28 серпня 2011, 19:12
''ДА''
Не замовні і не проплачені, але рекламні пару слів про "Демальянс"
Українці все менше довіряють владі, критично високим є й рівень недовіри до політичних партій та громадських організацій. І рівень цієї недовіри з кожним роком, на жаль, лише зростає. Такий соціальний песимізм загрожує надовго перетворити країну у "декоративну демократію", в якій влада і люди будуть існувати у паралельних вимірах без будь-яких шансів на справедливість.
Але й в такому "безперспективному житті", є приводи для надії на те, що діюча влада вже дуже скоро отримає серйозну допомогу у вигляді активних, опозиційних, амбітніх, талановитих і освічених молодих людей, які вимагатимуть, і вони це роблять вже, в першу чергу – СПРАВЕДЛИВОСТІ.
Мені пощастило сьогодні побувати на з'їзді "Демократичного Альянсу" – організації, яку цілком адекватно можна вважати найбільш незалежною і самодостатньою молодіжною політичною організацією в Україні. Її діяльність особливо активізувалася в останні пару років – це й боротьба за закон про доступ до публічної інформації в рамках кампанії "Новий громадянин", акції проти узурпаторського житлового кодексу, кампанії на підтримку свободи мирних зібрань та солідарні дії із журналістами в їх боротьбі проти цензури.
"ДА" не є політичною партією, ну принаймні поки що, фінансується за рахунок своїх членів, залучення коштів донорських організацій та державного бюджету України в рамках реалізації молодіжної політики. "ДА" виступає виключно так, як вважає за потрібне, виходячи зі своїх програмових засад і статутних цілей. Тут будь-яка інформація стосовно діяльності організації є доступною для усіх бажаючих.
Я так кажу, бо є членом Ради Старійшин "ДА".
Але, якщо відкинути патетику та неприховану агітацію:-) і зосередитися переважно на основі демократії – вільному виявленні своєї волі через процедуру голосування, то, повірте мені, сьогодняшній з'їзд Демальянсу треба показувати як навчальний посібник для депутатів Верховної Ради.
Тут ніхто не голосує чужими картками, тут кожен має право внести свою пропозицію і пройти через її обговорення та голосування, тут немає переляку від відео та фотокамер і, головне, тут є повага до думки іншої людини, а процедура – є законом, який неможна порушити.
Додамо до цього гарні ідеологічні принципи християнської демократії і прозорі процедури, і на виході – отримуємо реальну, перспективну, організовану, молоду альтернативу тим, хто владу і гроші поєднав, забувши про підзвітність і прозорість своїх тимчасових державних обов'язків.
Вважайте це рекламою "Демальянсу".
Але гарні справи мають бути поміченими.
Кому цікаво подискутувати з приводу демократичних процедур і політичних альтернатив, шансів і рейтингів, виборів та майбутніх змін, робіть, будь-ласка, це публічно і не ховайтеся за анонімність.
Для цього, в час соціальних мереж, є усі можливості.