15 листопада 2010, 15:32

Волонтери – тест для громадянського суспільства

Півтора роки залишається до початку фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. Дуже неприємно чути про скандали та різноманітні непорозуміння, які кидають тінь на спортивну подію всесвітнього масштабу. Як би там не відбувалось, на моє глибоке переконання Євро відбудеться у встановлений термін із визначеними господарями чемпіонату. Нині дедалі актуальнішим постає питання підготовки кадрів, які обслуговуватимуть турнір.

Автор особисто мав змогу відвідати багато країн, у яких влаштовувались спортивні заходи. Як не дивно, перше, що кидається в очі – це не стільки якість інфраструктури разом з її відповідністю міжнародним стандартам, скільки "людський фактор". Саме місцеве населення покликано створити атмосферу свята і ні за які кошти це купити неможливо. Навіть, якщо почати розвішувати купу святкових плакатів та використовувати інші "підбадьорюючі" технології.

Дане твердження вкотре довів нещодавній Чемпіонат світу із футболу у ПАР. Звісно, ця країна наполегливо готувалась до футбольного турніру протягом п'яти років. Результатом підготовки стали десять надсучасних спортивних арен, сотні кілометрів відремонтованих доріг, міжнародний аеропорт та ін. Проте, туристи, які повернулись із ПАР згадують в першу чергу непідкупну гостинність місцевих мешканців. Не дивлячись на відсутність навичок володіння іноземною мовою, більшість африканців зустрічали вболівальників посмішками та елементарними фразами англійською. Саме такий підхід приємно вражав туристів, паралельно підвищуючи імідж далекої африканської країни в їх очах.

Також не слід забувати про участь волонтерів в організації подібних заходів. Саме на цих, переважно молодих людей, лягає величезна відповідальність за атмосферу гостинності та імідж країни-господаря на міжнародній арені.

Згідно даних Всеукраїнського центру волонтерів – 2012 на Євро УЄФА планує залучити близько 5000 добровольців, половина з яких представлятиме нашу країну.

Організація турніру Євро-2008 ще раз довела шалений попит на участь у волонтерських проектах. Тоді конкурс складав 5-6 чоловік на місце. Про популярність волонтеріату говорить й Чемпіонат світу – 2010. До старту турніру ФІФА отримала близько 67000 заявок від кандидатів у волонтери з понад 170 країн світу. Із загальної кількості резюме було відібрано тільки 15000. В деякі дні організатори отримували по 1600 заявок на добу.

Підготовкою волонтерів в Україні слід опікуватись на найвищому державному рівні.

Варто пам'ятати, що кожному з бажаючих взяти участь у волонтерському проекті доведеться не лише вітати туристів, але й реально працювати. В УЄФА визначили наступні напрямки роботи: маркетинг, медіа, IT, транспорт та інші. Офіційний відбір бажаючих футбольна організація планує розпочати влітку 2011 року на власному офіційному сайті. Тож слід якнайшвидше розпочати інформування про проект та підготовку кадрів. Саме професіоналізм останніх, як повноцінних співорганізаторів турніру, і зіграє ключову роль в рівні його проведення.

За ідею та допомогу у написанні матеріалу подяка активістам Всеукраїнського центру волонтерів -2012

2022 рік буде супроводжуватися цілим рядом тенденцій, які вже були присутні у 2021 році, а значна частина конфліктів можуть значно посилитися.

Найбільш важливим і відчутним фактором, який буде продовжувати впливати у 2022 році залишається пандемія коронавірусу, яка набула характеру загальносвітової...

2022 рік буде супроводжуватися цілим рядом тенденцій, які вже були присутні у 2021 році, а значна частина конфліктів можуть значно посилитися.

Найбільш важливим і відчутним фактором, який буде продовжувати впливати у 2022 році залишається пандемія коронавірусу, яка набула характеру загальносвітової...

Бюджет-2022 і потреба в новій стратегії розвитку економіки для України

У Верховну раду було внесено проект бюджету на 2022 рік. Сказати, що це і є основний документ за яким Україна житиме наступного року – не сказати нічого...

Північний потік-2: холодний душ для України

Підсумкові рішення США та Німеччини по Північному потоку-2, які пролунали на цьому тижні мають стати холодним душем як для усього українського політикуму, так і для українського суспільства...

Держава має повернутися обличчям до платників податків

Прийнятий у ВР закон 5600 про зміни до податкового кодексу може вважатися унікальним явищем. Дуже мало законодавчих ініціатив так сильно б'ють водночас по практично усім категоріям економічно активного населення: по великому бізнесу, по малому бізнесу, по аграріям, по житловому ринку...

Обороноздатність України: час для тверезого погляду

Підсумки саміту Байдена-Путіна в Женеві поки неоднозначні, і очевидно що вони будуть розтягнуті в часі на довгий період, для реалізації та підготовки рішень...