Наталя Соколенко Журналістка

Чому нові члени ЦВК не зможуть виконати дану сьогодні присягу?

05 жовтня 2018, 15:05

Ось текст присяги, яку нові члени Центральної виборчої комісії урочисто промовляли у Верховній Раді:

"Присягаю Українському народу при здійсненні своїх повноважень у Центральній виборчій комісії додержуватися Конституції України та законів України, позапартійної позиції, бути чесним, об'єктивним та неупередженим у вирішенні питань, що належать до повноважень Комісії, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України та права на участь у референдумі".

То як можуть члени ЦВК забезпечити "право на участь у референдумі", якщо Закону про референдум у нас нема. Є це право не лише у тексті присяги, а у Конституції України, але реалізувати це право ніхто не може.

Чому? Все просто. Пояснюю у датах і прізвищах.

1991 – ще до проголошення Незалежності ухвалено закон про референдум – це акт радянський.

1996 – право громадян на референдум з"явилося у Конституції України. Але цього мало. Для реалізації права на референдум потрібен ЗАКОН. Але у Верховній Раді до цього нікому не було діла, діяв радянський закон. Аж поки до влади не прийшов Янукович і не врегулював це питання виключно для себе.

2012 – поки політики б"ються за голоси на виборчих округах, Верховна Рада 6-го скликання в останній день своєї роботи у порожній залі під головуванням комуніста Адама Мартинюка ухвалює геть ганебний Закон "Про всеукраїнський референдум". Цей закон міг перетворити Януковича на абсолютного монарха, а Україну заштовхати у Митний Союз.

2018 – Закон про референдум імені Януковича Конституційний Суд України скасував – визнав таким, що не відповідає Конституції. Це було в травні. Зараз жовтень. І знову Верховна Рада не квапиться врегулювати питання референдуму Законом. Зараз повний законодавчий вакуум.

Хоча є готовий законопроект N2145а, написаний правниками-конституціоналістами у відповідності до Конституції України і міжнародних стандартів проведення референдумів у демократичних країнах.

І на завершення. Залишати питання референдуму не врегульованим законом неможна, тому що це:

- загроза для національної безпеки (історія дала нам достаньо уроків у 2014),

- злочин проти громадян, яким не дають скористатися своїм конституційним правом,

- і, звісно, неможливість для нових членів ЦВК виконати урочисто проголошену присягу.

З кого тепер питати? З парламентської більшості, з голів фракцій, які підписували у 2014 році Коаліційну угоду і ОБІЦЯЛИ новий демократичний закон про референдум, а тепер не квапляться попрацювати над цим питанням.

powered by lun.ua
Коментарі — 0
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter