23 лютого 2015, 17:00

Дарувальник Януковича – суддя Татьков більше не в тренді, але Путін воює за Татькова

Від новини про те, що скандально відомий суддя Віктор Татьков отримав за "автоматичним" розподілом у Вищому Господарському Суді справу по компанії Ахметова ДТЕК, мені, як тепер і вам, хотілось плакати і сміятися водночас.

​Вищий господарський суд України у справі N910/11243/14 в лютому 2015 розглядає справу (Головуючий суддя Г.К. Прокопанич, суддя (доповідач) В.І. Татьков, суддя І.В. Алєєва), в якій ПАТ "ДТЕК "Дніпроенерго" програв в господарських судах першої та апеляційної інстанції. В цій справі ПАТ "ДТЕК "Дніпроенерго" намагалось під приводом начебто прострочення підрядника вийти з договірних відносин з чинним підрядником, а також стягнути вже перераховану підряднику оплату в розмірі 174 мільйонів гривень.

Однак притамуємо емоції. І подивимося з точки зору здорового глузду й моралі, чи може суддя Татьков судити цю справу, навіть якщо вона потрапила до нього за "автоматичним" розподілом?

В сюжеті Сергія Андрушка на Радіо "Свобода"Кому зараз належить Межигір'я"

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=NyLNzjegaLg

якраз йдеться про те, у яких теплих ділових стосунках перебував суддя Татьков із Януковичем – Татьков у списку дарувальників господарю Межигір'я (у списку зазначено, що Татьков подарував Януковичу статуетку Феміди, – дуже дотепно).

А цій статті Федора Орищука і Марії Жартовської у часописі "Новое время" промовиста інфографіка під назвою "Когда твоїй товарищ президент", в якій замість тисячі слів намальовано, який зиск у вигляді придбання (?) підприємств отримав Ринат Ахметов за часи президентства його "товариша" і обдарованого суддею Татьковим Віктора Януковича.



А тепер перенесемо схему з нашої хворої держави у здорову систему. Богдан Футей, українець за походженням, був суддею Федерального претензійного суду США. Тому ж таки Сергієві Андрушкові ще для сюжету у "Вікна-Новини" на СТБ Богдан Футей розповідав, як у США суддя має бути на практиці БЕЗСТОРОННІМ ПРИ РОЗГЛЯДІ СПРАВ:"Цього літа я відпочивав на озері Мічіган на яхті. У своїй декларації про доходи і видатки я зазначив: чия була яхта, хто її заправляВ паливом, хто пригощав наїдками та напоями. Якщо би мені потрапила на розгляд справа з одним з тих, хто володів, заправляв чи пригощав на яхті, я публічно мав відмовитися від цієї справи, адже я не міг би бути справді БЕЗСТОРОННІМ".

Богдан Футей час від часу гостю в Україні, можливо, він зможе допомогти виписати норми до моралі українських суддів?

Не може суддя Татьков бути БЕЗСТОРОННІМ у справі компанії Ахметова ДТЕК з цієї причини:



Судова реформа в Україні ледь-ледь почалася. Згідно закону "Про відновлення довіри до судової системи" того ж Татькова скинули з посади голови Вищого Господарського Суду України. Але він продовжує там само працювати.

Не дивно, що Татьков був головою суду при Януковичеві. Адже суд (як і преса, до речі), є похідним від суспільства. Яке суспільство, такий і суд. При радянському тоталітарному суспільстві суд був елементом насильства. При корумпованому тотально суспільстві часів Януковича суд слугував захисту корупційних схем. Але суспільний запит в результаті Революції Гідності в Україні змінився – Татьков уже не в тренді, як людина міцно пов'язана з Януковичем і його поплічниками. На сто відсотків погоджуюся із головою Центру політико-правових реформ Ігорем Коліушком, що на Громадському радіо сказав: "Треба розуміти, за що йде ця війна. Путін напав на нас, щоби в Україні в жодному разі не почалися зміни, щоби не допустити реформ, не дозволити Україні стати успішною". Я би перефоразувала: Путін воює з нами за те, щоб в Україні і далі судили "Татькови".

Час висувати і формалізувати нові вимоги – кваліфікаційні вимоги до суддів. Вимоги бути суддям моральним настільки, щоби мати сили судити БЕЗСТОРОННЬО.

Справа ДТЕК в руках Татькова – це аморально. Які є пропозиції, щоби це припинити?

#СудоваРеформа

#АТО

#pravo_center

#ОксанаСироїд

#ОлексійФілатов

#Реанімаційни йПакетРеформ

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Ухвалений закон про Рахункову палату – це НЕ перемога! Соромно за депутата-''опозиціонера'' Железняка і журналістів.

Верховна Рада 30 жовтня ухвалила законопроєкт N10044-Д про Рахункову палату. Не вірте переможним реляціям влади, деяких представників опозиції, зокрема, Ярослава Железняка із фракції "Голос", і компліментарним заголовкам ЗМІ! Це не перемога! Це законодавчо закріплене захоплення інституції, яка мала би чесно і принципово рахувати гроші державного бюджету і міжнародну фінансову допомогу...

Радники, як в ОП, при космічних зарплатах. ДефектN2 законопроєкту про ''реформу'' Рахункової палати

Почнемо із зарплат, які законопроєкт N10044-д про нібито реформу Рахункової палати: народні депутати проявляють велику щедрість і пропонують встановити такі виплати: Голова РП – 55 прожиткових мінімумів – зараз це 160 тис грн на місяць + доплати, зокрема за доступ до держтаємниці + премія 30% від окладу, за спеціальне звання для державних аудиторів = приблизно 300 тис грн на місяць! 
Заступник Голови – 50 прожиткових мінімумів, це 146 тис грн + і ті ж доплати, инший член РП – 48 прожиткових мінімумів, це 140 тис грн на місяць + доплати...

Стратегічні дефекти законопроєкту про реформу Рахункової палати. Дефект N1.

"Рахункова палата – це наші очі", – сказала мені під час інтервʼю на Українському радіо Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції ЄС, членкиня Комітету ВР з питань податкової та митної політики Зміст нашої подальшої розмови про законопроєкт 10044-д про реформу Рахункової палати, що його ухвалено 19 вересня 2024 р...

Український інститут майбутнього проти майбутнього України і ЗА підтримку міжнародного спонсора війни. За кого будуть народні депутати?

На 4 червня заплановано важливе голосування – з тих, які журналісти аналізують поіменно. Мова про підвищення податків на тютюнові вироби. Законопроект N11090, ініційований Міністерством фінансів і підтриманий податковим комітетом Данила Гетманцева, вже рекомендований на розгляд парламенту...

Міністр фінансів Марченко і нардеп Слуг Устенко хочуть підвищити ставки податків для всіх, а для продавців ТВЕНів (айкосів) знизити. Ціна питання = 1 Patriot

В Україні з 2021 року роки діють однакові ставки податку (акцизу) на сигарети та ТВЕНи (в народі їх називають айкосами, бо 80% українського ринку пристроїв для електричного нагрівання тютюну належить компанії Philip Morris, що виготовляє ці iqos)...

Мінус 5 млрд грн! Що курить міністр фінансів Марченко?

Україна має підвищити акцизи на тютюнові вироби. Це наше зобов'язання перед ЄС, яке закріплено у Директиві. Згідно цьому документу до 2025 року акцизи на сигарети, сигарили та тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) повинні бути не менше 90 євро за 1000 сигарет...