Наталя Соколенко Журналістка

Депутати наступного тижня планують легалізувати багатомільйонну аферу на паспортах

07 квітня 2016, 13:10

Одного разу журналісти "Вікна-Новини" (СТБ) зупинили кримінальну аферу (з еротичним елементом:)

Чиновники Київської міської державної адміністрації придумали, як зробити на власниках столичних готелів: написали проект Розпорядження КМДА, згідно якого УСІ готелі мали ЩОДНЯ здавати відомості про те, хто й з ким у них ночував.

Формальне пояснення: допоможемо міліції виловлювати злочинців – відстежувати їхнє переміщення по готелях. Київська міліція (в особі тодішнього речника Володимира Поліщука) сказала: круто! Звіти про те, хто з ким ночує у київських готелях, дуже допоможуть боротися із злочинністю.

Готельєри звернулися до журналістів з проханням це зупинити, бо пропозиція суперечить Конституції (Стаття 32: "Ніхто не може втручатися у приватне життя") , і, взагалі, ідея абсурдна.

Але журналістське розслідування виявило, що ідея є абсурдною лише на перший погляд. Насправді, цілком раціональна: сват посадовця КМДА – автора ідеї – володів IT-компанією, що розраховувала отримати замовлення на розробку програмного забезпечення і обслуговування цієї щоденної бази даних про відвідувачів київських готелів.

Після оприлюднення журналістського розслідування, зчинився великий скандал і проект Розпорядження КМДА так і не було затверджено.

Зараз у Верховній Раді розгортається точнісінько така ж афера, але у всеукраїнському масштабі.

Під гаслами євроінтеграції (цифрової революції, боротьби із злочинністю і тому подібне) відбувається спроба легалізації кримінальної схеми заробітку на виробництві "нового паспорта" (ID-картки).

Мова йде про спробу через законопроект N3224 узаконити паразитуючу структуру – державне підприємство "Документ", діяльність якого вже протягом трьох років є протиправною. Це підприємство з кожного паспорту, що видається через офіси "Паспортний сервіс" незаконно отримує по 350 грн, а це сотні мільйонів гривень повз державний бюджет.

Легалізація відбувається через Комітет Верховної Ради з інформатизації (голова – Олександр Данченко із "Самопомочі", оскільки профільний комітет із паспортів – Комітет із прав людини – відмовився благословляти цей законопроект, так само, як і Комітет у закордонних справах. Але Комітет Данченка сказав "ОК!" і законопроект пройшов без урахування поправок, що видаляють кримінал із схеми видачі паспортів.

Що саме затвердив Комітет ВР з інформатизації:

1. Плата за паспорти залишиться непрозорою і залежною від монопольного суб'єкта господарювання. Так, громадяни і надалі сплачуватимуть кілька платежів, які визначатимуться Кабінетом Міністрів України та виробником паспортів (Поліграфкомбінат "Україна").

Обидва положення – це ще й порушення Закону України "Про адміністративні послуги", який:

а) забороняє роботу суб'єктів господарювання з адміністративними послугами (мається на увазі ДП "Документ");

б) вимагає, щоб плата за кожну адмінпослугу була визначена у законі (а не Урядом) одним платежем.

2. Марнотратство сотень мільйонів гривень на розбудову інфраструктури для видачі цифрових паспортів-карток та органами влади, бізнесом, різними установами на "рідери" для зчитування нових паспортів.

Скільки часу забере створення інфраструктури – невідомо. У цьому немає вигоди для громадян, адже цифровий підпис поєднаний з паспортом, – вже далеко не найкраща технологія для електронних послуг. Для України було б достатньо просто безпечного "пластикового паспорта" або ж паралельно – двох типів документів (на вибір особи).

3. Неможливість децентралізації найнеобхідніших для людей адміністративних послуг та їх інтеграції у єдиних офісах (ЦНАП).

Органи місцевого самоврядування не матимуть можливості ефективно реєструвати місце проживання, і виступати фронт-офісами для видачі паспортів, адже обладнання для роботи з новими паспортами у них відсутнє, а інформація про місце проживання не вписується на паспорті. ДМС відмовляється надавати вже придбане за державні кошти обладнання для центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП). Тому громадяни змушені будуть для отримання паспорта та при зміні місця проживання – додатково відвідувати підрозділи ДМС та використовувати ще й довідку про місце проживання у різних відносинах.

Аби не допустити цього, експерти Реанімаційного пакету реформ та Центру політико-правових реформ розробили поправки. Без цих поправок "бізнес на паспортах" процвітатиме, а громадяни потерпатимуть від додаткових походів до чиновників, черг та поборів.Але Комітет ВР з інформатизації ці правки відхилив.

Законопроект можуть винести на голосування наступного тижня. Експерти закликають депутатів бути чесними і не допустити легалізацію кримінальних схем під виглядом євроінтеграції, цифрової революції:

ПОВЕРНУТИ ЗАКОНОПРОЕКТ N3224 НА ПОВТОРНЕ ДРУГЕ ЧИТАННЯ У ПРОФІЛЬНИЙ КОМІТЕТ ІЗ ПРАВ ЛЮДИНИ.

ЗАЯВА РЕАНІМАЦІЙНОГО ПАКЕТУ РЕФОРМ І ЦЕНТРУ ПОЛІТИКО-ПРАВОВИХ РЕФОРМ тут:

powered by lun.ua
Коментарі — 25
Виталий Стеценко _ 13.04.2016 13:35
IP: 46.133.64.---
Відповідь від держпідприємства "Документ": підприємство ніколи не надавало адміністративні послуги, будь кому достатньо звернутись до статті 1 Закону України "Про адміністративні послуги" аби зрозуміти, що воно не здійснює жодних дій, сукупність яких законодавець визначає як надання адміністративної послуги.

Звинувачуючи підприємство у противоправній діяльності з надання адміністративних послуг, авторка публікації з відомих тільки їй причин не сповіщає, що адмінпослуга – це результат здійснення владних повноважень, спрямованих на набуття, зміну чи припинення прав або обов'язків суб'єкта звернення відповідно до закону.

Таких владних повноважень підприємство ніколи не мало і роз'яснення для авторки змісту адміністративної послуги, як вбачається, рівнозначно зруйнувати своїми руками конструкцію хибних аргументів публікації, спрямованої на несприйняття законопроекту.
Ігор Брунський _ 13.04.2016 00:04
IP: 46.133.80.---
Цікаво було би почути звичайних людей.
Що вони про це думають.
Тарас Марчук _ 12.04.2016 23:54
IP: 46.133.106.---
А чи відомо взагалі, що громадська організація "Європа без бар'єрів" у звіті за результатами проведеного у 2015 році моніторингу обслуговування громадян, підкреслила найвищі стандарти надання послуг у паспортних сервісах цього держпідприємства у м. Києві серед усіх досліджуваних об'єктів, а підтвердження цьому, як зазначає організація, є найвищі показники по кількості задоволених респондентів.
Кристина Свирская _ 12.04.2016 23:47
IP: 46.133.6.---
Одне питання: що у людини цим законом хтось відбирає право піти до міграційної служби й там зробити собі паспорт? Хтось насильно людей заганяє в ДП "Документ"? Спершу зробіть нормальні умови в державних установах і таким чином з'явиться конкуренція в сфері надання адмінпослуг. І тоді тема, що Соколенко підняла у публікації зникне сама собою.
Анатолий Романовский _ 12.04.2016 23:36
IP: 46.133.238.---
У мене товариш працює в Паспортному Сервісі. Каже, що жодної копійки держава не виділяє на їхню організацію. А кошти, що вони заробляють, йдуть у державний та місцевий бюджети, власне, на оренду приміщень, зарплатню персоналу. Ще цікаве запитання він мені підказав. У Паспортному Сервісі людина, що хоче оформити закордонний паспорт робить це швидко і з комфортом й знає за що платить. Усі кажуть, що в ЦНАПах цих коштів не треба буде сплачувати. Брехня! Хіба є щось безкоштовне у світі? Хто буде платити за утримання самих центрів надання адміністративних послуг, платню працівникам, транспортні витрати? Ніхто?! Ні, платити буде держава, або органи самоврядування, а значить ми усі. Навіть й ті, кому той паспорт або ID-картка ніколи не знадобиться. Податки ще ніхто не відміняв. То краще б вони йшли на утримання дитячих садків, шкіл, закладів охорони здоров'я, ремонт доріг. А не на зменшення фінансового навантаження на людей, які у перший же день свого перебування за кордоном витратять більше.
Владимир Кудряшов _ 12.04.2016 23:22
IP: 94.244.152.---
Похоже, автор не сильно вникал в тему, о которой пишет. Особенно в части критики ГП "Документ". Я недавно оформлял загранпаспорт в "Паспортном сервисе" возле метро Осокорки. Мне совершенно не жалко тех 350 гривен, которые я заплатит за нормальное обслуживание, а главное, за экономию времени. Не поверите, – на все-про-все у меня ушло 20 минут. Раньше надо было с ночи занимать очередь, потерять, практически, целый день. Меня такая перспектива не прельщала, и я решил сделать паспорт по объявлению в Интернете, передавал какому-то решалу, если не изменяет память, около 3 тыс. гривен, потом в назначенное время меня проводили в ОВИР. Да ну его к черту. Уважаемая Наталья, оставьте мне самому право выбирать идти в админцентр, ОВИР или в Документ!!!
LYCIV_OLGA _ 10.04.2016 12:01
IP: 109.251.42.---
Ой!... Здається – як то треба "справити" (я не знаю як) передчасну "кончину" mauser96!"Пропав mauser-ок в цій метушні" і всі його пости в темі згинули...Тож – "Мир його праху"!
Я навіть не знаю – чекати його чергову реінкарнацію чи ні. Але – зустрічатися з нею – абсолютно немає ніякого бажання...
LYCIV_OLGA _ 09.04.2016 12:10
IP: 109.251.42.---
LYCIV_OLGA:
... (іпостась astros) – у Альона Шкурум "Перед відставкою не надихаєшся", мої пости – LYCIV_OLGA _ 07.02.2016 11:06, у 11:10, та у 11:13;
Щиро ПРОШУ ВИБАЧЕННЯ перед усіма читачами!
У блозі Альони Шкурум "Перед відставкою не надихаєшся" – мої пости НЕ ВІД 07.02.2016, А ВІД 08.02.2016 у 11:06, у 11:10, та у 11:13!!!
А я думала – а з чого б це mauser96 такий "сміливий" став?...І чого це він до однієї конкретної публікації "достьобується"?
Яка прикра моя помилка, що не вдалося зразу вмокнути mauser96 в його власне лайно! Ну, тепер нехай хлюпається там до свого повного задоволення!
LYCIV_OLGA _ 09.04.2016 09:14
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Всі (!!!) можуть наочно (!) впевнитися (!), що MAUSER96 в усіх своїх "втіленнях" – НЕ ПРОСТО якійсь патологічний БРЕХУН – параноїк, А ЗВИЧАЙНІСІНЬКИЙ (механічний) "БРЕХУНЕЦЬ" – РЕТРАНСЛЯТОР КРЕМЛІВСЬКОЇ ПРОПАГАН*ДОНІВСЬКОЇ МЕРЕЖІ!
А в умовах – коли ані редакція УП, ані автори блогів не бажають позбуватися тролів – користувачам не зостається іншого засобу, як "брати це у власні руки" – брати тролів змором. І тут – нажаль – без деякого "срачу" та інших "витрат виробництва" – не обійтися. (Хто знає як зробити інакше – розкажіть всім при нагоді)
LYCIV_OLGA _ 09.04.2016 09:13
IP: 109.251.42.---
О, й тут "крокодилячі сльози" mauser96!
Всім завсідникам сайту достеменно відомо ХТО такий і ЯКИЙ mauser96 – чергова "реінкарнація" після Cjnybr, Karakyrt, gmailo, som, Lann,, glok, pann, jut, astros, Rall. А для тих хто забув, чи вперше "зайшов на вогник" – надаю ДОКАЗИ (приклади) системної/патологічної БРЕХНІ (чи й справді розумової неповноцінності, як і у всіх рашистів) цього україномовного українофоба та москальського запроданця:
(іпостась astros) – у Альона Шкурум "Перед відставкою не надихаєшся", мої пости – LYCIV_OLGA _ 07.02.2016 11:06, у 11:10, та у 11:13;
Або – Pixel _ 12.03.2016 17:53 у блозі Севгіль-Мусаєва "Анекдот про Климкина. Или почему украинская власть игнорирует крымских татар";
(іпостась Rall) – у Сергій Лещенко "Разобрать сговор по молекулам. Новые подробности спасения Яценюка (исправлено) " – LYCIV_OLGA _ 22.02.2016 12:41 та у 12:42.
(див.закінчення)
Pixel _ 08.04.2016 14:54
IP: 94.178.192.---
Венедикт Николаев:
Pixel:
Венедикт Николаев:
LYCIV_OLGA:
Вот и Олечка вылезла: "Тута я:
С недохватом в башке/Еб_нутая.
ВЕНЕДИКТ НИКОЛАЕВ,
ВЫ БЫЛИ ПРЕДУПРЕЖДЕНЫ 1-Й РАЗ ЗА ЛОЖЬ, 2-Й РАЗ ПОЛУЧАЕТЕ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ – ЗА ХАМСТВО.
ОПЦИЙ БОЛЬШЕ НЕ ОСТАЛОСЬ. ДАЛЬШЕ – ТОТАЛЬНЫЙ ИГНОР.
Предупрежден я – фу ты, ну ты.
Вы, Пиксель, тоже е_анутый.
- – - – -
ХАМ ВЕНЕДИКТ НИКОЛАЕВ – В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП.
Pixel _ 08.04.2016 10:07
IP: 94.178.192.---
-Vesna-:
Pixel:
Pixel _ 06.04.2016 22:59IP: 94.178.192.-
Я, ВЛАСНЕ, З ВЕСНОЮ НА ЦЕЙ РАЗ ЗАКІНЧИВ. ПОКАРАННЯ МАЄ БУТИ СПІВСТАВНЕ З ПРОВИНОЮ. АЛЕ ЯКЩО ЩЕ ХОЧ ОДНЕ КОРЯВЕ СЛОВО ВІД ЦІЄЇ СУKИ НА ФОРУМІ НА АДРЕСУ БУДЬ-КОГО З ФОРУМЧАН – ВЕСНА ЧИТАТИМЕ ТУТ ПРО СЕБЕ І БЛЮВАТИМЕ. ОБІЦЯЮ.
Хахаха

Давай исчо

Пиксель- дурак!
- – - – - – -
Ця особа в одному кроці від початку розголошення фактажу розслідування: а чи не за державний кошт Григір Михайлович Немиря обіцяв профінансувати їй операцію по зміні статі.
-Vesna- _ 08.04.2016 07:49
IP: 93.72.134.---
Pixel:
Pixel _ 06.04.2016 22:59IP: 94.178.192.-
Я, ВЛАСНЕ, З ВЕСНОЮ НА ЦЕЙ РАЗ ЗАКІНЧИВ. ПОКАРАННЯ МАЄ БУТИ СПІВСТАВНЕ З ПРОВИНОЮ. АЛЕ ЯКЩО ЩЕ ХОЧ ОДНЕ КОРЯВЕ СЛОВО ВІД ЦІЄЇ СУKИ НА ФОРУМІ НА АДРЕСУ БУДЬ-КОГО З ФОРУМЧАН – ВЕСНА ЧИТАТИМЕ ТУТ ПРО СЕБЕ І БЛЮВАТИМЕ. ОБІЦЯЮ.
Хахаха

Давай исчо

Пиксель- дурак!
Pixel _ 08.04.2016 00:23
IP: 109.87.178.---
Pixel _ 06.04.2016 22:59IP: 94.178.192.--
Я, ВЛАСНЕ, З ВЕСНОЮ НА ЦЕЙ РАЗ ЗАКІНЧИВ. ПОКАРАННЯ МАЄ БУТИ СПІВСТАВНЕ З ПРОВИНОЮ. АЛЕ ЯКЩО ЩЕ ХОЧ ОДНЕ КОРЯВЕ СЛОВО ВІД ЦІЄЇ СУKИ НА ФОРУМІ НА АДРЕСУ БУДЬ-КОГО З ФОРУМЧАН – ВЕСНА ЧИТАТИМЕ ТУТ ПРО СЕБЕ І БЛЮВАТИМЕ. ОБІЦЯЮ
Pixel _ 08.04.2016 00:03
IP: 109.87.178.---
-Vesna-:
Pixel:
Александр 1:

Та нє, не треба "учора Ви..." Учора була причина (наднахабний ранковий допис Весни, якого Ви і не бачили) – а потім я протягом дня вчив її чемності.
- – - -
Ти не мене вчив 'чемності" – а вивішував на люди свої збочення...
Ти збоченець!
- – - – - – -
:))))))))
Ігнатович Семен _ 07.04.2016 20:43
IP: 130.211.67.---
хе-хе;)
для тролів-стурбованих на їх "абщепанятнам іба і так паймут":

"сабака лаєт, а караван – ідьот".
Ігнатович Семен _ 07.04.2016 20:35
IP: 130.211.73.---
Автор пише:
"Для України було б достатньо просто безпечного "пластикового паспорта" або ж паралельно – двох типів документів (на вибір особи)."
- а чому саме так? от я автор і я так собі захотів. Я вмрішив, що для українців і так піде, дурники ж, мовляв.
Так може ж ні.
Чому ж не почати робити грунтовну зміну і якісно?

От ще приплели шльонд з готелями до цього всього – перемішали горох з капустою!

Ну ж як наші паспорти такі неякісні, що будь-яка там ДиНиРи-ЛиНиРи чи інша зараза може будь який паспорт підробити.
Значить треба щось міняти – і це є якраз те, що треба зберігати в електронному вигляді. Раз – паспорт через карт-рідер провів – і по базі видно – це лугандо...нський терорист; або законослухняний громадянин чи взагалі "ліва" особа.

Щодо статті. Відразу ж по цьому видно, хто не хоче, щоби Україна мала відповідний рівень безпеки.
Ігнатович Семен _ 07.04.2016 20:16
IP: 146.148.29.---
а ось і тролі москальські повилазили)))
заздрять нам, аж пісяються, ану швиденько зібралися і у свою чебу-рашку))
Pixel _ 07.04.2016 18:05
IP: 94.178.192.---
Венедикт Николаев:
Pixel:
Венедикт Николаев:
LYCIV_OLGA:
Вот и Олечка вылезла: "Тута я:
С недохватом в башке/Еб_нутая.
ВЕНЕДИКТ НИКОЛАЕВ,
ВЫ БЫЛИ ПРЕДУПРЕЖДЕНЫ 1-Й РАЗ ЗА ЛОЖЬ, 2-Й РАЗ ПОЛУЧАЕТЕ ПРЕДУПРЕДЛЕНИЕ – ЗА ХАМСТВО.
ОПЦИЙ БОЛЬШЕ НЕ ОСТАЛОСЬ. ДАЛЬШЕ – ТОТАЛЬНЫЙ ИГНОР.
Предупреждён я – фу ты, ну ты.
Вы, Пиксель, тоже е_анутый.
- – - – -
ХАМ ВЕНЕДИКТ НИКОЛАЕВ – В ИГНОРЕ НА ВСЕХ ВЕТКАХ ФОРУМА УП
руслан49 _ 07.04.2016 16:06
IP: 37.52.19.---
У мене немає слів. Невже під час війни у влади немає відомостей, хто ночує у готелях. Мало вам вбивств диверсантами в Харкові і вибухів в Одесі? Значить подібне буде і в Києві. А дури з набитими тирсою мізками хваляться, що вони зупинили реєстрацію. Бо бачте, влада хотіла знати, хто з ким трахається.
Пилип Барвінко _ 07.04.2016 15:39
IP: 31.31.116.---
5 квітня у Москві відбулися мітинг та марш так званих націонал-більшовиків, учасники яких вимагали подальшої окупації України під гаслом "Всех хохлов в состав России!", бо, бачте, Криму їм замало. Окрім того, ця орда (чи можна назвати її інакше?) скандувала: "Донбасс – в состав России!", "Минск, Берлин, Стамбул, Варшава, Киев и Таллинн – русские города!", "Наши МИГи сядут в Риге!", "Наши танки будут в Праге!" (С). Президент России Владимир Путин в ходе встречи президентов России и Украины с украинскими бизнесменами заявил, что "агентура западных стран" пытается скомпрометировать интеграцию России и Украины. (С).
Сергей Билоченко _ 07.04.2016 15:10
IP: 94.158.69.---
Є ПЕРШИЙ БЕЗВІЗ! З 1 червня японські дипломати приїїжжатимуть на Україну без віз!
mihaylenco _ 07.04.2016 14:32
IP: 37.54.126.---
Здається, про цифрові паспорти говорити ще зарано. За якихось 3-5 років, будуть вже інші технології. І знову міняти? Закон Мура... Якось того Мура треба врахувати законодавчо. Прийняти в Конституції статтю, що форма паспортів не повинна змінюватися частіше, ніж один раз на 15 років. Чи скільки там.

Інакше, це звичайне викачування грошей. Мур невблаганний.
Alexander Vasilevsky _ 07.04.2016 14:18
IP: 93.74.232.---
Борітеся – поборете!
burguin08 _ 07.04.2016 14:15
IP: 46.98.125.---
Очередной обосрамс Самопомочі.
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter