4 березня 2020, 12:20

МОЗ не переживе ще одного експерименту після Скалецької

Влада проводить експерименти на українському народові і міняє міністрів як шкарпетки. Причому цілими пакетами. За ніч "призначає" міністрів. Без представлення, обговорення і програм і всупереч законам і здоровому глузду. Президент хапається за перших ліпших кандидатур, яких йому хтось нашіптує на вухо і сподівається лише на фарт: а раптом вигорить.

Не вигорить.

Міністрів не можна призначати за ніч. Вони мають представити парламенту свою програму, бачення реформ. І лише тоді Парламент має приймати рішення. Ми вимагаємо поіменного голосування за кожного міністра окремо, як цього вимагає закон України. Стаття 9 Закону "Про Кабінет міністрів" чітко каже: Подання щодо окремих кандидатур на посади, зазначені у поданні щодо посадового складу, може вноситися окремо.

Я дуже хочу звернути увагу Президента і монобільшості в Парламенті на одне з найважливіших міністерств для кожного українця – на МОЗ. Бо там експерименти можуть коштувати життів. І я не перебільшую. Сфера охорони здоров'я – це мільйони людських життів. Експериментувати з ними – це злочин! А не розуміти цього – ідіотизм.

Новий старий кандидат на посаду міністра охорони здоров'я Ілля Ємець уже був на цій посаді. Про це мало хто пам'ятає, а це – багато про нього каже. Він – доктор медичних наук, фаховий кардіохірург і лікар, очевидно, хороший.



Ілля Ємець очолював МОЗ за часів Януковича – в уряді Азарова. Він, як і майже всі решта міністрів, нічого не змогли змінити в сфері охорони здоров'я. Пропрацювавши 5 місяців, пішов зі своєї посади.

Про пана Ємця різні люди, які з ним працювали 10 років тому в міністерстві, говорять майже одне і те саме. Він любить свою лікарську справу і не хоче занурюватися в системні речі. За першої ліпшої нагоди тікав в операційну. А тим часом все в міністерстві відбувалося за його спиною – тендери, закупівлі, призначення на посади.

Бо добрий лікар потрібен у лікарні. В МОЗ сьогодні потрібен супер-менеджер, антикризовий фахівець, який в першу секунду призначення підхопить роботу і буде, пробачте, фігачити. Щоб не повторилися Нові Санжари і щоб Україна вдало пройшла зону турбулентності з коронавірусом. І щоб з 1 квітня реформа таки стартувала. І шанси на це все ще є. Хоча й дуже примарні.

На посаду міністра потрібно призначити людину, яка:

- працювала в Міністрестві охорони здоров'я, команді реформ при МОЗ або Національній службі здоров'я останні кілька років. Бо людина має розуміти в деталях суть медичної реформи. Нема часу пояснювати. Нема часу вчити матчастину!

- має знання, навички та кваліфікацію, а також успішний управлінський досвід та розуміння специфіки держслужби

- матиме можливість та спроможність прийти зі своєю командою сильних заступників і одразу включитися в процес та запустити реформу з 1 квітня. Бо нав'язані заступники і радники в МОЗ вже були. До добра, як бачите, це не довело.

Один раз президент уже поекспериментував і призначивна посаду міністра людину, яка не працювала в системі останні кілька років і не розуміє реформу охорони здоров'я.

Врезультаті:

- перші три місяці документи не підписувалися, робота в МОЗ зупинилася, закупівлі ліків не відбувалися! Поки ці нові обличчя вивчали документи і сферу

- керівниця МОЗ не спрацювалися з більшістю команди реформаторів з МОЗ, Національної служби здоров'я, Центру громадського здоров'я. Втрата ключового персоналу підірвала процес підготовки до другого етапу реформи охорони здоров'я

- ситуація навколо коронавірусу в Україні і сутички в Нових Санжарах показали повну некомпетентність керівниці МОЗ

Що з таких експериментів виходить ми всі бачимо: весь світ рятується від коронавірусу, а наша міністерка грає в теніс в санаторії.

Нова людина, яка не знає суті реформи – це провал для сфери охорони здоров'я. Ще одного провалу українська медицина не переживе.

Складається чітке враження, що президентові навмисне "радять" постійно нових людей без компетенцій, щоб вони завалили реформу. І потім можна було сказати, що концепція була неправильна, давайте повертати все взад. І ставити досвідчених і перевірених роками богатирьових, азарових і решту карт із скриньки Пандори.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Нові стимули для медичної реформи: в Раді зареєстрували пакет важливих законопроєктів

Законопроєкти 6306 та 6307 мають дати нові стимули для розвитку медичної реформи – як для держави, так і для лікарень та пацієнтів. Це зміни, які вже давно назріли...

Медичний канабіс: ліки, не наркотик!

29 червня 2021 року Верховна Рада України включила законопроєкт N5596 про медичний канабіс до порядку денного п'ятої сесії. Уже 30 червня Комітет з питань здоров'я нації рекомендував ВР ухвалити його в першому читанні...

Міністр Степанов зриває закупівлю вакцин проти COVID-19

Учора на брифінгу Міністр охорони здоров'я Степанов зазначив, що МОЗ сподівається до кінця цього року підписати контракт на постачання вакцини проти коронавірусу...

Очільник МОЗ Степанов пішов по бєспрєдєлу: держзакупівлі ліків намагаються перевести в ручний режим (документ)

Закупівлі життєво важливих ліків знову законсервують. Завтра на засідання уряду міністр Максим Степанов може винести постанову, яка фактично перетворить ДП "Медичні закупівлі України" на тендерний відділ МОЗ...

Смертельна ціна бездіяльності МОЗ

Двоє дітей померло на Волині через бездіяльність МОЗ. Хворому на торсійну дистонію з Донецька терміново необхідна операція, а рятівної системи для нього нема – заявили пацієнтські організації...

Чия людина очолила МОЗ і до чого тут Супрун?

Парламент звільнив Іллю Ємця з посади міністра охорони здоров'я. Той до останнього не хотів прощатися з міністерським кріслом і навіть вранці скайпом включався на засідання профільного комітету...