22 березня 2025, 16:56

Розуміти Трампа

Говорити з трампістами – це як говорити з інопланетянами, які колись прилетять на Землю. Ніби і розвинена цивілізація, яка спромоглася випередити нас у технологіях, а при цьому зовсім інший світ, з іншою підходами і мораллю.

Сам Трамп і його оточення – це, звісно, дуже успішні люди. Але будучи вихідцями з великого бізнесу, інколи навіть дуже специфічного, як то наприклад, управління казино, - вони мислять категоріями "торгу" і "ставок", і мало розуміються на тонкощах світової політики.

Думаю, Трамп щиро вірить, що все можна вирішити грошима, звідси і його абсурдні для багатьох наміри купити (або продати?) сектор Газа, придбати Гренландію, віджати Канаду, і щире нерозуміння чому такі фінансово вигідні зняття санкцій та інвестиції у Росію досі без фанфар не сприйняли у кремлі.

Трамп критикує глобалізм, але по суті він такий самий глобаліст, тільки з іншими основами. Якщо в основі ідеології "ліваків-демократів" цінності, то в основі ідеології трампістів (не плутати з класичними республіканцями) – гроші.

Дуже часто і не лише у США несистемні політики тягнуть з собою у світ великої політики шлейф своїх підходів та стереотипів.

Але щоб там не було, але з трампістами говорити треба, просто тому, що ми від них залежні. І говорити треба їхньою мовою і логікою, звісно просуваючи при цьому свої національні інтереси. І приклад Стармера, Нетаньягу, Макрона, Меллоні показує, що це можна робити.

- Хочете взяти українські енергооб'єкти? ОК, нехай американські спеціалісти вже сьогодні виїжджають в Україну і стають живим щитом від російських ракет, тільки візьміть з собою охорону та ППО.

- Хочете рідкоземельні метали? ОК, ось перелік родовищ, приїжджайте завтра, те, що там стріляють, або окупанти – не має вас зупиняти.

- Припинення вогню? Так, ми вже готові, хто особисто перевірятиме що росіяни теж не стрілятимуть?

- Порти? Без проблем, але на морі теж треба американська охорона, або кораблі НАТО.

Важливо розуміти, що більша частина подібних екзотичних пропозицій нічим не закінчиться, це лише частина "ставок", "торгу" і відвертого блефу. В кращому разі вони будуть просто використані у внутрішній політичній боротьбі у США, де Трампу треба показати, що він "не розтринькує" гроші "як Байден".

В Росії, до речі, це чудово розуміють, і тому виходець з КГБ Путін професійно маніпулює Трампом його ж мовою, підсовуючи йому його портрети та публічно захоплюючись його "лідерством". (Але не поспішаючи при цьому розривати з Китаєм, бо розуміє ступінь надійності пропозицій Трампа).

Задачею мінімум для України є відстояти максимальну чисельність та спроможність ЗСУ, і поки це вкладається в логіку трампістів. Задача максимум – дуже правильно використати можливу паузу у війні, якщо вона звісно станеться. Правильно – це значить для зміцнення обороноздатності, безпекових зав'язків з Європою та демократії в Україні. Тоді ця пауза може затягнутися на дуже довго.

Крім того, серед команди Трампа є і традиційні республіканці, з якими легше говорити. Окрім Маска, Тіля, Віткоффа та силіконових лобістів у команді Трампа є Рубіо, Волц, Келлог, які, переконаний, розуміють набагато більше, ніж говорять (в уфології є такий спеціальний термін "абдукція":)).

Іншим союзником є економіка Росії, яка поки триває війна, не стає кращою.

І тому, зараз, навіть якщо ми бачимо абсурд з боку "головного союзника" – потрібно зберігати холодний розум і логіку. Планета Земля і не таке переживала.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Що відбувається в Польщі і до чого тут Орден Білого Орла

Справжня політична війна в Польщі зараз точиться за правий електорат. Якщо раніше за польських правих беззастережно змагався ПіС, то зараз за цей самий електорат змагаються одразу три політичні сили: крім ПіСу, це ще дві конфедерації, які динамічно перетягують на себе електорат гучними емоційними заявами...

З "невступом" України до НАТО не все так просто

У Києві відбулося, вважаю, стратегічне засідання Ради Україна-НАТО. Відверто кажучи, несподіване засідання. Бо публічно політичні контакти між НАТО та України різко зменшилися на тлі сподівань Трампа, що це зайвий раз не дратуватиме Путіна та посилюватиме дипломатичний тренд про завершення російсько-української війни...

Геополітична битва на землях Угорщини

Що справді зробив Орбан унікального для Угорщини – то це перетворив її на поле геополітичної битви між тими, хто впливає на майбутнє людства...

Дата завершення війни між США та Іраном

Ризикну припустити – війна проти Ірану триватиме справді 4-5 тижнів. Її тривалість – повністю залежить від Трампа, а не від Ірану чи ще когось...

Ядерні істерики Путіна

Повірити у те, що Велика Британія і Франція, які без дозволу Трампа бояться прислати в Україну бодай одного піхотинця, раптом вирішили передати Україні ядерну зброю можуть хіба одурманені пропагандою раби...

Танці з Трампом втрьох

Тристороння зустріч Україна – США – Росія – це ніби прорив по формі, але стояння на місці по смислах. Очікувано, ніяких надзвичайних досягнень не відбулося...