Наталя Соколенко Журналістка

Іменем України: судді врятували 4 тисячі гектарів лісу від винищення

27 червня 2012, 14:39

Після п'ятирічної війни журналістів та активістів за 4 тисячі гектарів лісу столиці мені довелося стати свідком доленосного рішення апеляційного суду.

Вступну та резулятивну частини, які я почула в залі суду, дуже хочеться оприлюднити.

Суддям Безименній, Гром та Кучмічесть, за це конкретне рішення.

Велика подяка Олександру Фрідману, який готував позов як юрист Київради та Аліні Ткаченко, яка в особі Київради гідно представила інтереси територіальної громади столиці.

Ми також вдячні представнику прокуратури міста Києва Олексію Воліку та прес-службам всіх інстанцій, які допомагали роками нам у цій справі достукатися до чиновників.

Денису Крайнику, адвокату, який представляв інтереси Коцюбинської селищної ради, яка хотіла роздерибанити 4 тисячі гектарів рекреаційного ресурсу держави, – ганьба. (І щоб Ваше прізвище, пане Крайник, гуглилось завжди і всюди у цій ганебній програшній справі, як і прізвища всіх осіб, які причетні до цієї афери).

Ганьба і Владиславу Євстифєєву – депутату Коцюбинської селищної ради, голові земельної комісії, який у цій справі виконував роль шептуна й підказував Крайнику пошепки в суді, як відбріхуватись у стилі "земля крестьянам".

Він в суді відстоював свій паркан, яким обгородив близько 2 гектарів лісу, щоб побудувати там багатоповерхівки "Новатора".Постанова

Іменем України

(вступна та резолютивна частини)

21 червня 2012 року м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Безименної Н.В.,

суддів: Гром Л.М. та Кучми А.Ю.,

при секретарі Проценко А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційними скаргами Прокуратури міста Києва та Київської міської ради задовольнити частково.

Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 грудня 2011 року – скасувати та постановити нову, якою адміністративний позов Київської міської ради – задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Київського обласного управління лісового мисливського господарства щодо нездійснення державного контролю в галузі ведення лісового господарства у межах Ірпінського регіону Київської області, яка призвела до незаконного вилучення земель лісогосподарського призначення.

Визнати протиправною бездіяльність Державного управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві щодо нездійснення комплексного управління та регулювання у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворенння та охорони природних ресурсів, яке призвело до незаконного вилучення земель лісогосподарського призначення.

Визнати відсутність повноважень Коцюбинської селищної ради Київської області щодо прийняття нижчезазначених рішень:

- прийнятих на двадцять третій сесії п'ятого скликання "Про вибір місця розташування та надання земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд" від 29 жовтня 2008 року та від 30 жовтня 2008 року;

- на двадцять четвертій сесії п'ятого скликання "Про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельних ділянок" від 14 листопада 2008 року;

- на двадцять п'ятій сесії п'ятого скликання "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення та передачі у приватну власність земельної ділянки для будівництва, обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд" від 24 грудня 2008 року та від 25 грудня 2008 року;

- від 29 квітня 2010 року N75 "Про затвердження проекту формування і встановлення межКоцюбинської селищної ради та межі смт Коцюбинське Київської області";

- від 15 вересня 2010 року N153 "Про затвердження генерального плану" смт Коцюбинське", в частині, що стосується земельних ділянок, які знаходяться в користуванні Святошинського лісопаркового господарства;

- від 30 грудня 2010 року N51 "про погодження проекту землеустрою щодо встановлення й зміни меж селища Коцюбинське Київської області";

- від 25 вересня 2008 року N689/22-5 "про перспективний план розвитку смт Коцюбинське" в частині пунктів 1;2;3;5.

Визнати незаконними і скасувати рішення Коцюбинської селищної ради Київської області:

- 29 квітня 2010 року N75 "Про затвердження проекту формування і встановлення меж Коцюбинської селищної ради та межі смт Коцюбинське Київської області";

- від 15.09.2010 року N153 "Про затвердження генерального плану смт Коцюбинське", в частині, що стосуються земельних ділянок, які знаходяться в користуванні Святошинського лісопаркового господарства;

- від 30.12.2010 року N51 "Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення й зміни меж селища Коцюбинське Київської області";

- від 25 вересня 2008 року N689/22-5 "про перспективний план розвитку смт Коцюбинське" в частині пунктів 1;2;4;5.

Визнати незаконними і скасувати рішення Коцюбинської селищної ради Київської області:

(і далі йдуть рішення, якими депутати роздали 501 ділянку собі, близьким до себе людям та підставним особам з Дніпропетровської області, чиї прізвища я опублікувала у попередньому блозі.)

В частині позовних вимог щодо визначення нечинними і скасування рішень Ірпінської міської ради Київської області від 27 червня 2002 року N49-3-ХХІV "про віднесення земель Ірпінського регіону, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа Київського області від 6 листопада 2009 року N170, N689/22-5 від 25 вересня 2008 року "про перспективний план розвитку смт Коцюбинське" в частині пункту "3" – провадження у справі закрити.

Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом 20 днів в касаційному поряжку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України."

Залишається сподіватися, що на шальки Феміді в касації дерибанники не вплинуть й не перехилять знову на свій бік.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
Cenzor _ 02.07.2012 10:28
IP: 213.133.167.---
Шкода, що за білими зарплатами наших журналістів ховаються гонорари за замовлення діючих можновладців. Адже, спостерігаючи за вказаною темою виникає декілька питань – Чия правда? Де нормальна (правова), а не популістська аргументація кожної із сторін процесу? І де були наші Робін Гуди зі ЗМІ, коли в 2006 році Київська міська рада в тому ж самому лісі дозволила зводити багатоповерховий будинок на місці колишньої війської частини, що знаходиться в лісі і в якій проживають і зарєстровано жителі Коцюбинського? І куди дивляться наші ЗМІ, коли "не бачать" масштабів суцільної рубки дерев вірними київськими лісниками з КП "Святошинське ЛПГ" що прикриваються "санітарними рубками" суцільними площами достатніми будувати стадіони до ЄВРО, що видно неозброєнним оком, проїзжаючи по новій трасії Київ – Ірпінь? Доки що висновок один – вся ця робота "наших" активістів зі ЗМІ на руку "новому меру Києва" Попову О., який після його обрання роздирибанить Біличанський ліс, як в свій час Кончу Заспу і т.д.
Ірина Федорів _ 27.06.2012 16:52
IP: 91.209.55.---
Ivani Ivan:

А ніхто і не каже, що журналісти на СТБ працюють безкоштовно. Ми отримуємо білу ЗП на ПрАТ "ММЦ-СТБ". Платимо податки й виконуємо свою роботу.

Кінцева мета – Нацпарк і перед виборами наші шанси, хай і мізерні, але вони є і їх треба використовувати.

Якщо у Вас виникають сумніви, що ми лобіюємо чиїсь інтереси, – ми можемо тільки вітати Ваш критичний розум. І сподіваюсь, Ви як свідомий громадянин, не дасте, щоб ліс хтось розкрадав далі, вивчите матеріали справи цієї чи іншої подібної справи й будете так само боротись за свої права. Істина десь поруч:)
di25di25 _ 27.06.2012 16:21
IP: 95.135.191.---
"судді врятували 4 тисячі гектарів..."???

Не можуть судді нічого рятувати, крім своєї професійної честі.
Якщо дотрималися закону – честь їм.
Інакше – приклади бачимо щодня.
Ivani Ivan _ 27.06.2012 15:53
IP: 46.201.110.---
вот какие у нас "принципиальные" "журналисты". Своим "принципам" не изменяют.
skeptik111 _ 27.06.2012 15:47
IP: 93.75.226.---
Тит:
Нарешті, хоч одна добра новина. Хоча невідомо, які чинники спрацювали в цьому випадку, чи то в суддів сумління прокинулося (що в наш час близько до ненаукової фантастики), чи то раптом зверху хтось подзвонив і продиктував яке має бути рішення. В будь якому випадку, респект Наталі Соколенко, Ірині Федорів і усім хто боровся за коцюбинський ліс.
Поздравляю! Думаю, дело именно в широкой огласке этого дела и вашей борьбе за лес!))
ya-ya79 _ 27.06.2012 15:20
IP: 194.187.111.---
Дякую за висвітлення теми, і поділяю Вашу радість, але...
Скоріше за все, це не судді чесні і принципові, а команда зверху прийшла.
До "смотрящіх" Ви достукалися, вони "зацінили тєму" і "решили вапрос".
Сча тайм аут, если в новой раде ПР большинство, то цей ліс "тихо и по красаве" припишуть до Сухолуччя, і побудують рибацький домік для гаранта: (
Але визнаю, без Вашою участі і роботи, вже завтра там би були будиночки, з новими українцями, що не "хочуть сидеть и гнить в селе".
харківський _ 27.06.2012 15:06
IP: 94.179.69.---
Миклован:
Чудова новина.
Ще є, значить судді...
Концепція не помінялася, просто перерва перед виборами.
Тит _ 27.06.2012 15:02
IP: 194.50.169.---
Нарешті, хоч одна добра новина. Хоча невідомо, які чинники спрацювали в цьому випадку, чи то в суддів сумління прокинулося (що в наш час близько до ненаукової фантастики), чи то раптом зверху хтось подзвонив і продиктував яке має бути рішення. В будь якому випадку, респект Наталі Соколенко, Ірині Федорів і усім хто боровся за коцюбинський ліс.
TKorolkov _ 27.06.2012 15:01
IP: 178.150.152.---
Пани Наталия! Рано радоваться нашими "судами". Просто на банковой поменяли сценарий и у этого леса скоро появится новый собственник – из ПРдуновской банды.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter