10 квітня 2017, 08:57

UPD: Ляшка пeрeконали нe приходити на засідання Наглядовоі ради суспільного, алe будьмо пильними!

Сьогодні, 10 квітня 2017 року – історичний день для української журналістики, для ствердження цінновсті СВОБОДИ СЛОВА в Україні. Сьогодні в Укрінформі о 10.00 (Київ, Б Хмельницького 8/16) має відбутися засідання Наглядової Ради Національної суспільної телерадіокомпанії України із обрання голови цієї телерадіокомпанії.

Це компанія створюється на основі державного теле- і радіоканалів та обласних державних телерадіокомпаній. Раніше кервників їм призначала влада – уряд та голови облдержадміністрацій. Але сьогодні упереше голову має обрати Наглядова рада, яка складається із представників фракцій політичних партій у Верховній Раді та представників громадянського суспільства.

Але це історичне засідання минулого місяцяпочав зривати Олег Ляшко. Він захотів відкликати делегованого від фракції Радикальної партії члена Наглядово ради В"ячеслава Козака у спосіб, не передбачений законом. Замінити свого члена партія може тільки, якщо той:

- помре,

- набере законної сили вирок суду щодо скоєного ним злочину,

- за власним бажанням.

Так прописано закон, щоби політики, після призначення свого члена у Наглядову раду НСТУ, не могли чинити на нього тиск.

Ляшко вимагає відкликати"ячеслава Козака через буцім-то недоброчесну поведінку. Той тиск витримав і сказав, що помирати чи писати заяву за власним бажанням не буде.не буде.

І от за даними одразу кількох джерел журналісти дізналися, що Ляшко нібито планує сьогодні прийти на засідання Наглядової ради і зірвати його під приводом відкликання В"ячеслава Козака із Наглядової ради.

Ті, хто знайомі бодай трохи з Олегом Валеріовичем, знають, що суспільне мовленняостаннє, що його цікавить у цьому житті. Тому є підстави вважати, що діє він якраз не з власних інтересів.

Кому вигідно зірвати конкурс? Знову ж таки з багатьох незалежних джерел випливає прізвище голови Комітету Верхової Ради з питань свободи слова Вікторії Сюмар. Що, мовляв, вона й сама хоче очоліти НСТУ, але з якихось причин не встигла подати концепію та инші документи на цей конкурс.

Відверто скажу, мені важко в це повірити, бо з Вікою пов"язано у мене багато теплих спогадів, зокрема, і про спільну боротьбу за впровадження в Україні суспільного мовлення замість державного.

Але що засмучує: Вікторія Сюмар як голова Комітету ВР з питань свободи слова ніяк не протидіяла Ляшку у його спробі в незаконний спосіб відкликати представника радикалів у Наглядовій раді НСТУ, всі чекали на її публічну рекацію, чекали на її появу на великій конференції Ради Європи у п"ятницю, де були всі кандидати на голову НСТУ, де обговорювалася ця скандальна ситуація з Ляшком, вчора журналісти колективно погоджували заяву з приводу загрози зриву конкурсу, але від неї ані слова.

Єдиний спосіб спростувати цю версію для Вікторії – прийти і захистити Наглядову Раду від тиску.

UPD: Вікторія затeлeфонувала і сказала наступнe: що нe збирається і нe підe на конкурс, тобто, нe подаватимe своєі кандидатури на наступний конкурс з обрання голови НСТУ, якщосьогодні конкурс нe відбудeться.

Що дужe вболіває за тe, щоби пeрeміг вжe у пeршому турі кандидат нe від влади.

Додам також від сeбe: голосування таємнe, алe ті, хто голосуватимe за кандидата нe від влади нeхайпокажуть нам своі бюлeтeні, гаразд?

Журналісти, своєю чергою, звернулися до Національної поліції з вимогою не допустити безладу на сьогоднішньому засідання Нагялядовоїради НСТУ.

Журналісти та представники громадських організацій закликали представників політичних партій утриматися від популізму й втручання в процес виборів та засудили політичний тиск у будь-якій формі.

Представники Коаліції за реформу Суспільного мовлення звернулися до Національної поліції із закликом не допустити заворушень або безладдя під час виборів.

ЗАЯВА

10 квітня 2017 року у приміщенні державного інформаційного агентства "Укрінформ" відбудуться вибори керівника суспільного мовника України на найближчі чотири роки. Його обиратиме Наглядова рада ПАТ "НСТУ", створена з представників парламентських фракцій і груп та громадських організацій.

Прозорість виборів та можливість вільного волевиявлення є надважливими для успішного завершення обрання голови. На жаль, дії деяких політичних сил останніми тижнями дають підстави для занепокоєння долею виборів та загрози зриву процесу голосування.

Ми закликаємо представників політичних партій утриматися від популізму й втручання в процес виборів та засуджуємо політичний тиск у будь-якій формі. В той же час, ми звертаємося до Національної поліції із закликом не допустити заворушень або безладдя під час виборів.

Наглядова рада ПАТ "НСТУ" складається з делегованих членів від громадськості з різних сфер суспільного життя, а також представників депутатських фракцій та груп парламенту. Її склад відповідає чинному законодавству і на сьогоднішній день є всі підстави вважати, що вибори очільника суспільного мовника мають відбутися за планом, прописаним з законі.

Відкритість засідання буде забезпечено через онлайн-трансляцію на веб-сторінці "Укріфнорму". Усі, кому цікава доля Національної суспільної телерадіокомпанії України, зможуть у реальному часі спостерігати за перебігом подій.

Заяву підписали

Катерина Горчинська

Анастасія Станко

Артем Соколенко

Мустафа Найєм

Світлана Заліщук

Наталя Соколенко

Андрій Куликов

Наталка Гуменюк

Дмитро Гнап

Сергій Лещенко

Денис Бігус

Любомир Ференц

Лариса Денисенко

Ірина Славінська

Ангеліна Карякіна

Сергій Стуканов

Ірина Соломко

Кирило Лукеренко

Олександр Бузюк

Аксінья Куріна

Андрій Шевченко

Тетяна Даниленко

Костянтин Реуцький

Тетяна Трощинська

Наталя Лигачова

Євген Павлюковський

Олена Бадюк

Ярослав Федоренко

Оксана Романюк

Наталя Седлецька

Михайло Ткач

Як тг-канал +Вертикаль, компліментарний до глави ОП Єрмака, собачиться із журналістами

Почнімо трохи з лікнепу: в системі державної влади в Україні такої гілки влади як Офіс президента НЕ ІСНУЄ. В Конституції НЕМА згадки про Офіс президента...

Як Генеральний прокурор Костін ставить під загрозу наступний транш допомоги США на майже всю медицину України?

А чи чули ви про програму "Доступні ліки", у якій понад 500 препаратів українського та закордонного виробництва, що видають пацієнтам безплатно або за невелику оплату? А от просто зараз запитайте у своїй знайомих з ближнього чи дальнього кола, скільки вони заплатили за онкологічну операцію, скільки платять зараз за знеболюючі ліки? Тільки не про те, як було колись, а саме зараз – восени 2023 року...

Конституція і Вілкул. Хто зверху?

Коли мій давній знайомий по громсектору з Кривого Рогу Олег Сампір розповів, як він із колегами-активістами випадково дізналися, що ніякого Указу про призначення Олександра Вілкула нема посаду голови військової адміністрації Кривого Рогу не було, я розсміялася...

Чи був у Князєва та инших суддів ВС з міченими доларами позитивний висновок від Громадської ради доброчесності?

Ввечері 13 червня низка сайтів і телеграм-каналів із посиланням на Єдиний реєстр судових рішень оприлюднили прізвища ще трьох суддів Верховного Суду, у яких детективи НАБУ виявили мічені долари із корупційного "транша" екс-голови Верховного Суду Всеволода Князєва...

На конкурсі до ВККС: правда Куйбіди, напівправда Красовського і брехня Варишка

Якщо ви досі не були знайомі з людиною, яка здатна добровільно відмовитися від квантового кар'єрного стрибка, від омріяного крісла із потужним важелем впливу, від зарплати у 250 тис грн на місяць (!) і залишитися у лавах ЗСУ ще й після важки випробувань (зокрема, боїв під Лукашівкою на Чернігівщині у березні 2022 року), то я вас зараз познайомлю саме з такою людиною...

Чого соромиться голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик?

Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик скидається на людину, що не має доступу до інтернету, або дивиться там дитячі мультики й не цікавиться найважливішими після війни новинами й процесами, якими наповнений український сегмент Всесвітньої мережі...