Наталя Соколенко Журналістка

І МАТИ З'ЇЛА СВОЮ ЩОЙНО НАРОДЖЕНУ ДИТИНУ...ЗАПАЛІТЬ СВІЧКУ ЗА ЇХНІ НЕВИННІ ДУШІ.

23 листопада 2012, 21:15

Вперше я збагнула трагедію українського народу – ГОЛОДОМОР У- у вересні 2000-го року. До того щось читала, щось чула, але не приймала так близько до серця, як того пам'ятного дня. З друзями ми поїхали до Музею під відкритим небом у Переяслав-Хмельницькому. А там – цілий комплекс з-понад двадцяти музеїв.

Один з них – Музей Хліба. Екскурсоводка цього музею – жінка десь віку моєї мами – спочатку енергійно розповідала нам про ріжні українські хліборобські традиції, навіть про еротичні обряди, що їх наші предки справляли на ріллі задля високих врожаїв. Аж поки ми не увійшли до зали з експозицією про Голодомор...

Та жінка-екскурсоводка стала тремтіли – вся! не лише голос. Вона почала говорити про те, як в 32-му році комуністична влада силоміць забрала врожай в українських селян, а потім – 33-го року, коли оточила військами голоді села, вбила мільйони українців – вбила по-звірячому, бо перетворила людей на звірів.

Втираючи сльози, екскурсоводка розповіла нам одну жахливу історію з українського села часів Голодомору. Коли жінка, що тільки-но народила дитину, одразу з'їла своє дитя і померла сама.

Далі її коментар не був таким, що посилював би наші емоції жаху від кривавого аспекту цієї розповіді. Навпаки, екскурсоводка далі говорила нам лише про відповідальність катів-комуністів у цій історії, що довели людину до такого нелюдського стану...

Оце і є моє розуміння нашої трагедії Голодомору.

Запалімо завтра свічки за невинні души загиблих!А ще вшануймо пам'ять наших героїв, що рятували селян від страшної голодної смерти. Вони залишалися людьми до останнього. (Утім, як і більшість жертв Голодомору. Історик А. Козицький – автор монографії про геноциди у двадцятому столітті – стверджує, що випадків канібалізму серед українських селян було набагато менше, ніж в блокадному Ленінграді) Тут список їхніх світлих імен. Прочитайте, проймає душу...

У Києві завтра о 14.00 жалобна хода від м. Арсенальна до Національного меморіялу жертв Голодомору.

powered by lun.ua
Наталя Соколенко _ 23.11.2012 22:03
IP: 78.27.173.---
зазвичай, ядуже зрідка видаляю коменти під своїими блогами, але тільки не сьогодні, збиткуватися з трагедії українців я не дам!
La Rossa _ 23.11.2012 21:55
IP: 93.74.246.---
Коли людина довго голодує – то її організм починає перетравлює свої ж органи, імунна система починає збоїти та атакувати власний же організм. Розвалюється гормональний обмін.
Головний мозок поступово починає виходити з ладу, починаються галюцінації та розвал свідомості.

Людина більше людиною не є. Це я до стосовно канібалізму.
Нема нічого страшніщого за смерть від голоду.
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter