24 лютого 2014, 22:09

''Cтоп цензурі!'' вимагає від власників телеканалів люстрації серед журналістів

Журналісти руху "Стоп цензурі!" вимагають від власників телеканалу "Інтер" Дмитра Фірташа та Сергія Льовочкіна, а також від Кабміну, Верховної ради України негайного відсторонення від керівництва телеканалами "Інтер" та Перший національний топ-менеджерів, які були провідниками цензури.

Данилевич не має права розповідати новини українцям

Ми заявляємо, що керівник Inter Media Group Ганна Безлюдна, директор "Національних інформаційних систем" (НІС) Антон Нікітін, директор Першого національного Олександр Пантелеймонов повинні понести особисту відповідальність за трагедію, що забрала життя сотні людей і залишила кількасот скаліченими. У разі, якщо власники телеканалів не зроблять висновків, зокрема й кадрових, із трагедії, частка провини за яку лежить і на їхніх ЗМІ, ми будемо вимушені звернутись до нового складу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою щодо позбавлення цих каналів ліцензії.

Дуже сподіваюся, що власники прочитають наше зверення і їхні канали не спіткає драматична доля одного з телеканалів Петра Симоненка) Це – феєрична революційна історія!

"Це експропріація!", – напевно, волає Симоненко

Петро Симоненко через сина володіє холднигом "Гамма-консалтинг", до якого входить телеканал "Вінниччина". Це унікальний телеканал, там виходять унікальні новини. У цих новинах з усього розмаїття політичних партій представлена лише одна – Комуністична партія України. Я добре це знаю, бо роблю моніторинг новин регіональних телеканалів, у тому числі і "Вінниччини". Хоч канал і приватний, його медіаменджери та журналісти не мали права робити випускі з сюжетів суцільно із комуністичної пропаганди і називати це НОВИНАМИ. Бо НОВИНИ мають виготовляти за стандартами: баланс думок і точок зору, зокрема, якщо окрім КПУ нікого в ефірі новин нема, то це – не новини.

Так от, на телеканал "Вінниччина" сьогодні завітали гості із "Правого сектора". Гості сказали приблизно таке: або ви починаєте мовити як Громадське телебачення, або ми припиняємо ваше мовлення. Менеджери думали недовго і вже ввечорі керівник вінницького Правого сектора вийшов у прямий ефір на телеканалі "Вінниччина".

Це ще не все) У підвалі телеконмапнії Правий сектор вирішив зробити собі казарму!

Тому панове Фірташ і Льовчкін, а також Ахметов (в заяві "Стоп цензурі!" є звернення і до нього) звільняєте Безлюдну, Даугалє, Данилевича та інших, або...ну, читайте вище. Це не погроза, бо я не думаю закликати Правий сектор нікоди і, взагалі, не маю ніякого впливу на цю структуру, але така реальність.

Нижче фрагмент регіонального моніторингу із цитатами Петра Симоненка на телеканалі "Вінниччина" та повний текстзаяви "Стоп Цензурі!":

"Типовими сюжетами ТРК "Вінниччина", що мають ознаки замовності, є сюжети, що просувають інтереси однієї політичної сили. Як правило, цією силою є Комуністична партія України. Наприклад, сюжет ТРК "Вінниччина" від 10 грудня:

"Катерина Медвідь, ведуча: Через боротьбу двох олігархічних кланів за хлібні місця, а саме влади й опозиції, наша країна втрачає державність, – заявив лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко.

Кореспондент: Внутрішні конфлікти не вперше виникають в Україні. Але цього року країна постала перед втратою державності. Це заявив лідер Комуністів Петро Симоненко.

Петро Симоненко, народний депутат України, лідер Комуністичної партії України: "Закінчується рік, і обвал відбувається в економіці. Сьогодні під загрозою організація роботи систем життєзабезпечення, і ви бачите до чого це може призводити. Нагнітається істерія, агресія, екстремізм в суспільному нашому житті, і це вже призвело до кровопролиття".

Кореспондент: Як стверджує головний комуніст країни, сьогодні люди дійсно повстали. Але не за опозицію, а проти бідності. І в цьому КПУ їх підтримує".

Іноді сюжети, ідентичні випущеним ТРК "Вінниччина", розміщують інші ЗМІ, що є непрямим підтвердженням їхньої замовності. Так, два сюжети розміщені також на сайті хмельницького телеканалу. За іронією долі, телеканал називається "Ексклюзив". "Учасники мітингу на підтримку курсу Президента України вимагають від політиків стабілізації ситуації в країні" (ТРК "Вінниччина", 10.12). "Тижнева блокада роботи уряду з боку опозиції може призвести до затримок соціальних виплат" (ТРК "Вінниччина", 12.12)."
Повністю моніторинги читайте тут і на сайті "Телекритика" в розділі "Медаісапієнс"

Журналістів та ведучих телеканалів, зокрема названих вище, а також телеканалу "Україна", що належить Рінату Ахметову, які цілеспрямовано дезінформували суспільство, поширюючи наклепи на учасників мирних протестів та повстанців, закликаємо самостійно прийняти рішення про припинення роботи в ефірі. Зараз, імітуючи жалобу за людьми, на яких ще кілька днів тому виливали бруд, ці ведучі та журналісти ображають пам'ять загиблих.

Водночас закликаємо всі журналістські колективи по всій країні, які зазнавали цензурних утисків, долучитись до цього звернення, висловити недовіру та вимагати від власників звільнення менеджерів, причетних до тиску на них. Разом з рухом "Стоп цензурі!", НМПУ, комітетом Верховної Ради зі свободи слова та інформації вимагати від власників ЗМІ гарантій недопущення цензури в майбутньому та долучитися до розробки механізмів контролю громадськості над редакційною політикою медіа.

Від власників ЗМІ ми також вимагаємо не допускати до телеефіру, сторінок друкованих та відомих інтернет-ЗМІ тих політтехнологів та медійних персон, які систематично поширюють дезінформацію та наклепи, дискредитуючи український протестно-визвольний рух, виступають, фактично, агентами кремлівської або прокремлівської пропаганди, а нерідко задіяні безпосередньо у провокативних діях. На нашу думку, такі особи, як Михайло Погребинський, Олесь Бузина, В'ячеслав Піховшек, Олександр Чаленко, Володимир Скачко, Максим Равреба, Володимир Петров та інші мають стати персонами нон-грата для медійного простору України.

Вимагаємо від власників телеканалів та топ-менеджерів припинити практику надання прямоефірних ток-шоу в "оренду" політичним силам і партіям, унаслідок чого вони перетворились на маніпулятивну гру політтехнологій.

Сьогодні ми маємо шанс розпочати процес очищення медіа, що дозволить нам у майбутньому пишатися журналістської професією. Не змарнуймо його!

Дані мониторингів "Телекритики" читайте тут:

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27825

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27961

http://osvita.mediasapiens.ua/material/26916

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27082

http://osvita.mediasapiens.ua/material/27718

http://osvita.mediasapiens.ua/material/26748

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...