Наталя Соколенко Журналістка

Верховній Раді оголосили ПРАВОВИЙ ДЖИХАД

07 березня 2014, 18:05

"Ми оголошуємо Верховній Раді правовий джихад", – це Максим Лациба із Українскього незалежного центру політичних досліджень так образно описав старт ініціативи РЕАНІМАЦІЙНИЙ ПАКЕТ РЕФОРМ.

Реанімаційний пакет реформ – це робота "Експертної Сотні" Майдану, як влучно хтось назвав цих сто чи трохи більше аналітиків, авторів текстів законопроектів, глибоких фахівців із найгарячіших проблем українського суспільства. Народилася ця ініціатива з подачі активістів Нового Громадянина і Громадського сектора Євромайдану.

Сьогодні в Києві "експертна сотня" представила публічно свої напрацювання й оголосила, що вже наступного тижня йде з цими наробками у парламент з вимогою до депутатів підтримати реформаторські законопроекти.

"Експертна сотня" представляє "Реанімаційний пакет реформ"

Експерти дуже сподіваються, що теперішня парламентська більшість, де вже немає найбільшою й неадекватно впливої фракції "злочинної влади", підтримає ці реформи. Адже новій владі не буде на кого звалювати провальне голосування за законопроекти із протидії корупції, із реформи органів правопорядку, суду тощо.

Зараз у Реанімаційному пакеті реформ працює групи із 13-ти напрямків:

Це – невідкладні реформи

1. Судова реформа. Реформа прокуратури

2. Реформа органів правопорядку

3. Антикорупційна реформа

4. Реформа виборчого законодавства

5. Адміністративна реформа

6. Реформа децентралізації та регіонального розвитку

7. Податкова реформа

І ще для ухвалення у середньостроковій перспективі:

8. Дерегуляція і стимулювання розвитку підприємництва та інвестицій

9. Пенсійна реформа та реформа системи соціального захисту

10. Освітня реформа

11. Охорони здоров'я

12. Земельна реформа

13. Медіа реформа

У вівторок, 11 березня два законопроекти групи з Антикорупційної реформи вже мають бути винесено на голосування у сесійну залу.

Це законопроекти про упрозорення державних закупівель N2207 та держреєcтру прав на нерухоме майно N3378.

"Це буде неймовірно цікаве голосування. Автори законпроекту N2207, що закриває можливіть дерибанити на держзакупівлях 250 млрд грн, – Віталій Кличко, Арсеній Яценюк та Олег Тягнибок. Ці троє підтримали ініціативи громадських активістів і поставили свої підписи під цим антикорупційним законопроектом. Не було шансів ухвалити цей закон за часів "злочинної влади". Тож голосування у вівторок за цей закон буде тестом, чи учорашні опозціянти забезпечують успішне голосування і рубають корупцію на корню чи її очолюють", – Віталій Шабунін, учасник групи із Антикорупційної реформи.

Віталій Шабунін, експерт Центру протидії корупції нагадує, під чим підписалися Кличко, Яценюк і Тягнибок

На підході до парламенту законопроекти з інших зазначених напрямків. Сьогодні ж на презентації нові експерти заходилися коло створення ще двох груп із реформи ЖКГ та антимонопольного законодавства.

Далі буде...

Приєднуйтеся! Наша сторінка у фейсбуці зараз у процесі наповнення – там ловіть презентації реформ і готові тексти законопроектів та висловлюйте свої пропозиції.

Список експертів та менеджерів ініціативи "Реанімаційний пакет реформ"

1. Адміністративна реформа

Головний експерт Ігор Коліушко

Головний експерт Максим Лациба

2. Реформа децентралізації та регіонального розвитку

Головний експерт Анатолій Ткачук

Головний менеджер Ольга Галабала

3. Судова реформа. Реформа прокуратури

Головний експерт Роман Куйбіда

Головний менеджер Андрій Скіпальский

4. Реформа органів правопорядку

Головний експерт Олександр Банчук

Головний менеджер Марина Цапок

5. Антикорупційна реформа

Головний експерт Дмитро Котляр

Головний менеджер Олексій Хмара

6. Реформа виборчого законодавства

Головний експерт Світлана Коночук

Головний менеджер Ольга Айвазовська

7. Податкова реформа та дерегуляція

Головний менеджер Олег Мацех

powered by lun.ua
Коментарі — 112
Георгий Самиров _ 11.03.2014 13:37
IP: 46.118.22.---
Путин постоянно использует свою "козырную карту" – действующего легитимного президента Януковича!
Почему ВР Украины не проведет процедуру импичмента, специально для "стратегического" партнера РФ, которая единственная в мире отказывается признавать легитимность действующей власти, дабы убрать все разговоры о "действительном президенстве Януковича"?????
лишите их возможности разыгрывать эту карту не только до 25мая, а и после этого!

P.S. документов в Межигорье хватит на 1000 януковичей!
Теодор Дяків _ 09.03.2014 10:58
IP: 74.125.17.---
До речі, зовсім недавно ГСЄ, зокрема Олег Мацех, запропонував залучати до напрацювання нових законопроектів також представників міністерств, виконавчих органів загалом. Дуже добра пропозиція з т.з. практичноі реалізаціі нового законодавства. При цьому слід співпрацювати з відповідними комітетами ВРУ, не знімаючи руки з горла політиків всіх мастей в парламенті... Тоді буде толк.
Теодор Дяків _ 09.03.2014 10:50
IP: 74.125.17.---
Олег Хакназаров:
Куйбида Роман Алексеевич. Указом Президента Виктора Януковича включен в состав рабочей группы по проведению в Украине судебной реформы (руководитель группы – Министр юстиции Александр Лавринович).
У овоща водвизался, и здесь пригодился..."
- Група "Народний суверенітет" (Львів) ще задовго до Майдану (наберіть в гуглі "До засад Третьоі...") пропонувала ЗМІНУ СИСТЕМИ ВЛАДИ через формування експертних груп з представників гром. суспільства та здорових частин опозиціі і влади. Нас тоді вважали утопістами- романтиками, а сьогодні це реальність. Жаль, до політиків і Майдану не вдалося достукатися у вересні-січні. Переконаний – ескалаціі протистояння і жертв можна було уникнути, але ж, але ж...
Олег Хакназаров _ 08.03.2014 21:54
IP: 74.125.18.---
Куйбида Роман Алексеевич. Указом Президента Виктора Януковича включен в состав рабочей группы по проведению в Украине судебной реформы (руководитель группы – Министр юстиции Александр Лавринович).
У овоща водвизался, и здесь пригодился. Почему-то вспомнились слова героини Лии Ахеджаковой из фильма "Небеса обетованные": " Как дела, путанки? как жизнь половая?"
Теодор Дяків _ 08.03.2014 19:55
IP: 74.125.18.---
Том Григ:
Владу взяли, а захищати НІКОМУ. Тільки розмови і розмови. Не заважайте вашим ляляканням про реформи. Укіпляти владу треба, захистити, шукати незаангажованих і надійних впівробітників силових структур. А потім все інше.
- "Три П" (патріотизм, професійність, порядність) вже було – фігня. "Три Д"" (децентралізація, департизація, демонополізація) теж було. – фігня. Поки Експертна сотня не сформулює зміни правового регулювання хоча б ключових інститутів держави, доти кожен протестний виступ, в тому числі – останній, трагічний буде закінчуватися поверненням ситуаціі у суспільстві "на круги своя". Слід, нарешті, змінити систему державного управління з азійсько- радянськоі на украінсько-європейську.
Олег Хакназаров _ 08.03.2014 15:24
IP: 74.125.17.---
Уважаемая Н.Соколенко! А чья это идея об "Экспертной сотне"? Это то же, что и " 69 бомбовых идей"? А как понятие "джихад" вписывается в христианские демократические ценности? Все это больше похоже на секту Свидетелей Иеговы. Не так ли?
Том Григ _ 08.03.2014 14:12
IP: 94.244.142.---
Владу взяли, а захищати НІКОМУ. Тільки розмови і розмови. Не заважайте вашим ляляканням про реформи. Укіпляти владу треба, захистити, шукати незаангажованих і надійних впівробітників силових структур. А потім все інше.
Віталій Грушевський _ 08.03.2014 11:43
IP: 74.125.18.---
Це не може не радувати, хотілось би побажати успіхів усім реформаторам і нагадати про досвід провідних держав світу (не обовязково придумувати велосипед) Слава Україні!
Vlad Vlad _ 08.03.2014 10:24
IP: 93.77.46.---
Мозг есть такие заголовки давать или вы работаете на НТВ? А о понятий пропаганда вы слышали что-нибудь? Украинские масс медиа поражают своей близорукостью, что на экране, что в газете.
Eduard Vertov _ 08.03.2014 01:28
IP: 46.39.229.---
Неприятно знакомым потянуло от этой новости. Заваривается новый шабаш, и понятно, какой подполковник за ним стоит. Операция отвлечения... Спонтанно, по дурке такое бы не прокатило.
Болт _ 08.03.2014 01:04
IP: 93.73.245.---
А можно все вот это делать без параллельного обгаживания правительства огульно

Ведь, если поступать по вашему, то надо сказать, "а вы до сих пор водку пили и еще до понедельника будите тянуть?"

И кандидатуры и программы можно менять, но информационное сопровождение должно быть сопровождением конструктива предложений, а не истеричным началом чьего – то пиара под выборы

Ну какой джихат? При том, что страна в состоянии интервенции внешнего агрессора

Ребятки фильтруйте базар, если вы за дело, а не самопиар
Марина Кириченко _ 08.03.2014 00:35
IP: 141.138.102.---
Ludmyla Zagoruyko:
Але ж для цього теж десь треба набрати грошей. Картоплю треба спочатку посадити, а вже потім їсти...
Ludmyla Zagoruyko _ 08.03.2014 00:18
IP: 77.90.251.---
Розумію, що молодь про це не думає, але прошу пенсійну реформу перенести у першочергову перспективу. Тим більше саме її в один голос обіцяли сьогоднішні владні мужі народу. Справедливі пенсії нараховані за єдиним для всіх принципом і зміна системи їх накопичення це не просто соціальна справедливість, а і основа оздоровлення всіх фінансів України. Тому прошу попрацювати...
Ольга Егорова _ 08.03.2014 00:11
IP: 95.134.62.---
Дуже на вас надіюся. Вірю, тільки так можна щось змінити. Вдячна за вашу роботу!
Сб Упа _ 07.03.2014 23:48
IP: 176.8.130.---
Сергій Черкасов:
При новій владі вже зникло 2 мільярди (грн,$?) Пора скликати МАЙДАН!!! Турчинов просрав Крим!!!
===
А може 20 трильйонів, ідіоте?
Що ж це ти не додивився, паскудо провокаторська?
:)))
Сергій Черкасов _ 07.03.2014 23:46
IP: 74.125.17.---
При новій владі вже зникло 2 мільярди (грн,$?) Пора скликати МАЙДАН!!! Турчинов просрав Крим!!!
Сб Упа _ 07.03.2014 23:23
IP: 176.8.130.---
polyglot:[/B
]Есть тут еще одна двинутая чистоплюйка – Аксинья Курина. Тоже пишет слюнявый бред.
===
Когда Олесь Доний в студии ТВі назвал Сергея Лещенко негодяем и джинсовиком (в присутствии, кстати, Найома), именно эта подорва и рыбачучка Курина бегала за Донием и истерически орала, чтобы тот извинился за свои слова. При этом она настойчиво старалась вцепиться когтями в лицо Донию, но Найом не дал.
:)))
Отвратительная была сцена. Если поискать в сети, то наверняка можно на ЮТУБе найти.
Сб Упа _ 07.03.2014 23:15
IP: 176.8.130.---
mihaylenco:
Сб Упа
ніде ні в одній країні світу корупцію не заганяли до прийнятного рівня ні за день, ні навіть не за один рік.

Грузія.
Alex Nazim:
Чего стоит назначение на должность руководителя Трансгаза человека подпмсавшего приобретение ВЫШЕК БОЙКО
====
Ага.
1. А не можеш сказати, дрищоїде, скільки часу цей процес продовжувався с того моменту, коли Саакашвілі сів в президентське крісло? Не можеш? То й не свизди! Бо реформа готувалась не один місяць.
2. Чи знаєш ти, за які гроші Саакашвілі проводив реформи армії та правоохоронних органів та хто платив величезні по мірках Грузії зарплати суддям, прокурорам та поліцаям? Не знаєш? То й не звизди!
Roman Serbyn _ 07.03.2014 23:14
IP: 74.125.19.---
Нагаляд Майдану за діями політиків у Верховній Раді є необхідний, якщо українська держава має прямувати до громадянського суспільства без коритників․
Sim Ims _ 07.03.2014 23:03
IP: 93.178.197.---
Олександр Волинський:
Це все правильно – але в мирний час.

Сьогодні окопи будувати, та війська виводити ближче до східного кордону.
Коли ворог вдарить, виявиться що солярки не підвезли танкам. І танки далеко... Стратеги хрінові
Солярку возят не депутаты. Или без взяток уже не подвезут?
Sim Ims _ 07.03.2014 23:02
IP: 93.178.197.---
Захватите сотню Самообороны для лучших результатов голосования.

Но даже если примут, еще не значит, что будут выполнять и контролировать выполнение.
Інгвар Васьковський _ 07.03.2014 23:00
IP: 74.125.18.---
Ярослав Дацко:
Шановні, війна війною, але реформи просто як повітря необхідні. І не треба тут прикриватись конфліктом в Криму. Толку з того що 15 млрд дасть Захід, якщо їх розкрадуть. Так що підтримую, а коли проводити реформи як не зараз. Завтра? чи після завтра, а може і взагалі ніколи. Ось так ми і лишимось зі старим ржавим коритом.
+100
Danilo _ 07.03.2014 22:55
IP: 176.102.32.---
Без реформи виборчої системи – все інше буде нескінченими перерозподілами
Олександр Волинський _ 07.03.2014 22:54
IP: 74.125.182.---
Це все правильно – але в мирний час.

Сьогодні окопи будувати, та війська виводити ближче до східного кордону.
Коли ворог вдарить, виявиться що солярки не підвезли танкам. І танки далеко... Стратеги хрінові
Ярослав Дацко _ 07.03.2014 22:48
IP: 74.125.181.---
Шановні, війна війною, але реформи просто як повітря необхідні. І не треба тут прикриватись конфліктом в Криму. Толку з того що 15 млрд дасть Захід, якщо їх розкрадуть. Так що підтримую, а коли проводити реформи як не зараз. Завтра? чи після завтра, а може і взагалі ніколи. Ось так ми і лишимось зі старим ржавим коритом.
Корупція1282 Україна та Європа1061 тітушки18 Aтака Путіна1181 Вибори-2014158
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter