжая за линию фронта. Есть люди, которые за определенный % привозят деньги с банкоматов. В октябре 2015г. заканчивается срок действия банковской карточки "Ощадбанка" (выдается на 1 год), нужно ее переоформлять. Даже не представляю, как он будет выходить из этой ситуации. Интернетом он пользоваться не умеет, попросить он говорит некого, чтоб кто-то его зарегистрировал в базе данных СБУ. И что дальше? Умирать голодной смертью???
ayron _ 27.08.2015 00:37
IP: 159.224.92.---
А может стоит подумать над тем, что бы прекратить войну, наконец! А то маниакальное желание воевать у некоторых наших первых лиц, серьезно пугает...
Euzebiusz _ 26.08.2015 23:24
IP: 178.94.242.---
Остаточно мріяти її ліквідувати можуть тільки такі баламути і путаніки як ти. Зменшити також можливо лише без таких як ти.
ONLINE
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter