4 вересня 2013, 21:23

Нестор Шуфрич проти князя Костянтина Острозького

Нестор Шуфрич, народний депутат від Партії регіонів, знаний всима нами як політик, успішний бізнесмен, світський лев)

Фото з сайту Точка.нет

А сьогодні пан Шуфрич вирішив виступити ще й у ролі історика. Роль цю провалив. Повністю. Ось цитата Нестора Івановича з сьогоднішньої статті УП, в якому депутат агітує українців за Митний Союз:

"500, навіть 1000 років ми не змогли налагодити з нашими сусідами (на Заході, прим. авторки) стосунки. Весь час вони нас завойовували, а захищались ми з білорусами і росіянами, як це для когось неприємно не звучить", – заявив регіонал."

От цікаво, чи Нестор Шуфрич чув щось про князя Костянтина Острозького? (трохи з Вікіпедії про нього: роки життя 1460 -1530, волинський князь, староста брацлавський, звенигородський і вінницький, батько Василя-Костянтина Острозького.засновника Острозької Академії).

Однопартієць Нестора Шуфрича у попередній його партії СДПУ (о), а мій колишній редактор Олексій Мустафин говорив: у нормальній країні портрети таких визначних осіб, як Костянтин Острозький, мали би бути на банкнотах.

Князь Костянтин Остроьзкий – переможець Московського війська. Ілюстрація з Історичної правди, УП

Серед инших звитяг, у біографії Костянтина Острозького є його перемога яко головнокомандувача у битві під Оршею 8 вересня 1514-го року.

Тоді Костянтин Острозький на чолі об'єднаного війська поляків, литовців, білорусів і українців розбив ущент Московське військо. А Нестор Іванович каже, що, цитую "500, 1000 років ми з білорусами і росіянами..." ну, далі по тексту дивіться вище.

Ось у популярній формі про цю визначну подію журнал "Український тиждень" пише:

"495 років тому вся Європа аплодувала перемозі князя Острозького над московським військом у битві під Оршею

"битва під Оршею 8 вересня 1514 року, в якій польсько-литовське військо, очолюване руським князем, розбило армію Московського царства".

От ще матеріал з "Історичної правди УП":

Битва під Оршею. Князь Острозький проти князя Московського"

А це сюжет моїх улюблених "ВІКОН" про те, що народним депутатам не завадило б трохи більше дізнатися про історію України. Журналістка Ганна Суряднова зробила матеріал про законопроєкт депутатки Лілії Григорович про "примусове")) навчання – обов'язкове підвищення освітнього рівня депутатів. Там є кумедний епізод)) журналістка звертається до народного депутата Віталія Хомутиннка, чи він не проти ще повчитися, він їй гордо відповідає: у мене вже є дві вищі освіти. Тоді Ганна Суряднова й питає: а коли була Переяслівська Рада? Хомутиннік у відповідь у тому сенсі, ну, що Ви причепилися. я ж Вас не питаю, ЯКИЙ У ВАС РОЗМІР ГРУДЕЙ? Кілька годин поспіль після цього зіркового інтерв"ю до нашого ньюзрумі прибували ходоки від депутата з проханням не використовувати синхрон про розмір грудей журналістки в етері ВІКОН. Але сюжет вийшов так, як вважали за потрібне журналісти.

Якщо не запускається відео, тисніть тут.

Цікаво, чи знає Нестор Шуфрич, що військовому союз українського гетьмана із Московським царством, або ж Переяслівській Раді усього лише трохи більше за 350 років? Ну, ніяк не 500)))

До речі, "ВІКНА-НОВИНИ" сьогодні святкують 18-тий день народження!!! Колеги, вітаю і обіймаю – завжди з теплотою згадую мої вісім!!! років з вами)))

І ще два слова про подібні за контекстом і за антиевропейською спрямованістю неточності, м'яко кажучі, у заяві одно партійця Шуфрича – Богуслаєва:

"Регіонал президент АТ "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв вважає, що підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС згубно позначиться на високотехнологічних галузях економіки. Він також упевнений, що Україні пропонується відмовитися від метричної системи і перейти на дюйми, фунти", – цитує народного депутата Богуслаєва УП. Та нема таких вимог з боку Европейського Союзу, бо там діє МЕТРична система!!! Дюйми і фунти лише у Великій Британії.

Між иншим, якщо про битву при Орші в радянській школі, де вчилися Шуфрич і Богуслаєв, не згадували через ідеологічні мотиви – казочку про три братніх народи, то про метричну систему і ареал її поширення йдеться, здається, у шкільному курсі географії.

powered by lun.ua

Антон Геращенко теж брав участь у незаконному штурмі ДВЕРЕЙ (ознаки ст. 344 ККУ) +ВІДЕО

Епіграф: Чия б гарчала, а твоя б мовчала. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко завжди був трохи комедійним персонажем українського політикуму...

"Першого грудня" про загрозу колапсу науки

Не допустити колапсу української науки Звернення Ініціативної групи "Першого грудня" До написання цього звернення нас спонукали додані до нього дві заяви українських науковців, спрямовані до керівництва держави...

Президент України і Philip Morris: хто зверху?

Наступного тижня ми, громадяни України, виборці можемо побачити, наскільки міцно тютюнові компанії через своє тютюнове лобі тримає (чи щедро утримує) нинішню владу...

Як З'їзд овець України обрав членів Вищої ради правосуддя

9 березня делегати З'їзду суддів України публічно продемонстрували відсутність гідності й незалежності. Вони в режимі ТАЄМНОГО голосування мали обрати чотирьох членів Вищої ради правосуддя (далі ВРП) за квотою суддів...

''Лобізм Арахамії на пальцях'' (відео)

1 березня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія виступив перед ЗМІ та пояснив свою ініціативу знизити акцизи на сигарети. Нагадаю, що на минулому тижні пан Арахамія подав правки до законопроекту N4278 "Щодо оподаткування товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях", які змінюють Податковий кодекс України – знижують акциз на 30% на сигарети для IQOS і glo з 1 квітня 2021 року...

Як нагнути депутатів і поховати будь-який важливий законопроєкт: майстер-клас від виробників сигарет

Інтродукція: 20% українських дітей і підлітків курять електронні сигарети, часто із невідомим вмістом і в загрозливо великих об'ємах, бо Україна не здатна зробити чіткі й дієві обмеження з продажу всього цього "добра" неповнолітнім...