Наталя Соколенко Журналістка

"Йдучи на Майдан, ми казали "Не біймося", сьогодні кажемо: "Не зупиняймося"", – звернення ініціативи "Першого грудня"

30 квітня 2014, 16:52

Загальнонаціональне порозуміння і нові політичні стандарти – відомі суспільні авторитети закликали українську владу та народ не зупинятися перед загрозами, що нависли над нашою державою.

Позицію Ініціативної групи "Першого грудня" озвучили академік, директор Інституту філософії НАН України Мирослав Попович, кардинал Любомир Гузар, колишній політв'язень, письменник, філософ Євген Сверстюк та професор, один із засновників Всесвітнього економічного форуму в Давосі, член Римського клубу Богдан Гаврилишин.

У своєму зверненні учасники ініціативи підкреслили, наш народ перебуває між двома небезпеками. "Одна з них, важча, – це внутрішні труднощі, які вимірюються не лише економікою і корупцією, а насамперед ще слабким умінням влади і суспільства жити по-іншому. Друга небезпека – це російська загроза. Окупація Криму поховала фальшиве "братерство". Перед нами ворог, який ненавидить будь-який вияв незалежного українського мислення і кожного, хто на нашій землі прагне добра українській державі", – вважають учасники групи "Першого грудня" та закликають усіх пам'ятати: тільки ми самі здатні захистити себе.

"Якщо народ не боронить себе самостійно, то ніхто у світі не постане на підтримку такого народу", – говорять В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.

На думку ініціативи, українцям зараз важливо зберегти рішучість і мобілізованість Майдану: "Супроти будь-яких загроз ми зобов'язані зробити сильну державу, де не буде брехні, обману і компромісів з національною безпекою, демократією, ідентичністю та інтересами".

Суспільні авторитети звернулись до української влади із закликом до ясності, чесності та рішучості у діях. "Говоріть з людьми щодня, але ясно і зрозуміло, аби країна була впевнена, що може з вами пройти шлях між загрозами. Український політикум несе важку вину перед нашим народом. Лише ваша згуртованість навколо національних вартостей у час загрози здатна переважити минуле", – йдеться у зверненні.

Учасники ініціативи "Першого грудня" переконані, що саме молоді сили країни і є порятунком України: "Збільшуйте число своїх прихильників, підтримуйте організаційні можливості молодших поколінь, продовжуйте викривати неправду та вимагати прав і свобод, але, найсуттєвіше, поширюйте свою небайдужість поміж усіх громадян України".

Для того, щоб зрозуміти головні національні орієнтири, які б стали Суспільним договором-обов'язком і для громадян, і для нинішньої влади, і для кожної наступної, Ініціативна група "Першого грудня" пропонує всім провідним громадським силам країни разом розпочати роботу над зустріччю найширших громадських кіл з усіх регіонів, представників національних громад, релігійних діячів.

"Наш діалог слід присвятити найважливішому – загальнонаціональному порозумінню всіх громадян України, громадському контролю за владою на всіх рівнях, новим політичним стандартам, а також суспільним вимогам до бізнесу", – наголосили учасники групи "Першого грудня".

Повний текст звернення – за посиланням: http://1-12.org.ua/2014/04/30/3035

powered by lun.ua
Коментарі — 65
Navuhogorlonosor _ 02.05.2014 00:57
IP: 213.110.136.---
Так звана "АТО" від самого початку мала на меті продемонструвати, що нічого зробити неможливо. Тому серед білого дня відправили в Слов'янськ БТРи, а потім кажуть: "бачите, жінки й діти блокують військових!" Між тим, нормальна логіка підказує: вночі в захоплених будівлях немає ні жінок, ні дітей. Там перебувають тільки озброєні бойовики. Що заважає відправити вночі бойовий вертоліт і дати пару черг по будівлі з крупнокаліберного кулемета? Наступного дня ті, хто залишився живий, просто розбіглись би по домівках. Але цього чомусь не відбувається. Чи не тому, що значна частина мільярдів доларів, які витрачає росія на сепаратизм, осідають в кишенях наших "керівників"?

Настав час збирати новий Майдан. Гасло: "БАНДУ – ГЕТЬ!" знову актуальне.
Теодор Дяків _ 01.05.2014 21:48
IP: 74.125.181.---
dcm:
Теодор Дяків:
До кого звертаються поважні люди з ініціативи "Першого грудня? До злодіїв, які стали урядовцями, які не хотіли чути і бачити "Національний Акт Свободи" – проігнорували його. До тих, хто тільки під тиском Путіна навчився вимовляти слова "зміна системи влади" чи "надання більших повноважень місцевим громадам". Ми закликаємо до розуму тих, хто викрикав всякі бздури зі сцени Майдану і тих, хто на це кричав "Слава!"... Ні одні, ні інші не бачили ситуації далі свого носа чи своїх меркантильних інтересів. Тверезі, як завжди, не були почутими на фоні "подавляющего большінства".
НАВЧІТЬСЯ СЛУХАТИ НАРЕШТІ ЩО ВАМ ГОВОРЯТЬ МУДРІ ПАТРІОТИ!... СЛУХАЙТЕ І ДІЙТЕ!
- "Мудрі патріоти" довели Майдан до трагедіі, проблеми не вирішили, а тільки загострили – засранці! Думали тільки про своі інтереси.
Alexandr Ivanov _ 01.05.2014 20:12
IP: 74.125.181.---
Vic3680:
Наташа, глава руха "Стоп цензурi", не могли бы вы ответить, почему УП выборочно блокирует аккаунты форумчан? Чем руководствуется издание? Неужели боится альтернативных мнений на происходящее. Тогда плохи дела самозванной власти в Киеве.

Наташа, я тот же вопрос Вам задаю!
kren _ 01.05.2014 11:23
IP: 188.0.104.---
Алекс Гринберг:
Словоблудие зарапортовавшихся Васисуалиев Лоханкиных в несвежих шкарпетках.

Будут мусолить словесную жвачку, пока не отключится свет, вода и газ, а в подворотне нищая шпана не отберет последний айпад.

Страна раскалывается, падает в пропасть, а это "говно нации", по выражению Ленина все словоблудствует.
Угу.кадрова недосконалість системи, в ключових персоналіях,сформованої на основі" вершків нації",
у тому числі не без уч-ті лєніна,з 1917 р.деградованої і виродженої в сов.парт еліту,що спадково від РС.ще і до сього дня при владі в Україні.
Sage _ 01.05.2014 10:19
IP: 176.109.195.---
Мудрые мысли – мудрых людей. Воплотить бы их в жизнь, а это задача молодых.
Taras Grivna _ 01.05.2014 09:55
IP: 37.53.130.---
Vic3680:
==========
а Вы ещё не поняли? "Стоп цензура" – это не борьба с цензурой, а борьба с теми, кто мыслит иначе.
Vic3680 _ 01.05.2014 09:31
IP: 74.125.18.---
Наташа, глава руха "Стоп цензурi", не могли бы вы ответить, почему УП выборочно блокирует аккаунты форумчан? Чем руководствуется издание? Неужели боится альтернативных мнений на происходящее. Тогда плохи дела самозванной власти в Киеве.
Рs. Я никого не хочу обидеть. Но это хорошо видно со-стороны, многим не вовлеченным, так сказать, в революционную ситуацию.
Sergey Gavrilov _ 01.05.2014 09:26
IP: 74.125.18.---
... ничего-то вы ещё не поняли. Ну ладно, жизнь всё расставит по местам.
Нестор Иванович Махно _ 01.05.2014 09:17
IP: 178.159.232.---
"Якщо народ не боронить себе самостійно, то ніхто у світі не постане на підтримку такого народу", – говорять В'ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.Чем палками??? Митинг в Донецке патриотов который тупо расстреляли ни чему не научил. Хоть один из этих авторитетов раздает людям оружие? Бла БЛА бла...
Николай Стаценко _ 01.05.2014 08:44
IP: 74.125.18.---
Український народ на Майдані в перших числах грудня 13 року заявив про свою рішучість йти до європейських цінностей в умовах, коли злодійська влада дограбовувала майно та фінанси. Зупинятися ніхто не збирається. Хто зупинився-має продовжити той рух, який започаткований на Майдані. Зник привид влади. Проте залишилися привиди тероризму, що щедро фінансуються награбованими грошима. Тому найактуальніше завдання- Майдану треба рухатися на Схід. Там наші людські ресурси. Там наші тіла і душі. Над ними збиткуються вже переможені бандити Януковича. Тероризм там є, проте сепаратизму там немає ніякого. Це все надумані кліше про сепаратизм. Тому рішучість і виваженість у всьому, що може подолати експорт тероризму із Росіїї повинні стати нашими провідниками в боротьбі за Україну! Слава Україні! Геть тероризм і найманців тероризму з України!
Elena Zhmariova _ 01.05.2014 08:31
IP: 92.49.206.---
ВАНА – НА ПОМОЙКУ!

БЕСПОЛЕЗНАЯ НАГЛАЯ ТЕТКА-ПРЕДАТЕЛЬНИЦА!
Elena Zhmariova _ 01.05.2014 08:30
IP: 92.49.206.---
Navuhogorlonosor:
Я звертаюся до шановних в.о. Президента Турчинова та Прем'єра Яценюка. Коли ж ви зрозумієте, ідіоти, що всі російські танки на кордоні з Україною потрібні не для вторгнення, а для того, щоб ви наклали в штани перед російською загрозою? Якщо б Росія планувала вторгнення, вона б не чекала, коли ви дасте їй привід для цього. Вона сама організувала б провокацію, звинуватила б Україну і почала агресію. Путін хоче іншого – погрожуючи вторгненням, паралізувати нашу волю, змусити нас ні в якому разі не стріляти в терористів. Щоб, не дай Боже, не "спровокувати". Тим часом, з кожним днем кількість терористів зростає. Якщо не почати діяти, вони захоплять весь Донбас. А Росія потім скаже, що вона взагалі тут ні до чого, це все наші внутрішні розборки.
Ваша бездіяльність змушує підозрювати вас у зраді.
В КОНЦЕ КОНЦОВ, ВАЖНЫ НЕ ПОДОЗРЕНИЯ, А РЕЗУЛЬТАТ!
ДОНБАССКИЙ ЛЮМПЕН ПОД РУКОВОДСТВОМ КРИМИНАЛИТЕТА И РОССИЙСКИХ ИНСТРУКТОРОВ ТЕРРОРИЗИРУЕТ СТРАНУ!
Katerynoslav _ 01.05.2014 07:39
IP: 94.178.222.---
"Якщо народ не боронить себе самостійно, то ніхто у світі не постане на підтримку такого народу"
Отже, чекаємо коли "суспільні авторитети" та їх сини з'являться у віськкомати особистим прикладом надихати нарід!
светлана шашлова _ 01.05.2014 06:55
IP: 109.87.187.---
Всем давно понятно что правительство сливает Украину. У народа нет желания бороться со всеми. Народ хочет знать кого защищать и от кого. Воюем с ветряными мельницами. Россия не хочет нас отпускать из своих объятий и прилагает все усилия нас удержать. Пока не поменяем власть,пока не вырастет молодежь без советских комплексов рабов,мы ничего не изменим.
Leo Karlson _ 01.05.2014 06:11
IP: 74.125.18.---
Demyan:
Друже Navuhogorlonosor, дещо спрощує проблему, але мислить в цілому правильно. Суть, однак, в іншому: очевидно, що "пастори" і "кролі" не приймають самостійних рішень, тому це звернення у пустоту. Рішення приймає ТИгрЮЛЯ, яка вже один раз на газових переговорах "захистила" інтереси України перед Путіним, тепер так само її висуванці імітують "боротьбу проти агресії Путіна".
ТИгрЮлю с байденами не перепутали? Байдены еще не решили, что делать, а исполнители просто ждут указаний.
Алекс Фибер _ 01.05.2014 03:06
IP: 46.211.83.---
Интересно, кризис долгов, но это не мешает брать российский газ и не платить за него. Уже долг в 3.5 млрд долларов за газ. И продолжают брать и не платить. Куда катимся?
Demyan _ 01.05.2014 00:41
IP: 91.124.175.---
Друже Navuhogorlonosor, дещо спрощує проблему, але мислить в цілому правильно. Суть, однак, в іншому: очевидно, що "пастори" і "кролі" не приймають самостійних рішень, тому це звернення у пустоту. Рішення приймає ТИгрЮЛЯ, яка вже один раз на газових переговорах "захистила" інтереси України перед Путіним, тепер так само її висуванці імітують "боротьбу проти агресії Путіна".
Navuhogorlonosor _ 30.04.2014 23:59
IP: 213.110.136.---
Я звертаюся до шановних в.о. Президента Турчинова та Прем'єра Яценюка. Коли ж ви зрозумієте, ідіоти, що всі російські танки на кордоні з Україною потрібні не для вторгнення, а для того, щоб ви наклали в штани перед російською загрозою? Якщо б Росія планувала вторгнення, вона б не чекала, коли ви дасте їй привід для цього. Вона сама організувала б провокацію, звинуватила б Україну і почала агресію. Путін хоче іншого – погрожуючи вторгненням, паралізувати нашу волю, змусити нас ні в якому разі не стріляти в терористів. Щоб, не дай Боже, не "спровокувати". Тим часом, з кожним днем кількість терористів зростає. Якщо не почати діяти, вони захоплять весь Донбас. А Росія потім скаже, що вона взагалі тут ні до чого, це все наші внутрішні розборки.
Ваша бездіяльність змушує підозрювати вас у зраді.
Navuhogorlonosor _ 30.04.2014 23:34
IP: 213.110.136.---
Так звана "АТО" від самого початку мала на меті продемонструвати, що нічого зробити неможливо. Тому серед білого дня відправили в Слов'янськ БТРи, а потім кажуть: "бачите, жінки й діти блокують військових!" Між тим, нормальна логіка підказує: вночі в захоплених будівлях немає ні жінок, ні дітей. Там перебувають тільки озброєні бойовики. Що заважає відправити вночі бойовий вертоліт і дати пару черг по будівлі з крупнокаліберного кулемета? Наступного дня ті, хто залишився живий, просто розбіглись би по домівках. Але цього чомусь не відбувається. Чи не тому, що значна частина мільярдів доларів, які витрачає росія на сепаратизм, осідають в кишенях наших "керівників"?
Фабричный Сергей _ 30.04.2014 22:57
IP: 74.125.17.---
Victoria Nansen:
О, еще одна святая, майдан она хочет созывать. Финансы, отведенные на майдан, израсходованы, а бесплатно глотки драть сегодня никто не будет. Майдан дело сделал, майдан уже не нужен
Фабричный Сергей _ 30.04.2014 22:53
IP: 74.125.181.---
Elena Zhmariova:
ай-ай-ай, а еще мадам училась в кмевском госуниверситете. Вот она наша украинская интеллегенция. Уровень, простите, Жмеринки и Бердичева
Фабричный Сергей _ 30.04.2014 22:51
IP: 74.125.181.---
если в православной по большинству населения стране жизни учит кардинал, то это означает, что мы с вами подходим в историческому концу украинской нации. Кардиналам-кардиналово. Так что группа "Перше грудня" есть вещь несерьезная, так, кружок филосовствующих интеллегентов, страшно далеких от народа
Elena Zhmariova _ 30.04.2014 22:49
IP: 94.248.2.---
Віра Сила:
uainfo org/yandex/292022-adresa-i-telefony-uchastnikov-i-organizatorov-napadeniya-na-mirnyy-miting-v-donecke
Адреса и телефоны участников и организаторов нападения на мирный митинг в Донецке
организатор один – АХМЕТОВ.
Віра Сила _ 30.04.2014 22:46
IP: 37.52.68.---
uainfo org/yandex/292022-adresa-i-telefony-uchastnikov-i-organizatorov-napadeniya-na-mirnyy-miting-v-donecke
Адреса и телефоны участников и организаторов нападения на мирный митинг в Донецке
Лилия Сагадин _ 30.04.2014 22:42
IP: 93.183.219.---
Wlad Galkin:
Опрос Киевского Международного института социологии – і хто власник, цього "інституту"? Медведчук?
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter