Виступаючи проти виборів БЮТ ризикує занизити явку власних виборців
Можна по-людськи зрозуміти БЮТ. Адже дострокові вибори нічого хорошого не несуть. І йдеться зовсім не про втрату посади прем'єра. Нові вибори не змінять принципово склад парламенту, і не покладуть край політичні кризі. Вони не пришвидшать втілення в Україні масштабних економічних реформ, але віддалять на невизначений термін євроатлантичні перспективи України.
Але існує один нюанс. Говорячи про сумнівну легітимність виборів та їхню шкідливість для суспільства БЮТ, тим самим, занижує явку власних виборців.
Тимошенко завжди з особливою увагою ставилися до настроїв виборців, за що опоненти іноді називали її "популісткою". Але зараз увага до народних уподобань може зіграти з нею поганий жарт – прихильники БЮТ уважно дослухаються до своєї політичної фаворитки, щиро повірять, що "вибори непотрібні", і... не прийдуть голосувати за свій улюблений блок.
І нехай падіння явки буде незначним. Але ці відсоток-два можуть бути політично архіважливими, адже результат на дочасних парламентських, особливо співвідношення голосів між БЮТ та ПР, – це пряма заявка на відповідний результат на дуже близьких президентських виборах.
Таку саму помилку зробив Янукович рівно рік тому, коли Партія регіонів гнівно заперечувала необхідність дочасних виборів, повиводивши на майдани тисячі людей. А коли "регіонали" таки пішли на вибори, то з'ясувалося, що явка серед їхніх цільових найбільш прихильних груп була не такою як її очікували. І хто знає, може саме цих голосів не вистачило головному "регіоналу", аби посісти крісло прем'єр-міністра ще рік тому?
Щоби нівелювати демобілізаційний ефект від заперечення необхідності виборів Блоку Тимошенко необхідний часовий буфер – перенесення виборів на якомога дальший термін, аби за цей час виборці трохи підзабули негатив щодо дочасних виборів. Але чим впертіша і послідовніше буде позиція БЮТ по перенесенню виборів, тим більша небезпека того, що виборці пам'ятатимуть, що "нові перевибори -це зло".
Вочевидь, БЮТу треба шукати зміни політичного та інформаційного позиціонування щодо дочасних виборів, які рано чи пізно відбудуться.
Адже не можна вигравати виборчу кампанію на тому, щоби її заперечувати.