30 квітня 2014, 17:52

"Йдучи на Майдан, ми казали "Не біймося", сьогодні кажемо: "Не зупиняймося"", – звернення ініціативи "Першого грудня"

Загальнонаціональне порозуміння і нові політичні стандарти – відомі суспільні авторитети закликали українську владу та народ не зупинятися перед загрозами, що нависли над нашою державою.

Позицію Ініціативної групи "Першого грудня" озвучили академік, директор Інституту філософії НАН України Мирослав Попович, кардинал Любомир Гузар, колишній політв'язень, письменник, філософ Євген Сверстюк та професор, один із засновників Всесвітнього економічного форуму в Давосі, член Римського клубу Богдан Гаврилишин.

У своєму зверненні учасники ініціативи підкреслили, наш народ перебуває між двома небезпеками. "Одна з них, важча, – це внутрішні труднощі, які вимірюються не лише економікою і корупцією, а насамперед ще слабким умінням влади і суспільства жити по-іншому. Друга небезпека – це російська загроза. Окупація Криму поховала фальшиве "братерство". Перед нами ворог, який ненавидить будь-який вияв незалежного українського мислення і кожного, хто на нашій землі прагне добра українській державі", – вважають учасники групи "Першого грудня" та закликають усіх пам'ятати: тільки ми самі здатні захистити себе.

"Якщо народ не боронить себе самостійно, то ніхто у світі не постане на підтримку такого народу", – говорять В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.

На думку ініціативи, українцям зараз важливо зберегти рішучість і мобілізованість Майдану: "Супроти будь-яких загроз ми зобов'язані зробити сильну державу, де не буде брехні, обману і компромісів з національною безпекою, демократією, ідентичністю та інтересами".

Суспільні авторитети звернулись до української влади із закликом до ясності, чесності та рішучості у діях. "Говоріть з людьми щодня, але ясно і зрозуміло, аби країна була впевнена, що може з вами пройти шлях між загрозами. Український політикум несе важку вину перед нашим народом. Лише ваша згуртованість навколо національних вартостей у час загрози здатна переважити минуле", – йдеться у зверненні.

Учасники ініціативи "Першого грудня" переконані, що саме молоді сили країни і є порятунком України: "Збільшуйте число своїх прихильників, підтримуйте організаційні можливості молодших поколінь, продовжуйте викривати неправду та вимагати прав і свобод, але, найсуттєвіше, поширюйте свою небайдужість поміж усіх громадян України".

Для того, щоб зрозуміти головні національні орієнтири, які б стали Суспільним договором-обов'язком і для громадян, і для нинішньої влади, і для кожної наступної, Ініціативна група "Першого грудня" пропонує всім провідним громадським силам країни разом розпочати роботу над зустріччю найширших громадських кіл з усіх регіонів, представників національних громад, релігійних діячів.

"Наш діалог слід присвятити найважливішому – загальнонаціональному порозумінню всіх громадян України, громадському контролю за владою на всіх рівнях, новим політичним стандартам, а також суспільним вимогам до бізнесу", – наголосили учасники групи "Першого грудня".

Повний текст звернення – за посиланням: http://1-12.org.ua/2014/04/30/3035

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...