Наталя Соколенко Журналістка

Біля 500 тисяч голосів віддали Кияни за проекти Громадського бюджету

15 вересня 2018, 20:14

У Києві сьогодні о 24.00 завершується голосування за проекти Громадського бюджету. У порівнянні з першим голосуванням у січні 2017 кількість учасників вже зросла у 3 рази і сягає 150 тисяч учасників, які віддали за проекти вже біля 500 тисяч голосів.

Під тиском громадськості Київ впровадив повністю електронне голосування ще на початку 2017, яке зараз відбувається надійними засобами ідентифікації особи – БанкІД (для клієнтів державних ПриватБанк та ОщадБанк) та ЕЦП (електронного цифрового підпису) . Отримання засобів ідентифікації – безкоштовне.

Кожен киянин може проголосувати за 5 проектів та долучитися до всіх цікавих їм команд на сайті Громадського бюджету Києва. Біля 150 проектів отримали вже більше 1-3 тис. голосів, а лідер – понад 7 тисяч, що є новим рекордом в історії ГБ в Україні.

Вперше в Україні для визначення проектів-переможців запроваджено рейтинг, який формується за формулою ваги голосу – співвідношення кількості голосів за проект до його бюджету. Це значно підвищило бюджетну ефективність громадських проектів та очікується значне зростання кількості переможців – біля 300. На сайті діє спеціальний сервіс для моніторингу за улюбленими проектами.

Сергій Лобойко, голова групи Е-демократія РПР прокоментував – "Згідно досліджень Центру Розвитку Інновацій – понад 150 міст України вже впровадили бюджети участі. Більшість слідкує за досвідом Києва, який є піонером у розвитку української моделі цієї міжнародної ідеї розвитку самоврядування. Познайомитися з учасниками цього процесу, командами проектів можна сьогодні під час ГБфесту, який триватиме весь день на Хрещатику."

Київ виділив 150 млн грн на проекти Громадського бюджету. Голосування розпочалося на день Незалежності України та завершується 15.09 – в Міжнародний день демократії. Цього року кияни подали на 30% більше проектів ніж у 2017. Пройшли експертизу 940 проектів на суму понад 500 млн грн.

powered by lun.ua
Коментарі — 1
Валерий Фабрикант _ 17.09.2018 06:43
IP: 35.235.227.---
Что за бред, за проекты поставить комьютеры в лицеях и гимназии голосоую по 60 тыс людей? Даже если взять всех учащихся с детьми и родителями, в одном лицее столько не набереться. А получить виртуальную Эцп, имея безу данных о жителях Киева, чем обладают руководители города – проще простого. Не верю показухам от Кличко. Все, что не идет ему в карман, в городе не проходит!
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter