27 серпня 2012, 19:56

Влада намагається приховати жахливий стан здоров'я школярів

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив про те, що з 1 вересня у середніх школах України буде скасовано оцінки з фізкультури. За словами Табачника, замість оцінки учні отримуватимуть "залік" або "не залік".

Виникає питання: а чим фізична культура гірша за інші навчальні предмети, які викладають в українських школах? Навіщо Міносвіти хоче приховати оцінки українських школярів саме з цього предмету?

Відповідь очевидна. Оцінка дає чітке розуміння рівня оволодіння учнем тим чи іншим предметом. У нашому випадку вона визначає рівень фізичної підготовки, а отже, і загального стану здоров'я школяра. Система "залік" або "не залік" не надає абсолютно ніякої інформації, за її допомогою можна лише "розподілити" дітей на зовсім слабких й відверто хворих, та решту.

Між тим, як свідчать дослідження, на сьогодні понад 60% українських школярів не здатні виконати вимоги загальноєвропейських тестів з фізичної підготовленості "Єврофіт". Це – ганебний і трагічний показник, який є чи не найнижчим у Європі. А отже, за допомогою скасування оцінок з фізкультури у школах, українська влада, схоже, просто хоче приховати реальні данні щодо рівня фізичної підготовленості дітей. Замість того, щоб бити на сполох та рятувати ситуацію.

У 2009 році шкільні нормативи були дуже знижені. Тепер діти не тільки не бігають кроси. Тепер, наприклад, щоб отримати задовільну оцінку, школярам можна підтягнутися на перекладині лише 3 рази (було 6). Тож відтепер і той, хто осилив 3 рази, і той, хто підтягується 10 або 12 разів, за "новою методикою" Мінсовіти, мають однакову фізичну підготовку. До речі, і у самих дітей зникає мотивація до активних занять фізичною культурою. Яка різниця, скільки ти підтягуєшся, якщо все одно буде "залік"? Зникає дух змагання, а це – вирок!

Замість маніпуляцій з оцінками, влада повинна заохочувати дітей йти до спортивних секцій і створювати їм можливості для занять спортом. Це нагальна потреба!

Дані лікарів свідчать – сьогодні тільки 7% школярів можна вважати повністю здоровими. Лише 13% людей в країні отримують належну рухову активність, необхідну організму для підтримки в здоровому тонусі.

Але що незрозуміло – ми спостерігаємо байдужість не тільки влади, але й батьків. Впродовж року у ЗМІ було багато дискусій на тему україномовних та російськомовних підручників, або щодо змісту програми з історії та літератури. Безперечно, це важливі теми. Але хтось десь хоч раз чув дискусію щодо того, яким повинно бути фізичне виховання??? Є цифри, скільки витрачено на підручники. А де цифри, скільки витрачено на спортінвентар, впорядкування спортивних залів, спортивні змагання?

Здоров'я ж втрачають і російськомовні, і україномовні діти. І діти прибічників Партії регіонів, і діти опозиціонерів.

Може час звернути увагу на справді важливі речі?

Свій скромний внесок в підтримку здоров'я українських дітей ми з моїми друзями робимо вже кілька років. У рамках благодійного проекту "Клуб дитячого плавання" ми безкоштовно навчили плавати 9 тис. дітей з 6 регіонів. І будемо це робити надалі.

Найближчим часом ми плануємо провести конференцію вчителів фізкультури, щоб обговорити шляхи подолання того дефіциту здоров'я, який прогресує в Україні.

Закликаю усіх батьків не бути байдужими і піднімати ці питання.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Процес повернення ветеранів і військовослужбовців зі служби є складним і багатогранним

Війна рано чи пізно завершиться, і ті люди, які сьогодні боронять країну, повертатимуться до мирного життя, до реальності, від якої вони вже встигли відвикнути...

Спорт: перша сходинка до відповідальності за свою країну

Незадовго до початку Олімпіади-2024 у Лондоні відбулося відкриття інсталяції, присвячене українським спортсменам, загиблим унаслідок повномасштабного російського вторгнення...

Як має виглядати якісна реабілітація ветеранів в Україні

Понад два роки минуло з початку повномасштабного вторгнення та агресії з боку росії в Україну, в результаті якого в нашій країні з'явилася велика кількість учасників бойових дій...

Реабілітація – це крок до нового життя

Ніколи не відчуєш проблему або біль іншого, доки не стикнешся з нею сам на сам. Я не стикався з цією проблемою особисто, але мав нагоду знайомитись та спілкуватись з людьми і в першу чергу з бійцями, які отримали тяжкі поранення, в наслідок чого втратили кінцівки рук або ніг...

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися.

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися. Це стає особливо зрозумілим, якщо ми сходимось на думці, що війна може тривати довго...

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі. Причиною є агресивна зовнішня політика та кривава війна, яку РФ веде проти України...