Нові члени Нацради з питань телебачення і радіомовлення. Хто вони?
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення – це такий орган, який мав би стежити за дотриманням порядку в інформаційному прсторі України. Чому "мав би"? Тому що, минула Нацрада цього не робила.
Чому не робила, хоча мала усю повноту влади над телеканалами, що гнали "джинсу" всяких сортів під час кожних виборів, допускали засмічення інформаційного простору ворожою пропагандою, а зауваження аж до відкликання ліцензії на мовлення були лиш до опозиційих телеканалів?
Причин багато. На мій, журналістський погляд, одна з головних причин – делегування від парламенту чотирьох членів у Нацраду (ще чотирьох йдуть від президента, представників від Януковича нема сенсу навіть обговорювати) за квотно-партійним принципом. Минулу четвірку від парламенту формували фракції Партії регіонів і КПУ. Як парламент підтримав Єлманову-Калетник від КПУ, хоча та збрехала пор те, що має вищу освіту, читайте тут. Инші люди – з дипломами про вищу освіту – але без дуже важливої характеристики – рівновіддаленості від політичних сил і їхніх політичних забаганок та від медіахолдингів. Ця залежність призвела до паралічу Нацради з питань телебачення і радіомовлення.
Завтра у народних депутатів є шанс змінити цю ганебну практику і обрати саме рівновіддалених від політиків і медіабізнесу нових членів Нацради з питань телебачення і радіомовлення.
Обрати Тарса Шевченка, директора Інституту медіа-права, і Тетяну Котюжинську, юристку Національної спілки журналістів України. Їхні канидатури підтримують провідні журналістські організації і рухи.
Буде дуже прикро, якщо знову пройдуть не ті...
Під "не ті" я маю на увазі не лише доволі "мутних" персонажів. Є й хороші люди. Наприклад, серед канддатів до Нацради телебачення і радіомовлення є співачка і телеведуча Марічка Бурмака. З усіх концертів що я бачила, найкращий – справді, витвір мистецтва – концерт Марічки Бурмаки "Міа", щиро. Марічка – прекрасна артистка, але у Нацраді з телебачення і радіомовлення потрібні медіа-юристи. До того ж, Бурмака дуже наближена до народного депутата Миколи Княжицького, який є власником телеканалу Еспресо, а отже, у Марічки є конфлікт інтересів.
Журналісти руху "Стоп цензурі!" дуже сподіваються на обдумане голосування завтра. У руках народних депутатів ключ до впорядкування нашого інформаційного простору.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.