7 березня 2014, 18:05

Верховній Раді оголосили ПРАВОВИЙ ДЖИХАД

"Ми оголошуємо Верховній Раді правовий джихад", – це Максим Лациба із Українскього незалежного центру політичних досліджень так образно описав старт ініціативи РЕАНІМАЦІЙНИЙ ПАКЕТ РЕФОРМ.

Реанімаційний пакет реформ – це робота "Експертної Сотні" Майдану, як влучно хтось назвав цих сто чи трохи більше аналітиків, авторів текстів законопроектів, глибоких фахівців із найгарячіших проблем українського суспільства. Народилася ця ініціатива з подачі активістів Нового Громадянина і Громадського сектора Євромайдану.

Сьогодні в Києві "експертна сотня" представила публічно свої напрацювання й оголосила, що вже наступного тижня йде з цими наробками у парламент з вимогою до депутатів підтримати реформаторські законопроекти.

"Експертна сотня" представляє "Реанімаційний пакет реформ"

Експерти дуже сподіваються, що теперішня парламентська більшість, де вже немає найбільшою й неадекватно впливої фракції "злочинної влади", підтримає ці реформи. Адже новій владі не буде на кого звалювати провальне голосування за законопроекти із протидії корупції, із реформи органів правопорядку, суду тощо.

Зараз у Реанімаційному пакеті реформ працює групи із 13-ти напрямків:

Це – невідкладні реформи

1. Судова реформа. Реформа прокуратури

2. Реформа органів правопорядку

3. Антикорупційна реформа

4. Реформа виборчого законодавства

5. Адміністративна реформа

6. Реформа децентралізації та регіонального розвитку

7. Податкова реформа

І ще для ухвалення у середньостроковій перспективі:

8. Дерегуляція і стимулювання розвитку підприємництва та інвестицій

9. Пенсійна реформа та реформа системи соціального захисту

10. Освітня реформа

11. Охорони здоров'я

12. Земельна реформа

13. Медіа реформа

У вівторок, 11 березня два законопроекти групи з Антикорупційної реформи вже мають бути винесено на голосування у сесійну залу.

Це законопроекти про упрозорення державних закупівель N2207 та держреєcтру прав на нерухоме майно N3378.

"Це буде неймовірно цікаве голосування. Автори законпроекту N2207, що закриває можливіть дерибанити на держзакупівлях 250 млрд грн, – Віталій Кличко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок. Ці троє підтримали ініціативи громадських активістів і поставили свої підписи під цим антикорупційним законопроектом. Не було шансів ухвалити цей закон за часів "злочинної влади". Тож голосування у вівторок за цей закон буде тестом, чи учорашні опозціянти забезпечують успішне голосування і рубають корупцію на корню чи її очолюють", – Віталій Шабунін, учасник групи із Антикорупційної реформи.

Віталій Шабунін, експерт Центру протидії корупції нагадує, під чим підписалися Кличко, Яценюк і Тягнибок

На підході до парламенту законопроекти з інших зазначених напрямків. Сьогодні ж на презентації нові експерти заходилися коло створення ще двох груп із реформи ЖКГ та антимонопольного законодавства.

Далі буде...

Приєднуйтеся! Наша сторінка у фейсбуці зараз у процесі наповнення – там ловіть презентації реформ і готові тексти законопроектів та висловлюйте свої пропозиції.

Список експертів та менеджерів ініціативи "Реанімаційний пакет реформ"

1. Адміністративна реформа

Головний експерт Ігор Коліушко

Головний експерт Максим Лациба

2. Реформа децентралізації та регіонального розвитку

Головний експерт Анатолій Ткачук

Головний менеджер Ольга Галабала

3. Судова реформа. Реформа прокуратури

Головний експерт Роман Куйбіда

Головний менеджер Андрій Скіпальский

4. Реформа органів правопорядку

Головний експерт Олександр Банчук

Головний менеджер Марина Цапок

5. Антикорупційна реформа

Головний експерт Дмитро Котляр

Головний менеджер Олексій Хмара

6. Реформа виборчого законодавства

Головний експерт Світлана Коночук

Головний менеджер Ольга Айвазовська

7. Податкова реформа та дерегуляція

Головний менеджер Олег Мацех

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...