Наталя Соколенко Журналістка

Як Зеленський і Слуга народу можуть відновити репутацію після секс-скандалу

04 листопада 2019, 15:51

Політична кар'єра Богдана Яременека скінчилася після колосального удару по іміджу фракції правлячої партії і президента. Напевно, ви бачили заголовки із ілюстраціями у провідних ЗМІ світу про пригоди українського парламентаря, на жаль, це не лишилося нашою внутрішньою ганьбою. Відставка Богдана Яременка з посади голови Комітету Верховної Ради і складання ним депутатського манадату – є обов'язковим кроком, але недостанім.

Отже, потрібно щось зробити, аби відмитися. Найкраще - ухвалити закон про скасування відповідальності проституйованих жінок (і чоловіків) (в Україні діє адміністративна відповідальність), що надають секс-послуги, водночас ввести кримінальну відповідальність клієнта за одержання секс-послуг, або так звану "шведську модель".

У Швеції оці секс-послуги визнані поза законом, бо шведи вважають проституцію формою знущання з жінок. В 1999 р. Швеція ухвалила закон, який карає клієнта кримінальною відповідальністю, натомість проституйовані жінки не несуть жодної відповідальності.

Подібні закони потім з'явилися в Новергії, Ісландії, Канаді, Північній Ірландії, Франції, окремих штатах США.А щодо самої Швеції: радикально звузився ринок. За 20 років, відколи цей закон почав діяти, вулична проституція знизилася більш ніж удвічі, а найголовніше, цей закон змінив думку шведів про проституцію: "Вже небагато залишилося шведів, які думають що проституція – це нормальне явище".

В Німеччні – навпаки – повна лібералізація, від якої самі німці тепер в шоці. Бо лише частина проституйованих жінок зарєструвалися легально, більшість – в тіні, по суті, в рабстві. А найбільше виграли від лібералізації, пише DW, власники борделів – вони отримали можливість відкрито рекламувати свій "сервіс". Тепер, за даними науковця, якого цитує DW, "У ФРН, де проституція легалізована, в 60 разів більше проституції, аніж у Швеції, де цей вид діяльності заборонений. При цьому в Німеччині зареєстровано в 62 рази більше випадків торгівлі людьми, ніж у цій скандинавській країні".

Виходить, якщо держава робить заняття проституцією легальним бізнесом, жінок (і чоловівків), готових так заробляти гроші, стає в десятки разів більше. А як же: це норм!

Але чи ми хочемо такого розвитку подій в Україні? Давайте врахуємо чужі помилки і зробимо це разом -звузимо попит, а відтак і пропозицію "живого товару"! Зробимо закон, який дуже сильно обмежить бажання народних депутатів і всіх инших купувати людське тіло за гроші.

А тепер заплющіть очі і уявіть, як живуть дівчата у борделі: в одній кімнаті вони сплять, їдять і приймають клієнтів. По 10-40 разів на добу. Подумайте, що відбувається в серці такої жінки, з її психікою, з її людською гідністю, з її здоров'ям.

Якщо уяви не вистачає, почитайте матеріяли Інгеборг Краус, дослідниці теми проституйованих жінок. Ось, що відбувається в Німеччині, де проституція в законі, почитайте, зокрема про те, що ризик розвитку посттравматичного стресового розладу (ПТСР) у проституції вищий, аніж на війні.

""Німецька модель" легалізації проституції показала себе законом, що обслуговує криміналітет; завдяки цьому Німеччина перетворилась на справжнє Ельдорадо для торгіців людьми, сутенерів та власників борделів, як заявив Манфред Паулюс, головний інспектор поліції

Поліція скаржиться, що вони не мають підстав для втручання, оскільки вони не можуть заходити до борделів, не маючи доказів злочину. Також судові процеси залежать від заяв жінок, які часто бояться давати свідчення, через що процедури припиняються.

Після того, як ці жінки повністю "зношуються", їх просто відсилають назад. Ви можете собі уявити, що це означає для їхніх країн? Уявіть – щороку 10 тисяч італійських жінок повертаються з німецьких борделів до Італії тотально травмованими. Це було б національним лихом, що впливало б на населення через покоління. Ситуація, неначе після війни, і вона потребуватиме довгого відновлення. І заради чого цих жінок приносять в жертву? За що їх відправляють в умови, надто схожі на війну? Для захисту країни від вторгнень чи від терроризму? Ні, цих жінок приносять в жертву, щоб якісь чоловіки могли займатись сексом коли завгодно, як вони хочуть і з ким хочуть. Саме німецька держава заохочує цих чоловіків нав'язувати свої сексуальні дії тисячам жінок."Принагідно нагадую, Парламентська асамблея Ради Європи закликає усі держави-члени Ради Європи розглядати запровадження кримінального покарання (на основі скандинавської/шведської моделі) за сексуальну експлуатацію, як найефективніший інструмент запобігання торгівлі людьми та боротьби з нею.

Знаю, що у передвиборчий час тоді ще кандидатом у президенти були озвучені инші наміри, але це від необізнаності у питанні. Я теж ще рік тому не мала нічого проти легалізації проституції, поки не взяла участь у розмові на Громадському радіо на цю тему. Послухайте і ви.

Це буде сильне рішення, про секс в Україні, напевно, знову напишуть світові медіа, але це буде зовсім инший – позитивний контекст.

powered by lun.ua
Коментарі — 30
Natali Sokolenko _ 30.11.2019 14:57
IP: 35.235.226.---
Alexander Vasilevsky:
Наталя Соколенко:
Яременека -> Яременка:
Дайте ще раз вичитати статтю;-)
Я не даю на високу, навіщо? Кілька технічних помилок не завадить нікому зрозуміти сенс. Це не Радіодиктант;)
Alexander Vasilevsky _ 09.11.2019 11:14
IP: 35.235.227.---
Natali Sokolenko:
Alexander Vasilevsky:
Grenader45:
Не зрозуміло чому ви радієте. Журналістка видаляє коментарі. Мій коментар був про орфографічні помилки в тексті. Це показує її з дуже непривабливого боку:- (
Що не так? Я ж виправила помилку, суто технічну, це, взагалі, не варте обговорення
Це замість подяки?:- (
Нічого ви не виправили. Не бачите Яременека? А він є;-)
Яременека -> Яременка
Natali Sokolenko _ 08.11.2019 23:44
IP: 35.235.227.---
Alexander Vasilevsky:
Grenader45:
Не зрозуміло чому ви радієте. Журналістка видаляє коментарі. Мій коментар був про орфографічні помилки в тексті. Це показує її з дуже непривабливого боку:- (
Що не так? Я ж виправила помилку, суто технічну, це, взагалі, не варте обговорення
Юрко Матіс _ 06.11.2019 18:20
IP: 35.235.227.---
і ще, наталя соколенко, почитайте хоча б це, може зможете краще зрозуміти суть проблеми.

Rapport 2015-18 prostitution in Sweden 2014

там є цікаві фрази

"The majority of the sellers of sexual services are foreign nationals. 80 percent of the escort ads on the internet state a nationality other than Swedish, and, according to Mikamottagningarna in Stockholm and Gothenburg, the majority of women engaged in street prostitution are foreign nationals. Romanian and Nigerian women are over-represented among women in street prostitution, which is the case in several other countries in Europe"

тобто, шведський уряд власними руками створив проблему, дозволивши необмежений в'їзд і поселення чужинців до своєї країни. От вони і заробляють, чим можуть. Тим більше, що зароблена сума їм і не снилася у своїх власних країнах.

ще раз – ліваки думають, що комплексну проблему вирішується простим законом і не розуміють, якими можуть бути наслідки. Це пояснює, чому німці не пішли цим шляхом.
Юрко Матіс _ 06.11.2019 18:05
IP: 35.235.227.---
In 2014, a Swedish government study found that on-street prostitution had decreased by half compared to nine years earlier. But its methodology has been questioned, and other in-depth studies have found that the law has failed to reduce levels of prostitution overall and has significantly increased the harms and social exclusions associated with the work.

наталя соколенко, пошукайте більше про проблеми проституції. Ви ж журналіст. Мій простий пошук дав різносторонню інформацію, а не примітивно ліву. Так не можна, бо дискредитуєте саму проблему, котра серйозна.

проблема – ліваки думають, що мають прості рішення на комплексні проблеми. Феміністи, нажаль, виключно ліваки і їх діяльність дуже нагадує совок.

і довіри до офіційної шведської лівацької статистики нуль.

напр. вони не реєструють згвалтування, котрі здійснені мусульманами. Тобто, статистично згвалтувань дуже мало.

і ще, проституція в швеції перейшла у AirBnB, замість вулиці. А статистка поза тим чудова.
Alexander Vasilevsky _ 06.11.2019 11:11
IP: 35.235.227.---
Grenader45:
Не зрозуміло чому ви радієте. Журналістка видаляє коментарі. Мій коментар був про орфографічні помилки в тексті. Це показує її з дуже непривабливого боку:- (
Grenader45 _ 06.11.2019 08:50
IP: 35.235.227.---
Треба віддати пані Наталі належне. Не дивлячись на спірність деяких тез, блогер реагує на коментарі, виказуючи цим щиру зацікавленість у піднятій нею проблемі.
Така поведінка – викликає повагу. Так тримати, пані Наталю.
Alexander Vasilevsky _ 05.11.2019 22:03
IP: 35.235.226.---
Наталя Соколенко:
Яременека -> Яременка:
Дайте ще раз вичитати статтю;-)
Max Mykhaylenko _ 05.11.2019 19:43
IP: 35.235.226.---
Наталя Соколенко:
Max Mykhaylenko:
Справа в тому, що приклад, який наводить пані з Німеччини свідчить радше про глибоку криміналізацію та корумпованість німецьких правоохоронних органів, але це і не дивно (наприклад, афера з Маккінсі – розвал армії та військового відомства, тощо, розквіт етнічних мафіозних спільнот у цій країні). З італійками якийсь дивний приклад теж – навіщо ж вони це роблять? Тобто, якщо це все правда (у 90-ті початку нульових для цього були деякі передумови, втім), то, імхо, проблема дещо в іншій парафії.
Alexander Vasilevsky _ 05.11.2019 18:41
IP: 35.235.226.---
Наталя Соколенко:
Яременека -> Яременка:
Дайте ще раз вичитати статтю;-)
Наталя Соколенко _ 05.11.2019 14:23
IP: 35.235.226.---
Andriy Tsykholyas:
ПАРЕ повністю втратила моральний авторитет, коли стала на задні лапки перед московією.

А от щодо повій, то краще послухати власне повій (повію-інституцію ПАРЕ ми проігноруємо):
youtube.com > The laws that sex workers really want | Juno Mac

До речі, в даному виступі колишня повія виступає ЗА легалізацію. І наводить вагомі аргументи ПРОТИ шведської моделі.
колишня)
Наталя Соколенко _ 05.11.2019 14:22
IP: 35.235.226.---
Max Poly:
Шведська модель оптимальніша, та в умовах трухлявого суспільства й гнилої політичної системи (включно з правоохоронною, судовою тощо) – шведська модель не працюватиме, буде тільки декорацією, а проституція триватиме в криміналі й тіні.
проституція і пілся легалізацї буде в тіні, в Німеччині менше половини зареєтсровані як секс-працівниці. Більше половини – в тіні. Від легалізації вигрлаи власники борделів, бо вони моужть рекламувати свої сервіси на яскравих рекламних вивісках.
Наталя Соколенко _ 05.11.2019 14:20
IP: 35.235.226.---
Max Mykhaylenko:
Бізнес є бізнес, а природа людини незмінна. От порушення права на працю в цьому кейсі точно є – хаотичний, криміналізований ринок, який треба вдосконалити інституціями. Зокрема громадською радою з питань сексу (ГРПС). Створити профільні відділи в міністерствах, роздати операторкам ринку сучасні касовички. А тоталітарна боротьба всіляких шведів із проституцією, а опосередковано, із сексом – уже призвела до Брекзіту.
чому Ви вважаєте це працю? Зрозумійте, я не вистапю за те, щоб вводити інквізіцію за спорадичні сексуальні пригоди, зокрема, і за гроші, я проти індустріалізації, проти індустріалізованих борделів, же жінка приймає по 40 ккліжнтів на добу – щодня, а декриміналізація і дегалізація якраз до цього і веде, змилостивіться на жінкою, будь ласка! Це ж не тварина!
Max Mykhaylenko _ 05.11.2019 11:35
IP: 35.235.226.---
Бізнес є бізнес, а природа людини незмінна. От порушення права на працю в цьому кейсі точно є – хаотичний, криміналізований ринок, який треба вдосконалити інституціями. Зокрема громадською радою з питань сексу (ГРПС). Створити профільні відділи в міністерствах, роздати операторкам ринку сучасні касовички. А тоталітарна боротьба всіляких шведів із проституцією, а опосередковано, із сексом – уже призвела до Брекзіту.
Andriy Tsykholyas _ 05.11.2019 10:32
IP: 35.235.226.---
ПАРЕ повністю втратила моральний авторитет, коли стала на задні лапки перед московією.

А от щодо повій, то краще послухати власне повій (повію-інституцію ПАРЕ ми проігноруємо):
youtube.com > The laws that sex workers really want | Juno Mac

До речі, в даному виступі колишня повія виступає ЗА легалізацію. І наводить вагомі аргументи ПРОТИ шведської моделі.
Alexander Vasilevsky _ 05.11.2019 09:00
IP: 35.235.226.---
Яременека -> Яременка:
Дайте ще раз вичитати статтю;-)
Max Poly _ 05.11.2019 09:00
IP: 35.235.226.---
Шведська модель оптимальніша, та в умовах трухлявого суспільства й гнилої політичної системи (включно з правоохоронною, судовою тощо) – шведська модель не працюватиме, буде тільки декорацією, а проституція триватиме в криміналі й тіні.
Natali Sokolenko _ 04.11.2019 23:19
IP: 35.235.227.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
Natali Sokolenko:
Андрій Маковецький-Левенгук:
Наталя, а вас почему так волнует тема проституции?
мене хвилює тема здоров"я жінок, така відповідь ок?
Ок, но не совсем, потому что возникает следующий вопрос: почему вас волнует только здоровье женщин-проституток?
Тому що вони дуже хворі, моя знайома лікарка& гінекологиня їх приймає, не відмовляє,як инші лікарі, приймає у КОЛЬЧУЖНИХ РУКАВИЦЯХ, бо там все: виразки від герпесу, сифілісу, гепатити, ВІЛ. Легалізація заохочує в рази більше жінок цим займатися, навіщо українок штовхати у цю прірву?
Андрій Маковецький-Левенгук _ 04.11.2019 21:09
IP: 35.235.227.---
Natali Sokolenko:
Андрій Маковецький-Левенгук:
Наталя, а вас почему так волнует тема проституции?
мене хвилює тема здоров"я жінок, така відповідь ок?
Ок, но не совсем, потому что возникает следующий вопрос: почему вас волнует только здоровье женщин-проституток?
iip _ 04.11.2019 20:28
IP: 35.235.227.---
Natali Sokolenko:
А за що пану Яременко таке вже соррі?::::))))))
Шкода його – змучиться ж весь, пропаде.

Може у законі прописати для нього спец-прикінцеві положення – все ж таки його заслуга буде
Natali Sokolenko _ 04.11.2019 20:08
IP: 35.235.227.---
iip:
Навряд чи такий крок відмиє репутацію "слуг", але варіант цікавий.
Невеличка іронія полягає у тому, що в результаті Яременко стане не тільки моральною потворою, але й кримінальним злочинцем.
Хороший додаток до репутації "слуг".
Приймається:)
Закон звротної сили не має)
Яременко, за умови нормальної поведінки в майбутньому, ніц не загрожує
Natali Sokolenko:
iip:
Навряд чи такий крок відмиє репутацію "слуг", але варіант цікавий.
Невеличка іронія полягає у тому, що в результаті Яременко стане не тільки моральною потворою, але й кримінальним злочинцем.
Хороший додаток до репутації "слуг".
Приймається:)
Закон звротної сили не має)
Яременко, за умови нормальної поведінки в майбутньому, ніц не загрожує
Яременку, сорі
Natali Sokolenko _ 04.11.2019 20:06
IP: 35.235.227.---
iip:
Навряд чи такий крок відмиє репутацію "слуг", але варіант цікавий.
Невеличка іронія полягає у тому, що в результаті Яременко стане не тільки моральною потворою, але й кримінальним злочинцем.
Хороший додаток до репутації "слуг".
Приймається:)
Закон звротної сили не має)
Яременко, за умови нормальної поведінки в майбутньому, ніц не загрожує
Natali Sokolenko _ 04.11.2019 20:04
IP: 35.235.227.---
Віктор Совщак:
Ця проблема така стара як світ Ще за часів древньої Греції це явище було усвідомленим І інакше не може бути Читайте Амосова щодо сексу Це природа А проти природи не попреш І бабця заговорами не допоможе Тому моє бачення Включити розум -дано природою І зважити все за в проти за природою людини
Так займайтеся сексом, хто проти цього?))) Мова про инше, про сучасну форму рабства – про секс з примусу, бо секс за гроші – це секс з примусу
Віктор Совщак _ 04.11.2019 19:52
IP: 35.235.227.---
Ця проблема така стара як світ Ще за часів древньої Греції це явище було усвідомленим І інакше не може бути Читайте Амосова щодо сексу Це природа А проти природи не попреш І бабця заговорами не допоможе Тому моє бачення Включити розум -дано природою І зважити все за в проти за природою людини
iip _ 04.11.2019 19:28
IP: 35.235.227.---
Навряд чи такий крок відмиє репутацію "слуг", але варіант цікавий.
Невеличка іронія полягає у тому, що в результаті Яременко стане не тільки моральною потворою, але й кримінальним злочинцем.
Хороший додаток до репутації "слуг".
Приймається:)
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter