Наталя Соколенко Журналістка

UPD: Ляшка пeрeконали нe приходити на засідання Наглядовоі ради суспільного, алe будьмо пильними!

10 квітня 2017, 08:57

Сьогодні, 10 квітня 2017 року – історичний день для української журналістики, для ствердження цінновсті СВОБОДИ СЛОВА в Україні. Сьогодні в Укрінформі о 10.00 (Київ, Б Хмельницького 8/16) має відбутися засідання Наглядової Ради Національної суспільної телерадіокомпанії України із обрання голови цієї телерадіокомпанії.

Це компанія створюється на основі державного теле- і радіоканалів та обласних державних телерадіокомпаній. Раніше кервників їм призначала влада – уряд та голови облдержадміністрацій. Але сьогодні упереше голову має обрати Наглядова рада, яка складається із представників фракцій політичних партій у Верховній Раді та представників громадянського суспільства.

Але це історичне засідання минулого місяцяпочав зривати Олег Ляшко. Він захотів відкликати делегованого від фракції Радикальної партії члена Наглядово ради В"ячеслава Козака у спосіб, не передбачений законом. Замінити свого члена партія може тільки, якщо той:

- помре,

- набере законної сили вирок суду щодо скоєного ним злочину,

- за власним бажанням.

Так прописано закон, щоби політики, після призначення свого члена у Наглядову раду НСТУ, не могли чинити на нього тиск.

Ляшко вимагає відкликати"ячеслава Козака через буцім-то недоброчесну поведінку. Той тиск витримав і сказав, що помирати чи писати заяву за власним бажанням не буде.не буде.

І от за даними одразу кількох джерел журналісти дізналися, що Ляшко нібито планує сьогодні прийти на засідання Наглядової ради і зірвати його під приводом відкликання В"ячеслава Козака із Наглядової ради.

Ті, хто знайомі бодай трохи з Олегом Валеріовичем, знають, що суспільне мовленняостаннє, що його цікавить у цьому житті. Тому є підстави вважати, що діє він якраз не з власних інтересів.

Кому вигідно зірвати конкурс? Знову ж таки з багатьох незалежних джерел випливає прізвище голови Комітету Верхової Ради з питань свободи слова Вікторії Сюмар. Що, мовляв, вона й сама хоче очоліти НСТУ, але з якихось причин не встигла подати концепію та инші документи на цей конкурс.

Відверто скажу, мені важко в це повірити, бо з Вікою пов"язано у мене багато теплих спогадів, зокрема, і про спільну боротьбу за впровадження в Україні суспільного мовлення замість державного.

Але що засмучує: Вікторія Сюмар як голова Комітету ВР з питань свободи слова ніяк не протидіяла Ляшку у його спробі в незаконний спосіб відкликати представника радикалів у Наглядовій раді НСТУ, всі чекали на її публічну рекацію, чекали на її появу на великій конференції Ради Європи у п"ятницю, де були всі кандидати на голову НСТУ, де обговорювалася ця скандальна ситуація з Ляшком, вчора журналісти колективно погоджували заяву з приводу загрози зриву конкурсу, але від неї ані слова.

Єдиний спосіб спростувати цю версію для Вікторії – прийти і захистити Наглядову Раду від тиску.

UPD: Вікторія затeлeфонувала і сказала наступнe: що нe збирається і нe підe на конкурс, тобто, нe подаватимe своєі кандидатури на наступний конкурс з обрання голови НСТУ, якщосьогодні конкурс нe відбудeться.

Що дужe вболіває за тe, щоби пeрeміг вжe у пeршому турі кандидат нe від влади.

Додам також від сeбe: голосування таємнe, алe ті, хто голосуватимe за кандидата нe від влади нeхайпокажуть нам своі бюлeтeні, гаразд?

Журналісти, своєю чергою, звернулися до Національної поліції з вимогою не допустити безладу на сьогоднішньому засідання Нагялядовоїради НСТУ.

Журналісти та представники громадських організацій закликали представників політичних партій утриматися від популізму й втручання в процес виборів та засудили політичний тиск у будь-якій формі.

Представники Коаліції за реформу Суспільного мовлення звернулися до Національної поліції із закликом не допустити заворушень або безладдя під час виборів.

ЗАЯВА

10 квітня 2017 року у приміщенні державного інформаційного агентства "Укрінформ" відбудуться вибори керівника суспільного мовника України на найближчі чотири роки. Його обиратиме Наглядова рада ПАТ "НСТУ", створена з представників парламентських фракцій і груп та громадських організацій.

Прозорість виборів та можливість вільного волевиявлення є надважливими для успішного завершення обрання голови. На жаль, дії деяких політичних сил останніми тижнями дають підстави для занепокоєння долею виборів та загрози зриву процесу голосування.

Ми закликаємо представників політичних партій утриматися від популізму й втручання в процес виборів та засуджуємо політичний тиск у будь-якій формі. В той же час, ми звертаємося до Національної поліції із закликом не допустити заворушень або безладдя під час виборів.

Наглядова рада ПАТ "НСТУ" складається з делегованих членів від громадськості з різних сфер суспільного життя, а також представників депутатських фракцій та груп парламенту. Її склад відповідає чинному законодавству і на сьогоднішній день є всі підстави вважати, що вибори очільника суспільного мовника мають відбутися за планом, прописаним з законі.

Відкритість засідання буде забезпечено через онлайн-трансляцію на веб-сторінці "Укріфнорму". Усі, кому цікава доля Національної суспільної телерадіокомпанії України, зможуть у реальному часі спостерігати за перебігом подій.

Заяву підписали

Катерина Горчинська

Анастасія Станко

Артем Соколенко

Мустафа Найєм

Світлана Заліщук

Наталя Соколенко

Андрій Куликов

Наталка Гуменюк

Дмитро Гнап

Сергій Лещенко

Денис Бігус

Любомир Ференц

Лариса Денисенко

Ірина Славінська

Ангеліна Карякіна

Сергій Стуканов

Ірина Соломко

Кирило Лукеренко

Олександр Бузюк

Аксінья Куріна

Андрій Шевченко

Тетяна Даниленко

Костянтин Реуцький

Тетяна Трощинська

Наталя Лигачова

Євген Павлюковський

Олена Бадюк

Ярослав Федоренко

Оксана Романюк

Наталя Седлецька

Михайло Ткач

powered by lun.ua
Коментарі — 16
Aleksandr Ruslanov _ 11.04.2017 20:20
IP: 77.52.28.---
......СМИ: Наблюдательный совет ПАО "Национальная общественная телерадиокомпания Украины" выбрала Зураба Аласанию председателем правления общественного вещания.

Ага, значит у нас будет ещё одно УТ-1...
Aleksandr Ruslanov _ 10.04.2017 18:53
IP: 77.52.60.---
Звову Аласанію втасували...Коли його турнули з "першого" канал почав дещо хоть цікаве транслювата.
Знову з каналу зробить дупу...
lohik _ 10.04.2017 18:29
IP: 46.211.118.---
Зараз по всіх олігархічних каналах кожен день і вечір вєщают два євреі- пустодзвони, явно технологічні кандидати на майбутніі президентськф вибори – Ляшко і Рабінович...Цікаво, хто іх фінансує?...
Logic2009 _ 10.04.2017 16:31
IP: 91.196.177.---
СЕМИЖОПОВ (ник Guccifer Beletskiy) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Безмозглое, США разбомбили твоего друга Асада,
а Путлер и не рыпнулся. В Гааге представитель РФ согласился, что БУК
завезли из РФ, а ты продолжаешь вонять поносом.
==================================================
Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ
Петро Федоряка _ 10.04.2017 16:19
IP: 104.199.6.---
"Додам також від сeбe: голосування таємнe, алe ті, хто голосуватимe за кандидата нe від влади нeхайпокажуть нам своі бюлeтeні, гаразд?"

Живо представляю себе эту картину: у урн для голосования стоят Наталка Соколенко с Настей Станко и со строгим видом проверяют у голосующих их бюллетени, после чего ставят отметки в своих блокнотах – правильно проголосовал имярек или он провластное чмо.
В общем, – праздник демократии во всем своем великолепии.
руслан49 _ 10.04.2017 16:14
IP: 46.201.174.---
Ляшко нє прішєль, Сюмар нє прішєль. Кого ж вибрали ці грантососи?
Петро Федоряка _ 10.04.2017 15:53
IP: 104.155.13.---
"Додам також від сeбe: голосування таємнe, алe ті, хто голосуватимe за кандидата нe від влади нeхайпокажуть нам своі бюлeтeні, гаразд?"

Ну вот – в процессе демократического голосования каждый, принимающий в нем участие, должен доказать, что не согрешил против демократии своим неправильным выбором, а, следовательно, остался в рукопожатном статусе. Это лишнее доказательство того, что нет бОльших тоталитаристов, чем либерал-демократы.
Anatol Zubenko _ 10.04.2017 14:20
IP: 94.153.158.---
Guccifer Beletskiy:
Какая нахрен свобода слова, если все знают, что "сотню" убил Парубий, но ни ода журналистка сказать это не сможет, все знают, что женщин в Одессе сожгли правосеки, но никто это открыто не осмелится сказать, если ВСУ не соблюдают режимы тишины срывают минские соглашения но все каналы твердят, что ВСУ "не отвечают видповидь".
- В стране полностью тоталитарный режим марионеток США, но это то же никто не осмелится сказать.
Все знают кто Боинг сбил, и что? Ты же все-равно будешь твердить, что это Парубий из рогатки!
mihaylenco _ 10.04.2017 13:43
IP: 93.171.74.---
А на якому каналі працює це суспільне ТРК? Щось ніколи його не бачив.
lohik _ 10.04.2017 13:20
IP: 46.211.126.---
Анекдот. "Ти можеш проголосувати за радикала?...- Заради чого-чого?"...
Anatoly Parnenko _ 10.04.2017 13:16
IP: 176.37.198.---
Бачення подій збоку: Ці підписанти на чолі з Найемом і Лещенко вже збирались десь місяць назад, чи два і жалілись, що ніхто не організовує роботу суспільного телебачення. Хтось повинен прийти і зробити. Зараз якийсь шум, що їм заважають обрати раду. По-моєму більше піару, ніж роботи. Це стиль бездарних!
Алексей Дворецков _ 10.04.2017 12:31
IP: 104.155.21.---
Ляшко человек Ахметова, а ахметову не нужно независимое телевидение...Кстате в Балаклее до сих пор очереди возле палаток за гуманитарной помощью от ляшка...откуда деньги?
руслан49 _ 10.04.2017 12:17
IP: 46.201.174.---
Guccifer Beletskiy:
Какая нахрен свобода слова, если все знают, что "сотню" убил Парубий, но ни ода журналистка сказать это не сможет, все знают, что женщин в Одессе сожгли правосеки, но никто это открыто не осмелится сказать, если ВСУ не соблюдают режимы тишины срывают минские соглашения но все каналы твердят, что ВСУ "не отвечают видповидь".
- В стране полностью тоталитарный режим марионеток США, но это то же никто не осмелится сказать.
Но ти ж вільно говориш, що "правосеки жгут женщин, а также мужчин и гемафродитов".
Алексей Дворецков _ 10.04.2017 11:03
IP: 104.199.6.---
Що обєднує Ляшка і Сюмар? Аваков...тобто корупція
Anatol Zubenko _ 10.04.2017 10:03
IP: 94.153.158.---
Vlad Doroshenko:
Це не про тих зривателів писав Микола Холодний 14.1.91?

Ти зникнеш у безвість одначе.
Не скаже людина: "Жило".
Вітчизна по тих-бо не плаче,
у кого її не було.
Ого! Не читал...
Vlad Doroshenko _ 10.04.2017 09:12
IP: 93.72.70.---
Це не про тих зривателів писав Микола Холодний 14.1.91?

Ти зникнеш у безвість одначе.
Не скаже людина: "Жило".
Вітчизна по тих-бо не плаче,
у кого її не було.
ONLINE
Порошенко2 Свобода слова568 Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter