4 вересня 2013, 22:23

Нестор Шуфрич проти князя Костянтина Острозького

Нестор Шуфрич, народний депутат від Партії регіонів, знаний всима нами як політик, успішний бізнесмен, світський лев)

Фото з сайту Точка.нет

А сьогодні пан Шуфрич вирішив виступити ще й у ролі історика. Роль цю провалив. Повністю. Ось цитата Нестора Івановича з сьогоднішньої статті УП, в якому депутат агітує українців за Митний Союз:

"500, навіть 1000 років ми не змогли налагодити з нашими сусідами (на Заході, прим. авторки) стосунки. Весь час вони нас завойовували, а захищались ми з білорусами і росіянами, як це для когось неприємно не звучить", – заявив регіонал."

От цікаво, чи Нестор Шуфрич чув щось про князя Костянтина Острозького? (трохи з Вікіпедії про нього: роки життя 1460 -1530, волинський князь, староста брацлавський, звенигородський і вінницький, батько Василя-Костянтина Острозького.засновника Острозької Академії).

Однопартієць Нестора Шуфрича у попередній його партії СДПУ (о), а мій колишній редактор Олексій Мустафин говорив: у нормальній країні портрети таких визначних осіб, як Костянтин Острозький, мали би бути на банкнотах.

Князь Костянтин Остроьзкий – переможець Московського війська. Ілюстрація з Історичної правди, УП

Серед инших звитяг, у біографії Костянтина Острозького є його перемога яко головнокомандувача у битві під Оршею 8 вересня 1514-го року.

Тоді Костянтин Острозький на чолі об'єднаного війська поляків, литовців, білорусів і українців розбив ущент Московське військо. А Нестор Іванович каже, що, цитую "500, 1000 років ми з білорусами і росіянами..." ну, далі по тексту дивіться вище.

Ось у популярній формі про цю визначну подію журнал "Український тиждень" пише:

"495 років тому вся Європа аплодувала перемозі князя Острозького над московським військом у битві під Оршею

"битва під Оршею 8 вересня 1514 року, в якій польсько-литовське військо, очолюване руським князем, розбило армію Московського царства".

От ще матеріал з "Історичної правди УП":

Битва під Оршею. Князь Острозький проти князя Московського"

А це сюжет моїх улюблених "ВІКОН" про те, що народним депутатам не завадило б трохи більше дізнатися про історію України. Журналістка Ганна Суряднова зробила матеріал про законопроєкт депутатки Лілії Григорович про "примусове")) навчання – обов'язкове підвищення освітнього рівня депутатів. Там є кумедний епізод)) журналістка звертається до народного депутата Віталія Хомутиннка, чи він не проти ще повчитися, він їй гордо відповідає: у мене вже є дві вищі освіти. Тоді Ганна Суряднова й питає: а коли була Переяслівська Рада? Хомутиннік у відповідь у тому сенсі, ну, що Ви причепилися. я ж Вас не питаю, ЯКИЙ У ВАС РОЗМІР ГРУДЕЙ? Кілька годин поспіль після цього зіркового інтерв"ю до нашого ньюзрумі прибували ходоки від депутата з проханням не використовувати синхрон про розмір грудей журналістки в етері ВІКОН. Але сюжет вийшов так, як вважали за потрібне журналісти.

Якщо не запускається відео, тисніть тут.

Цікаво, чи знає Нестор Шуфрич, що військовому союз українського гетьмана із Московським царством, або ж Переяслівській Раді усього лише трохи більше за 350 років? Ну, ніяк не 500)))

До речі, "ВІКНА-НОВИНИ" сьогодні святкують 18-тий день народження!!! Колеги, вітаю і обіймаю – завжди з теплотою згадую мої вісім!!! років з вами)))

І ще два слова про подібні за контекстом і за антиевропейською спрямованістю неточності, м'яко кажучі, у заяві одно партійця Шуфрича – Богуслаєва:

"Регіонал президент АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв вважає, що підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС згубно позначиться на високотехнологічних галузях економіки. Він також упевнений, що Україні пропонується відмовитися від метричної системи і перейти на дюйми, фунти", – цитує народного депутата Богуслаєва УП. Та нема таких вимог з боку Европейського Союзу, бо там діє МЕТРична система!!! Дюйми і фунти лише у Великій Британії.

Між иншим, якщо про битву при Орші в радянській школі, де вчилися Шуфрич і Богуслаєв, не згадували через ідеологічні мотиви – казочку про три братніх народи, то про метричну систему і ареал її поширення йдеться, здається, у шкільному курсі географії.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Навіщо Гетманцев через акцизи підставив МВФ?

У це знову важко повірити, але під час війни влада продовжує вперто просувати знижку на акцизи для так званих айкосів і тим самим намагається позбавити бюджет 3 млрд гривень тільки у 2025 році! Але цього разу у лобіювання корисливих інтересів тютюнових компаній втягнули МВФ...

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...