22 серпня 2012, 16:28

Влада відкрила озеро з лактопозитивними кишковими паличками

Дерибанники в Коцюбинському, що під Києвом, у своєму цинізмі себе переросли.

Після намагання подерибанити 4 тисячі гектарів лісу, коли вікові сосни на папері стали кущами, вони вирішили поряд з розданими собі ділянками розчистити лісовий ставок.

Ще б пак, тоді вартість їхній ділянок, що розташовані в лісі на невидимій вулиці Новоозерній, виросте й їх можна буде продати подорожче. Раніше в лісовий ставок ніхто не намагався залізти, бо всі розуміли: тут купатись не можна.

"Ціле літо діти й дорослі після так званого "очищення" купалися в ставку. Всі прекрасно знають, що поряд з озером приватні будинки на околиці села скидають просто в ґрунт нечистоти, в тому числі туди, де протікає струмок, що наповнює озеро.

Депутат облради, яка займалась очищенням озера, Наталія Семко, приїхала і перед останньою сесією селищної ради повідомила, що відкриття озера відбудеться 22 серпня о 16:00.

Вона запевнила, що результати санепіддостіджень дозволяють в озері купатися, а стоки, за її словами, не потрапляють в водоймище через посуху, а йдуть одразу ж вниз, у землю," – розповідає Ірина Федорів, журналіст і депутат Коцюбинської селищної ради.

Оскільки журналістів та людей при здоровому глузді важко переконати, що нечистоти не потрапляють в озеро, то ми звернулися до МОЗ й попросили зробити терміново аналіз води в лісовому ставку.

"Святошинське лісопаркове господарство", яке, вочевидь, турбується про коцюбинчан значно більше, ніж місцева влада, теж звернулось до СЕС Святошинського району міста Києва і протягом останнього тижня воду ставка ретельно вивчали фахівці.Висновок СЕС, є прогнозованим: "якість відібраних проб води не відповідає вимогам СанПиН4630-88 "Санитарные правила и нормы охраны поверхностных вод от загрязнения" за вмістом лактозопозитивних кишкових паличок"...

У СЕС роз'яснили, коли можна відкрити пляж й що може спричинити наявність такої палички в воді.

"Хтось поставив грибок, насипав піску чи перерізав стрічку, то це ще не пляж. Повинен бути паспорт зони відпочинку. Там є низка вимог, щоб зона отримала статус пляжу.

А якщо людина тут загине, то ніхто не відповідатиме. Повинні бути, наприклад, туалети, фонтанчики, рятувальний пост, рятувальні човни і кола, точки, де вимірювали б температуру води, має бути водолазне обстеження дна, постійний лабораторний контроль води.

Наявність лактознопозитивної кишкової палички свідчить про те, що, можливо, в водойму попадають фекальні стоки. Якщо є приватний сектор, то скоріше за все фекальні стоки можуть попадати в озеро.

Можливо, також не працює в водоймі процес самоочищення," – роз'яснює причини Андрій Гуляков, очільник Відділення комунальної гігієни санепідстанції Святошинського району міста Києва.

Факт вражав би ще тим, що Наталія Семко, яка відкриває озеро, входить в екологічну комісію облради.

Вражав би, але після того, як ця екологічна комісія підтримала листа на президента і Верховну Раду, щоб ліс таки віддали в адміністративне підпорядкування коцюбинській селищній владі, яка його тоді успішно роздерибанить, то відкрити "пляж", де вода не відповідає нормам СЕС і де будуть купатись діти – це дрібниці.

Лізьте, шановні мешканці селища, упийтесь водою з лактопозитивних кишкових паличок, бо пані Наталія Семко вирішила з панами дери банниками озеро відкрити й попіяритись.

Зранку депутатка облради Наталія Семко телефонувала журналісту і депутату Коцюбинської селищної ради Ірині Федорів і почала погрожувати.

"Запитала мене, чому я не вийшла на суботник прибирати біля озера. Я пояснила, що вихідними і під час відпустки регулярно цим займаюсь, а вчора в робочий день була зайнята тим, що намагалась отримати результати проб води, які робила СЕС.

Наталія Григорівна почала кричати в слухавку: "ти не прокурор". Пояснювала, що вона на сесії селищної ради казала про те, що проби нормальні й їй мають вірити на слово.

Моя відповідь про те, що четверта влада (ЗМІ) ніколи не вірить владі й перевіряє інформацію викликала ще більшу істерику й заяви, що я ці результати купила, бо зверталась не до обласного СЕС, а до київської СЕС. Я пояснила, що зверталась виключно в МОЗ, а там мені повідомили, що балансоутримувачем ставка є київське комунальне підприємство.

Тоді депутатка облради заявила, що я маю їй звітувати про те, що я роблю, бо вона має "вищий ранг". Їй розтлумачувала, що згідно з Законом України звітую виключно перед виборцями – мешканці будинку Меблева 11-Б та Лісова 20-А. Щоб я звітувала перед нею, їй треба не ранг, а лише банальна реєстрація в паспорті громадянина України в будинках мого округу.

От тоді почались погрози, що якщо я щось таке утну (оприлюдню результати), то Наталія Григорівна звернеться до Віктора Федоровича Януковича, щоб... він визнав мене "невміняємой"," – розповідає Ірина Федорів.

На жаль, освітній рівень наших обласних депутатів нижче санітарного мінімуму.

"Я зрозуміла, що говорити нема з ким, бо коли людина, депутат облради від "Партії Регіонів" думає, що в цьому полягає робота президента, а не інших структур, то говорити, справді, нема з ким.

Зранку редакція над цим щиро посміялась. І запропонувала пані Семко звернутись не до Януковича, а до Якубовича на "Поле чудес". Може, там допоможуть вирішити це питання.

А якщо серйозно, то пані Семко не почула головного. Я як молода мама обома руками за те, щоб почистили ставок і проти вирубки дерев. І мені все одно хто чистить став: область, Київ, Євросоюз чи США.

Але якщо є стоки нечистот з приватних будинків, то до того, як робити чистку озера, треба вирішити питання з нечистотами, бо люди візуально бачать, що чистка озера відбулась. Діти, не роздумуючи, туди лізуть, а відповідних табличок, що забороняють купатися, нема.

Хтось перед виборами хоче пропіаритися й відкрити громаді озеро, це зрозуміло. Не зрозуміло як можна так ставитися до своєї громади й зокрема дітей, щоб цинічно відкривати озеро й заявляти всім депутатам селищної ради, що нечистоти не потрапляють до води," – додає Федорів.

За логікою чиновників області й Коцюбинскього журналісти й громада під час захисту лісу купили прокуратуру, суди й ось тепер СЕС і МОЗ.

У них не стає розуму зрозуміти, що за нами не гроші, а буква закону. Саме тому ліс ще стоїть й ми знаємо реальну ситуацію щодо стану води в ставку.

Хочу повідомити всім, що справа щодо порятунку лісу й боротьбою за конституційні права людей, є боротьбою не конкретної редакції, не конкретного журналіста, а кожної людини, яка хоче, щоб її держава нормально розвивалась.

А тим людям, які закидають нам, що ми не прибираємо ліс, то не ганьбилися б. Ви це зробили раз у скільки років для піяру перед виборами, відкриваючи озеро з кишковими паличками для громади?

А ми щороку по кілька разів заходимо в ліс й вивозимо причепи сміття.

2010 рік2011 рік2012 рікі біля озера в 2012 році ми прибирали цього рокуP.S. А озеро відкриває кандидат у народні депутати Петро Мельник...

powered by lun.ua

Антон Геращенко теж брав участь у незаконному штурмі ДВЕРЕЙ (ознаки ст. 344 ККУ) +ВІДЕО

Епіграф: Чия б гарчала, а твоя б мовчала. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко завжди був трохи комедійним персонажем українського політикуму...

"Першого грудня" про загрозу колапсу науки

Не допустити колапсу української науки Звернення Ініціативної групи "Першого грудня" До написання цього звернення нас спонукали додані до нього дві заяви українських науковців, спрямовані до керівництва держави...

Президент України і Philip Morris: хто зверху?

Наступного тижня ми, громадяни України, виборці можемо побачити, наскільки міцно тютюнові компанії через своє тютюнове лобі тримає (чи щедро утримує) нинішню владу...

Як З'їзд овець України обрав членів Вищої ради правосуддя

9 березня делегати З'їзду суддів України публічно продемонстрували відсутність гідності й незалежності. Вони в режимі ТАЄМНОГО голосування мали обрати чотирьох членів Вищої ради правосуддя (далі ВРП) за квотою суддів...

''Лобізм Арахамії на пальцях'' (відео)

1 березня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія виступив перед ЗМІ та пояснив свою ініціативу знизити акцизи на сигарети. Нагадаю, що на минулому тижні пан Арахамія подав правки до законопроекту N4278 "Щодо оподаткування товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях", які змінюють Податковий кодекс України – знижують акциз на 30% на сигарети для IQOS і glo з 1 квітня 2021 року...

Як нагнути депутатів і поховати будь-який важливий законопроєкт: майстер-клас від виробників сигарет

Інтродукція: 20% українських дітей і підлітків курять електронні сигарети, часто із невідомим вмістом і в загрозливо великих об'ємах, бо Україна не здатна зробити чіткі й дієві обмеження з продажу всього цього "добра" неповнолітнім...