Як у законопроекті про кров ''пропустили'' одне слово і мало не знищили інтереси українців
Брехня не потребує аргументів, тому з нею буває важко боротися. Правду хочуть знати всі, тому поясню на пальцях, як нас із вами хотіли "розвести на кров".
Я вже описувала ризики законопроекту 2429 про бізнес на крові. Якщо коротко – цим проектом хочуть узаконити монополію приватної компанії на ринку крові і дозволити цій компанії вивозити препарати крові за кордон в необмеженій кількості і без врахування потреб українців.
Напередодні цей законопроект розглядав антикорупційний комітет. І автори (а точніше автор) не придумали нічого іншого, як просто обманути своїх колег. Нібито, ні про яку монополію не йдеться і, нібито, експортувати препарати крові дозволять лише після того, як ними забезпечать українців. Для тих, хто повірив у ці казочки, пояснюємо на пальцях.
На цьому відео (58:25) голова Комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький каже: "Ми за вивезення за кордон, але після того, коли буде забезпечена воююча країна препаратами крові та компонентами крові. Ми за".
І закон, мовляв, саме про це. Але ми вже знаємо ці "прийоми", коли за благими намірами протягують відверті махінації. Відкриваємо порівняльну таблицю законопроекту. Стаття 22, якою так розмахували автори законопроекту.
З документу "випадає" норма, яка гарантує, що спочатку має бути забезпечена внутрішня потреба країни, а вже тоді можна експортувати препарати за кордон.
З обов'язкового забезпечення потреб українців просто "зникло" слово "препарати" – тепер взагалі не йдеться про необхідність забезпечувати препаратами крові населення України як умову експорту.
Було: "Обсяги обов'язкового забезпечення потреб охорони здоров'я населення донорською кров'ю, її компонентами і препаратами..."
Буде: "Обсяги обов'язкового забезпечення потреб охорони здоров'я населення донорською кров'ю та її компонентами..."
А саме експорт препаратів дуже важливий для монополістів, які виготовляють їх із плазми крові. Виробник і до цього перевищував ліміт, встановлений Урядом України. Що ж буде, коли всі законодавчі обмеження просто приберуть?
На потреби українців просто начхали? Чи в законопроекті випадково пропустили одне слово?
Це може видатися дріб'язковістю і чіплянням до слів. Але це – про державну політику, де важливе кожне слово.
І в цьому випадку одне пропущене слово сьогодні може обернутися катастрофою для тисяч українців завтра. Бо без препаратів крові можуть померти люди з гемофілією, онкозахворюваннями та багато інших пацієнтів, для яких ці препарати життєво важливі.
Антикорупціний комітет прийняв рішення розробити необхідні правки між першим і другим читаннями. Щоб унеможливити монополізацію ринку крові та безконтрольне вивезення з України препаратів із плазми крові.
Михайло Радуцький із цим погодився. Тому стежимо за руками і тримаємо руку на пульсі. І будемо сподіватися, що автори законопроектів не будуть пропускати важливі слова.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.