Наталя Соколенко Журналістка

Група "Першого грудня" закликає до відкритого діалогу президента, політиків та громадськість

08 грудня 2013, 16:24

Ініціативна група "Першого грудня" запрошує до відкритого діалогу Президента України, трьох попередніх глав Української держави, представників політичних структур і громадськості, щоб обговорити вихід країни з кризи та подальший курс її розвитку. Про це 8 грудня зі сцени Майдану оголосив учасник ініціативи "Першого грудня" академік НАН України Мирослав Попович.

Учасники ініціативної групи "Першого грудня" Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський взяли участь у мітингу на Майдані Незалежності 8 грудня. Звернення "В Україні настав новий час" від імені групи зачитав академік Мирослав Попович. До Майдану також звернувся кардинал Любомир Гузар.

Група "Першого грудня" наголошує, що влада мусить підтвердити серйозність бажання порозумітися і вийти з громадськістю і опозиційними політиками на відкритий щирий діалог. "Влада повинна почути народ і розпочати з ним розмову, адже Майдан відображає вимоги і почуття мільйонів людей всієї країни. Європейський Майдан став найважливішим фактором українського політичного життя на тривалу перспективу. Ми хочемо великих і серйозних змін у нашому житті. Вони стосуються найважливішого – принципів взаємовідносин і втілення демократичних цінностей Європи", – сказав Мирослав Попович.

Моральні авторитети країни у своєму зверненні наголошують, що однією з найбільших цінностей, які маємо особливо берегти, – це єдність і цілісність України, яку хочуть порізнити неправдою і маніпуляцією. "Немає істотної різниці між громадянами України, особливо між молоддю. Ми повинні не тільки бути, але і діяти як один народ. Маємо навчитися говорити один з одним і вести конструктивний діалог, незалежно від поглядів чи регіонального походження", – йдеться у зверненні.Мирослав Попович також оголосив три основні вимоги громадськості до керівництва держави:

"Перше. Президент повинен прийняти історичне рішення і оголосити про остаточну готовність України підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом у термін, публічно визначений з європейськими партнерами.

Друге. Майдан очікує суворого покарання тих, хто застосував силу проти громадян. Вимагаємо звільнити всіх незаконно ув'язнених учасників мирних протестів і припинити будь-які переслідування громадських активістів і студентів.

Третє. Майдан вважає, що нинішній уряд повинен піти у відставку для загального добра держави. Кров дітей, покалічених 30 листопада, – на його руках. Акт насильства позбавив уряд морального права керувати державою. Ми будемо нагадувати про це постійно".

Учасники ініціативи "Першого грудня" закликали президента знайдіть мужність прийняти ці рішення.

Учасники ініціативної групи "Першого грудня" Мирослав Попович, Богдан Гаврилишин та кардинал Любомир Гузар на Майдані Незалежності, 8 грудня 2013 року

Учасники ініціативної групи "Першого грудня" Вадим Скуратівський, Євген Сверстюк із дружиною

Нижче подаємо повний текст звернення.

В Україні настав новий час – Звернення ініціативної групи "Першого грудня"

Український народе,

Звертаємося до всіх – до Президента України, законодавчої, виконавчої та судової влади, громадських активістів, діячів культури, підприємців, усіх спільнот і верств нашого народу.

Уже вдруге народний Майдан піднімає Україну – піднімає її у власних очах і в очах світу. Свободу і гідність він ставить понад усе.

Ми хочемо подякувати всім, хто вийшов на майдани України.

Своєю присутністю Ви засвідчуєте: наша держава буде міцно розвиватися саме тоді, коли на підставі тисячолітньої традиції шануватиме духовні цінності.

Європейський Майдан став найважливішим фактором українського політичного життя на тривалу перспективу.

Ми хочемо великих і серйозних змін у нашому житті. Вони стосуються найважливішого – принципів взаємовідносин і втілення демократичних цінностей Європи.

І ті, хто сьогодні здійснює владу, і ті, хто прагнуть її змінити, мають усвідомити свій обов'язок підпорядковуватися і служити громадськості.

На Майдані знайшла себе наша молодь.

Тут народилася Україна XXI століття.

Зупинімо сумніви і докори. У свої сили треба вірити по-справжньому.

Наш новий Майдан – є доказом бажання нашого народу жити у нормальній, вільній і демократичній державі.

Ми рішуче виступаємо проти насильства, яке не приймаємо і засуджуємо.

Нашу спільну добру волю має бачити вся країна.

Однією з найбільших цінностей, які маємо особливо берегти, – це єдність і цілісність України, яку хочуть порізнити неправдою і маніпуляцією.

Немає істотної різниці між громадянами України, особливо між молоддю.

Ми повинні не тільки бути, але і діяти як один народ.

Маємо навчитися говорити один з одним і вести конструктивний діалог, незалежно від поглядів чи регіонального походження.

Влада повинна почути народ і розпочати з ним розмову.

Ініціативна група "Першого грудня" запрошує до відкритого діалогу Президента України, трьох попередніх глав Української держави, представників політичних структур і громадськості.

Народ не сприйме обману.

Діалог повинен бути щирий.

Народ на майданах є свідком гіркого досвіду: провал підпису асоціації з Європейським Союзом – це результат висловлювання неправди. І цього не можна повторити.

Влада мусить підтвердити серйозність бажання порозумітися.

Майдан відображає вимоги і почуття мільйонів людей всієї країни.

Перше. Президент повинен прийняти історичне рішення і оголосити про остаточну готовність України підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом у термін, публічно визначений з європейськими партнерами.

Друге. Майдан очікує суворого покарання тих, хто застосував силу проти громадян.

Вимагаємо звільнити всіх незаконно ув'язнених учасників мирних протестів і припинити будь-які переслідування громадських активістів і студентів.

Третє. Майдан вважає, що нинішній уряд повинен піти у відставку для загального добра держави.

Кров дітей, покалічених 30 листопада, – на його руках. Акт насильства позбавив уряд морального права керувати державою. Ми будемо нагадувати про це постійно.

Пане Президенте, знайдіть мужність прийняти ці рішення.

Майдан – це початок.

Організуймо сили для великих змін.

В Україні настав новий час.

powered by lun.ua
Коментарі — 99
Ipa Poca _ 09.12.2013 11:06
IP: 46.200.233.---
Тепер Кисельов брехатиме про Україну на посаді директора інформагентства
09.грудня 2013, 09:58 УП
Агентство "Росія сьогодні" створюється на базі РИА Новости, його очолить Дмитро Кисельов, повідомила прес-служба Кремля
"Основним напрямком діяльності федерального державного унітарного підприємства" Міжнародне інформаційне агентство "Росія сьогодні" є висвітлення за кордоном державної політики Російської Федерації та суспільного життя в Росії"
Александр Кисурин _ 09.12.2013 10:21
IP: 94.178.45.---
rednikin:
...Пока сила на стороне митингующих,ну это пока.А еще пару памятников снесем и можно хоронить революцию,такие действия ведут к расколу,в рядах протестантов и подерживающих революцию,Необходимо немедленно обратить внимание на восточные регионы,нужно там поднимать народ,но толЬко не так тупо как это делается в Донецке под знаменем Свободы
Суть в том,что "оппозиция" – это власть в зеркале...Задача у них одна:доступ к финансовым потокам...Вы слышали от "оппозиции" хоть слово об экономической модели развития?Я не слышал.Народ банально используют...и разочарования неизбежны.
rednikin _ 09.12.2013 10:03
IP: 5.104.62.---
идеалисты,эта власть никогда без насилия над ней не уйдет.Если кто то думает что ее можно поменять на дем выборах-глубоко ошибаються.Система отработана,суды прокуратура беркут-если сейчас ее не скинуть то мы еще зависним лет на 10.Шанс есть потому что власть тупая и трусливая,но к сожалению вожаки опозиции не намного умнее и смелее.Если не найдеться человек который возьмет ответсвенность на себя то все рассасется.Нельзя людей держать в напряжении бесконечно.при этом бездействуя.Необходимо обьявить власть нелегетимной,и создавать паралельные структуры.Пока сила на стороне митингующих,ну это пока.А еще пару памятников снесем и можно хоронить революцию,такие действия ведут к расколу,в рядах протестантов и подерживающих революцию,Необходимо немедленно обратить внимание на восточные регионы,нужно там поднимать народ,но толЬко не так тупо как это делается в Донецке под знаменем Свободы
Vladislav Namram _ 09.12.2013 09:06
IP: 74.125.181.---
Кто хочет добиться санкций, может проголосовать за них во ВТОРОЙ петиции к Белому Дому. Забейте в поисковик ее название Support the people of Ukraine in the peaceful overthrow of the current government. Получите ссылку на сайт американского правительства. Нужна обычная регистрация. Уже есть 69,223 подписей из 100 000 требующихся. Присоединяйтесь к борьбе за Украину без Януковича
formalin _ 09.12.2013 06:19
IP: 93.74.72.---
Моральні авторитети повинні були висловити цю власне проєвропейську позицію, але, оскільки всім зрозуміло, що банда розмовляє іншою мовою, а моральні норми для неї – нонсенс, то й боротьба вимагатиме рішучості і жорсткості.
Це звернення – не план, а скоріше пропозиція владі одуматися і не нагнітати протистояння, бо відповідь буде ще жорсткішою. Народ прагне покарань, перезавантаження влади, люстрації, націоналізації незаконно вкраденого у держави...
Navuhogorlonosor _ 09.12.2013 03:28
IP: 213.110.136.---
Моральні Авторитети оголосили план, який, у разі його реалізації, призведе до ганебної поразки Майдану і остаточної втрати незалежності України. Краще застрелитись, ніж приймати такий план. Подивимось уважно, що Авторитети пропонують.
1. Президент повинен "оголосити про готовність" підписати Асоціацію. Ось так, не підписати, а "оголосити про готовність"! Та він уже сто разів "оголошував"!!! Ну, оголосить ще раз, і знову збреше!
2. Звільнення арештованих в умовах збереження кримінальної влади нічого не дасть. Навіть якщо звільнять тих 9 людей, через місяць посадять 9000!
3. Відставка уряду, при збереженні більшості ПР, у відриві від відставки президента, це взагалі обман людей, які стоять на Майдані. Протягом місяця уряд буде вважатись "в.о.", а потім призначать того ж Азірова.
Kozak Nevada _ 09.12.2013 01:27
IP: 91.124.177.---
Алексей Петров:
Поддерживаю. Ни к чему привлекать бывших президентов.
А теперішній президент не здатний сісти за круглий стіл. Для нього влада понад усе.
І нашого Валєнси щось не видно
Glory _ 09.12.2013 00:26
IP: 62.64.124.---
Почему-то вспомнилось вот это.

"Газета по-українськи" N128 за 23.05.2006
58-летний президент Национального университета "Киево-Могилянская академия" Вячеслав Брюховецкий и директор Института философии им. Г. С. Сковороди Мирослав Попович, 76 лет, вошли в состав правления благотворительного фонда "Развитие Украины". Председатель правления фонда – народный депутат Ринат Ахметов, 37 лет.
Микита Дмитрів _ 09.12.2013 00:06
IP: 109.201.247.---
Добре звернення. Не згоден тільки з одним, – участь Кравчука, Кучми, юща. Це минуле. Учасниками діалогу повинні бути моральні, інтелектуальні авторитети, спеціалісти по конституційному праву, державному будівництву, релігійні діячі, організації громадянського суспільства і студенство, саме вони розбудили народ. Україна багата мудрими людьми. Широке регіональне представництво. Дискусія про вихід з тупика корупційно-олігархічної держави. Можлива участь закордонних спеців, наприклад Ф.Фукуяма. Чітка і зрозуміла повістка дня. Діалог не повинен перетворитись у тривалу балаканину. Час безцінний ресурс. Слід пам"ятати також, що янек і так скомпроментував правосуб"єктність України на міжнародній арені, а тут візьме і підпише який-небудь тайожний союз. Попередити його треба, ні ні.
Olexiij Babenko _ 08.12.2013 22:59
IP: 178.92.244.---
А Тимошенко хай сидить? Добрі ви.
Volodymyr Ovod _ 08.12.2013 22:29
IP: 74.125.18.---
Вельмишановний Майдан, шановна інтернет спільнота. Маю крейзі ідею. Можливо така вже циркулює в мережі. Якщо ні, тоді прошу, благагаю подумати над нею – не відкидайте прямо з порога. Якщо знайдете її релевантною, будь-ласка розповсюдьте – щоб вона якось дійшла до лідерів Майдану, до Руслани. Суть. Ви пам"ятаєте як Чечетов звинуватив Майдан в тому, що Він відібрав у дітей щасливе дитинство – вони, бідні українські діти, плачуть за ялинкою і ковзанкою. Потрібно відповісти іуді Чечетову належним та дійовим ідеололгічно-пропагандистським заходом, а саме – нарядити на Майдані (КРАЩЕ за НІЧ!) ялинку та вільнити біля неї невеличке місце для ковзанки. Багато людей, приходять на майдан з дітьми! Отже, Леніна, символ вождизму, звалили (нарешті Свободівці показали, свої "бойові" підрозділи в дії!). Наша Ялинка – буде символом творіння (креативу Майдану) – єдності творіння та боротьбі за свободу. Це буде удар по владній пропагандистській машині. Руслана, "Дикі танці", діти, ялинка.
Volodymyr Ovod _ 08.12.2013 22:28
IP: 74.125.18.---
Вельмишановний Майдан, шановна інтернет спільнота. Маю крейзі ідею. Можливо така вже циркулює в мережі. Якщо ні, тоді прошу, благагаю подумати над нею – не відкидайте прямо з порога. Якщо знайдете її релевантною, будь-ласка розповсюдьте – щоб вона якось дійшла до лідерів Майдану, до Руслани. Суть. Ви пам"ятаєте як Чечетов звинуватив Майдан в тому, що Він відібрав у дітей щасливе дитинство – вони, бідні українські діти, плачуть за ялинкою і ковзанкою. Потрібно відповісти іуді Чечетову належним та дійовим ідеололгічно-пропагандистським заходом, а саме – нарядити на Майдані (КРАЩЕ за НІЧ!) ялинку та вільнити біля неї невеличке місце для ковзанки. Багато людей, приходять на майдан з дітьми! Отже, Леніна, символ вождизму, звалили (нарешті Свободівці показали, свої "бойові" підрозділи в дії!). Наша Ялинка – буде символом творіння (креативу Майдану) – єдності творіння та боротьбі за свободу. Це буде удар по владній пропагандистській машині. Руслана, "Дикі танці", діти, ялинка.
Hogben2013 _ 08.12.2013 21:36
IP: 93.72.145.---
Результатом запропонованого "обговорення" ГАРАНТОВАНО будуть втрачені можливості,втрачений час
та узаконення диктатури. Один з запропонованих Вами, аксакали, "переговорщиків" повинен мати
долю Беніто Муссоліні (Він навіть схожий манерами на нього). Другого "вурдалака" чомусь ніхто не запитує
"Хто МІГ дати наказ міністру внутрішніх справ, окрім Вас?"
Єдине вірно, аксакали. Зберегти диктатуру ЩЕ Вам під силу.
Hogben2013 _ 08.12.2013 21:15
IP: 93.72.145.---
У цього президента був час і можливості порозумітися з народом.
Тепер народ не повинен давати йому ані часу ані можливостей. Інакше пожалкує...
Весь світ знає на що президент направляв свій час та можливості.
Якщо народ повірить режиму, його чекають десятиліття терору диктатури під захистом Росії.
Діалог з диктатурою єдиний – ультиматум з наступним ПРАВОВИМ трибуналом за конкретні скоєні
злочини проти країни, проти народу.
Я вже пропонував групі "Першого грудня" змінити назву на "Перше квітня".
Fan Flutter _ 08.12.2013 21:07
IP: 213.111.80.---
"Майдан очікує суворого покарання тих, хто застосував силу проти громадян" – в Україні, яку 30. 09. 2010 р. протиправним шляхом перетворено у президентську республіку (частина 3 статті 5 Конституції України: "Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами."), неправомірно реалізована ВЕРТИКАЛЬ ВЛАДИ!!!. Як чільни́к Вертикалі, за усі дії Влади Янукович В.Ф. несе ОСОБИСТУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!!!. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 106 Конституції України, Янукович В.Ф. зобов'язаний звернутися з посланням до народу про внутрішнє і зовнішнє становище України. Усім подіям, які відбуваються в Україні протягом строку від 21. 11. 2013 р. до сьогодні, Президент України мусить надати офіційне роз'яснення. Інакше, Янукович В.Ф. – узурпатор, котрий першим мусить отримати суворе покарання за застосування сили проти громадян України – ІМПІЧМЕНТ!!!.
бун _ 08.12.2013 20:58
IP: 91.124.89.---
Если бы
выставить в музее
плачущего большевика,
весь день бы
в музее
торчали ротозеи.
Еще бы -
такое
не увидишь и в века!
Sudan _ 08.12.2013 20:40
IP: 74.125.181.---
ну шо Натаха, прєдупрєждал я тібя.
влєзла в дєрьмо, тіпєрь нє атмоєшся от "грамадсьного" тіві чи радіо.
включіл гром тіві гдє падлюка снріпнік мочіт лєвчєнка із свободи за снос лєніна – ето піпєц.
падключіл голубца і возняка – патаму шо та стєрва слєва от лєвчєнка сваєй тупостью всьо іспортіла – всьо равно нє памагаєт.
бєрі ногі в рукі і бєгом із студії.
свобода к вам ідьот
mal23 _ 08.12.2013 20:37
IP: 5.45.192.---
Завидую англичанам, премьер-министр которых ходит пешком на работу. Если его узнают, он улыбается, приветливо машет рукой и следует дальше.
Завидую американцам, которые вместе с президентом зажигают рождественскую елку.
А наш?
Дмитро Ремиженко _ 08.12.2013 20:29
IP: 74.125.181.---
Цікава річ. Написав заперечення на коментар Наталії Соколенко з дотриманням граматичних та етичних норм. У відповідь побачив: "Ваше повідомлення не було додане через використання забороненої лексики".

Шановні модератори, ви вже якось поясніть, яка лексика на вашому сайті заборонена. Ненормативну я не вживаю (поважний вік та сяке-таке виховання цього не дозволяють), то ви оприлюдніть, що можна писати, а чого – ніззя.
Vadym Filon _ 08.12.2013 20:28
IP: 77.123.30.---
При усій моїй невимовній повазі до цих глибоко шанованих людей, що є ініціаторами створення групи "Перше грудня", я вважаю, що діалог з ЦІЄЮ владою, якщо він взагалі можливий, може бути лишень один – про порядок передачі усієї влади від існуючого бандитського режиму народові.
John Jonkov _ 08.12.2013 20:27
IP: 92.112.71.---
-Vesna-:
Имелось в виду, что добиться выполнения вашего требования можно либо силой, либо помощью цивилизованного внешнего мира. Просто чтоб вы понимали, какой будет следующий этап... Ведь до сих пор ни один из этих способов не задействовались.
uzol _ 08.12.2013 20:20
IP: 178.165.60.---
Tatomyr:
я не паникую
Только допа уже деньги на восстановление собирает...
А это значит -объясняю по слогам--Р А С К А Л Ы В А ЕТ!
Не орехи у себя дома для торта!
Tatomyr _ 08.12.2013 20:11
IP: 176.38.169.---
на рахунок істукана, ...на майдані кажуть, коли почали зігріватися і скакати з речівкою-Хто не скаче той москаль, ...він теж вирішив пострибати і промахнувся, ...ну всякі чудеса бувають
mal23 _ 08.12.2013 20:09
IP: 5.45.192.---
Три предыдущих президента, все три, это одушевленное выражение обмана народа, т.е. обман в человеческом обличье.
Jurko Berlinskiy _ 08.12.2013 20:05
IP: 74.125.18.---
Графо Графович:
.
І простояв ідол сатанинський у святому, стольному граді Києві 67 років. І сіяв він смерть, і проливав людську кров, і богохулив, і богоборствував.
І коли сповнився час, даний дияволу та його прислужникам, торкнула ідола длань Господня, і пав істукан сатанинський.
Сотворене з праху кануло в прах

.
Воістину так!!!!
Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153 Корупція1227 Свобода слова561
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter