Як Зеленський і Слуга народу можуть відновити репутацію після секс-скандалу
Політична кар'єра Богдана Яременека скінчилася після колосального удару по іміджу фракції правлячої партії і президента. Напевно, ви бачили заголовки із ілюстраціями у провідних ЗМІ світу про пригоди українського парламентаря, на жаль, це не лишилося нашою внутрішньою ганьбою. Відставка Богдана Яременка з посади голови Комітету Верховної Ради і складання ним депутатського манадату – є обов'язковим кроком, але недостанім.
Отже, потрібно щось зробити, аби відмитися. Найкраще - ухвалити закон про скасування відповідальності проституйованих жінок (і чоловіків) (в Україні діє адміністративна відповідальність), що надають секс-послуги, водночас ввести кримінальну відповідальність клієнта за одержання секс-послуг, або так звану "шведську модель".
У Швеції оці секс-послуги визнані поза законом, бо шведи вважають проституцію формою знущання з жінок. В 1999 р. Швеція ухвалила закон, який карає клієнта кримінальною відповідальністю, натомість проституйовані жінки не несуть жодної відповідальності.
Подібні закони потім з'явилися в Новергії, Ісландії, Канаді, Північній Ірландії, Франції, окремих штатах США.
А щодо самої Швеції: радикально звузився ринок. За 20 років, відколи цей закон почав діяти, вулична проституція знизилася більш ніж удвічі, а найголовніше, цей закон змінив думку шведів про проституцію: "Вже небагато залишилося шведів, які думають що проституція – це нормальне явище".
В Німеччні – навпаки – повна лібералізація, від якої самі німці тепер в шоці. Бо лише частина проституйованих жінок зарєструвалися легально, більшість – в тіні, по суті, в рабстві. А найбільше виграли від лібералізації, пише DW, власники борделів – вони отримали можливість відкрито рекламувати свій "сервіс". Тепер, за даними науковця, якого цитує DW, "У ФРН, де проституція легалізована, в 60 разів більше проституції, аніж у Швеції, де цей вид діяльності заборонений. При цьому в Німеччині зареєстровано в 62 рази більше випадків торгівлі людьми, ніж у цій скандинавській країні".
Виходить, якщо держава робить заняття проституцією легальним бізнесом, жінок (і чоловівків), готових так заробляти гроші, стає в десятки разів більше. А як же: це норм!
Але чи ми хочемо такого розвитку подій в Україні? Давайте врахуємо чужі помилки і зробимо це разом -звузимо попит, а відтак і пропозицію "живого товару"! Зробимо закон, який дуже сильно обмежить бажання народних депутатів і всіх инших купувати людське тіло за гроші.
А тепер заплющіть очі і уявіть, як живуть дівчата у борделі: в одній кімнаті вони сплять, їдять і приймають клієнтів. По 10-40 разів на добу. Подумайте, що відбувається в серці такої жінки, з її психікою, з її людською гідністю, з її здоров'ям.
Якщо уяви не вистачає, почитайте матеріяли Інгеборг Краус, дослідниці теми проституйованих жінок. Ось, що відбувається в Німеччині, де проституція в законі, почитайте, зокрема про те, що ризик розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР) у проституції вищий, аніж на війні.
""Німецька модель" легалізації проституції показала себе законом, що обслуговує криміналітет; завдяки цьому Німеччина перетворилась на справжнє Ельдорадо для торгіців людьми, сутенерів та власників борделів, як заявив Манфред Паулюс, головний інспектор поліції
Поліція скаржиться, що вони не мають підстав для втручання, оскільки вони не можуть заходити до борделів, не маючи доказів злочину. Також судові процеси залежать від заяв жінок, які часто бояться давати свідчення, через що процедури припиняються.
Після того, як ці жінки повністю "зношуються", їх просто відсилають назад. Ви можете собі уявити, що це означає для їхніх країн? Уявіть – щороку 10 тисяч італійських жінок повертаються з німецьких борделів до Італії тотально травмованими. Це було б національним лихом, що впливало б на населення через покоління. Ситуація, неначе після війни, і вона потребуватиме довгого відновлення. І заради чого цих жінок приносять в жертву? За що їх відправляють в умови, надто схожі на війну? Для захисту країни від вторгнень чи від терроризму? Ні, цих жінок приносять в жертву, щоб якісь чоловіки могли займатись сексом коли завгодно, як вони хочуть і з ким хочуть. Саме німецька держава заохочує цих чоловіків нав'язувати свої сексуальні дії тисячам жінок."
Принагідно нагадую, Парламентська асамблея Ради Європи закликає усі держави-члени Ради Європи розглядати запровадження кримінального покарання (на основі скандинавської/шведської моделі) за сексуальну експлуатацію, як найефективніший інструмент запобігання торгівлі людьми та боротьби з нею.
Знаю, що у передвиборчий час тоді ще кандидатом у президенти були озвучені инші наміри, але це від необізнаності у питанні. Я теж ще рік тому не мала нічого проти легалізації проституції, поки не взяла участь у розмові на Громадському радіо на цю тему. Послухайте і ви.
Це буде сильне рішення, про секс в Україні, напевно, знову напишуть світові медіа, але це буде зовсім инший – позитивний контекст.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.