15 березня 2013, 10:55

Чи бажаєте ви бути багатими і здоровими у оновленому Митному Союзі?

Назва блогу – перифраз Ігора Коліушка на оце запитання радянського референдуму:

"Считаете ли Вы необходимым сохранение Союза Советских Социалистических Республик как обновлённой федерации равноправных суверенных республик, в которой будут в полной мере гарантироваться права и свободы человека любой национальности?"

Той референдум відбувся 22 роки тому (17 березня 1991 року) .

Очевидно, метою того всенародного опитування було не дізнатися думку громадян, а зберегти радянську імперію. Спробуйте відповісти на це питання "НІ". То Ви проти гарантій прав і свобід громадян?))))

Або на друге питання того ж референдуму, адресаного вже тільки українцям: "Чи згодні Ви з тим, що Україна має бути в складі Союзу Радянських суверенних держав на засадах Декларації про державний суверенітет України". Те саме. Якщо Ваша відповідь "НІ", то Ви проти того,щоб Україна входила до СРСР на основі Декларації про суверенітет?

Новий Закон України "Про всеукраїнський референдум" дозволяє його орагнізаторам (а це тільки влада, тільки персонально Віктор Янукович) і не так вивертати сутність всенародного опитування та жонглювати не лише запитаннями, а усим процесом.

Якось цей закон не на слуху, хоча у тих, хто його прочитує – волосся стає дибки! Чому не на слуху? Одна з причин – дата ухвалення: 6 листопада 2012 року. Журналістам було не до того, що роблять у Верховні Раді "старі" депутати. Вся увага була прикута до виборів нових парламентарів. Згадайте: Первомайськ, Вінницю, Київ – бійки за бюлетені, сльозогінний газ, беркутівці на окружкомах.

Між тим той ухвалений Закон "Про всеукраїнський референдум" – це жах!

Жах для громадян, бо вони ніколи за цим законом не зможуть організувати референдум – ніхто не зможе, крім влади, спершу зібрати 2000!!! людей в ініціативну групу, а потім за 40 днів зібрати три мільйони!!! підписів – це 75 тисяч підписів на день!

Жах для політичних партій , бо партії взагалі випадають з процесу організації і спостереження за виборами. Партійї не можуть ініціювати референдум, комісії формують без партій облради і райради (за підтримки обл і райдержадміністраці), спостерігачами партійці теж бути не можуть.

Жах для журналістів, бо ЗМІ, цитую розділ 8 ЗУ "Про всеукраїнський референдум", забороняється "поширювати інформацію" про референдум, якщо у цього ЗМІ не укладена УГОДА з ІНІЦІАТИВНОЮ ГРУПОЮ з проведення референдуму. Порушників за цим же законом через суд каратимуть дуже жорстко: відкликання ліцензії на мовлення і заборона друку газети на час проведення референдуму".

Шановні громадяни, політики, жураналісти!

Давайте щось з цим робити, бо влада готується провести референдум вже найближчим часом – Кабмін і ЦВК ухвалили більше 10 актів для проведення референуму за цим жахливим законом.

18 березня в понеділок о 14.00 (з нагоди 22-ої річниці проведення радянського маніпулятивного референдуму" в агенції "Укрінформ" – прес-конференція за участи Леоніда Кравчука, першого Президента України, Ігора Коліушка, правник, член Конституційної асамблеї, Ірина Бекешкіна, соціолог, Фонд "Демократичні ініціативи". Вони нагадають обставини маніпулятивного радянського референдуму А також проаналізують загрози повторення маніпуляцій під час проведення всенародного опитування на основі нового Закону України "Про всеукраїнський референдум". Там же відбудеться презентація Коалції громадський організацій "За ЧЕСНИЙ референдум".

Приходьте, вирішимо як діяти далі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...