8 грудня 2013, 16:24

Група "Першого грудня" закликає до відкритого діалогу президента, політиків та громадськість

Ініціативна група "Першого грудня" запрошує до відкритого діалогу Президента України, трьох попередніх глав Української держави, представників політичних структур і громадськості, щоб обговорити вихід країни з кризи та подальший курс її розвитку. Про це 8 грудня зі сцени Майдану оголосив учасник ініціативи "Першого грудня" академік НАН України Мирослав Попович.

Учасники ініціативної групи "Першого грудня" Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський взяли участь у мітингу на Майдані Незалежності 8 грудня. Звернення "В Україні настав новий час" від імені групи зачитав академік Мирослав Попович. До Майдану також звернувся кардинал Любомир Гузар.

Група "Першого грудня" наголошує, що влада мусить підтвердити серйозність бажання порозумітися і вийти з громадськістю і опозиційними політиками на відкритий щирий діалог. "Влада повинна почути народ і розпочати з ним розмову, адже Майдан відображає вимоги і почуття мільйонів людей всієї країни. Європейський Майдан став найважливішим фактором українського політичного життя на тривалу перспективу. Ми хочемо великих і серйозних змін у нашому житті. Вони стосуються найважливішого – принципів взаємовідносин і втілення демократичних цінностей Європи", – сказав Мирослав Попович.

Моральні авторитети країни у своєму зверненні наголошують, що однією з найбільших цінностей, які маємо особливо берегти, – це єдність і цілісність України, яку хочуть порізнити неправдою і маніпуляцією. "Немає істотної різниці між громадянами України, особливо між молоддю. Ми повинні не тільки бути, але і діяти як один народ. Маємо навчитися говорити один з одним і вести конструктивний діалог, незалежно від поглядів чи регіонального походження", – йдеться у зверненні.



Мирослав Попович також оголосив три основні вимоги громадськості до керівництва держави:

"Перше. Президент повинен прийняти історичне рішення і оголосити про остаточну готовність України підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом у термін, публічно визначений з європейськими партнерами.

Друге. Майдан очікує суворого покарання тих, хто застосував силу проти громадян. Вимагаємо звільнити всіх незаконно ув'язнених учасників мирних протестів і припинити будь-які переслідування громадських активістів і студентів.

Третє. Майдан вважає, що нинішній уряд повинен піти у відставку для загального добра держави. Кров дітей, покалічених 30 листопада, – на його руках. Акт насильства позбавив уряд морального права керувати державою. Ми будемо нагадувати про це постійно".

Учасники ініціативи "Першого грудня" закликали президента знайдіть мужність прийняти ці рішення.

Учасники ініціативної групи "Першого грудня" Мирослав Попович, Богдан Гаврилишин та кардинал Любомир Гузар на Майдані Незалежності, 8 грудня 2013 року

Учасники ініціативної групи "Першого грудня" Вадим Скуратівський, Євген Сверстюк із дружиною

Нижче подаємо повний текст звернення.

В Україні настав новий час – Звернення ініціативної групи "Першого грудня"

Український народе,

Звертаємося до всіх – до Президента України, законодавчої, виконавчої та судової влади, громадських активістів, діячів культури, підприємців, усіх спільнот і верств нашого народу.

Уже вдруге народний Майдан піднімає Україну – піднімає її у власних очах і в очах світу. Свободу і гідність він ставить понад усе.

Ми хочемо подякувати всім, хто вийшов на майдани України.

Своєю присутністю Ви засвідчуєте: наша держава буде міцно розвиватися саме тоді, коли на підставі тисячолітньої традиції шануватиме духовні цінності.

Європейський Майдан став найважливішим фактором українського політичного життя на тривалу перспективу.

Ми хочемо великих і серйозних змін у нашому житті. Вони стосуються найважливішого – принципів взаємовідносин і втілення демократичних цінностей Європи.

І ті, хто сьогодні здійснює владу, і ті, хто прагнуть її змінити, мають усвідомити свій обов'язок підпорядковуватися і служити громадськості.

На Майдані знайшла себе наша молодь.

Тут народилася Україна XXI століття.

Зупинімо сумніви і докори. У свої сили треба вірити по-справжньому.

Наш новий Майдан – є доказом бажання нашого народу жити у нормальній, вільній і демократичній державі.

Ми рішуче виступаємо проти насильства, яке не приймаємо і засуджуємо.

Нашу спільну добру волю має бачити вся країна.

Однією з найбільших цінностей, які маємо особливо берегти, – це єдність і цілісність України, яку хочуть порізнити неправдою і маніпуляцією.

Немає істотної різниці між громадянами України, особливо між молоддю.

Ми повинні не тільки бути, але і діяти як один народ.

Маємо навчитися говорити один з одним і вести конструктивний діалог, незалежно від поглядів чи регіонального походження.

Влада повинна почути народ і розпочати з ним розмову.

Ініціативна група "Першого грудня" запрошує до відкритого діалогу Президента України, трьох попередніх глав Української держави, представників політичних структур і громадськості.

Народ не сприйме обману.

Діалог повинен бути щирий.

Народ на майданах є свідком гіркого досвіду: провал підпису асоціації з Європейським Союзом – це результат висловлювання неправди. І цього не можна повторити.

Влада мусить підтвердити серйозність бажання порозумітися.

Майдан відображає вимоги і почуття мільйонів людей всієї країни.

Перше. Президент повинен прийняти історичне рішення і оголосити про остаточну готовність України підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом у термін, публічно визначений з європейськими партнерами.

Друге. Майдан очікує суворого покарання тих, хто застосував силу проти громадян.

Вимагаємо звільнити всіх незаконно ув'язнених учасників мирних протестів і припинити будь-які переслідування громадських активістів і студентів.

Третє. Майдан вважає, що нинішній уряд повинен піти у відставку для загального добра держави.

Кров дітей, покалічених 30 листопада, – на його руках. Акт насильства позбавив уряд морального права керувати державою. Ми будемо нагадувати про це постійно.

Пане Президенте, знайдіть мужність прийняти ці рішення.

Майдан – це початок.

Організуймо сили для великих змін.

В Україні настав новий час.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...