13 грудня 2012, 01:41

ЧЕСНО: початок моніторингу, тушки, голосування

Всі ми довго чекали на початок роботи Верховної Ради 7-го скликання – і ось цей день настав!



Свій перший день у парламенті народні обранці почали з персонального листа від руху ЧЕСНО, що кожен знайшов на своєму робочому місці. У своєрідному "листі щастя" ми закликали парламентарів голосувати особисто, дотримуватися волі виборців, ходити на роботу, та й взагалі – стати (нарешті!) взірцем сумлінної та добросовісної праці.



Своїми листами ми офіційно повідомили депутатам, що продовжимо контролювати їх діяльність з найперших днів. Адже моніторинг ЧЕСНО виявив, що до ВР "просочилися" щонайменше 331 порушник критеріїв ЧЕСНО – і ми будемо слідкувати за тим, як вони проявлять себе у якості депутатів 7 скликання.

Суспільство очікує від парламенту нової якості роботи, якісних законів та взірцевої поведінки. І ця нова якість політики починається з персональної відповідальності за власні дії. Але що ми бачимо у перший же день роботи парламенту?

Сьогоднішнє урочисте засідання одразу виявило нові-старі хвороби українського парламентаризму. Заявилися перші "тушки" версії 7.0; депутати знову влаштовують штовханину, а у кулуарах активно обговорюють перспективу персонального голосування.

Як і раніше, представники влади дають суперечливі покази щодо того, чи будуть голосувати персонально. "Головний диригент" Верховної Ради 6 скликання, народний депутат від Партії Регіонів Михайло Чечетов на запитання чи буде він голосувати особисто у новому парламенті відповів: "Нехай інтрига залишається до останнього!". Народний депутат України від "Партії Регіонів" Віктор Янукович-молодший також має намір голосувати особисто, коротко заявивши: "Обов'язково!". Натомість інший депутат від "Партії Регіонів" Борис Колесніков щодо персонального голосування заявив, що "ми (народні депутати) ще не отримали посвідчення", а його колеги по партії Олександр Лавринович та Юрій Іванющенко взагалі відмовилися давати коментарі щодо наміру голосувати персонально.



Ми уважно вивчимо діяльність всіх депутатів у перші три дні роботи нового парламенту і дізнаємось, чи дотримаються вони своїх обіцянок та Конституції. Наш пріоритет на цей тиждень – "кнопкодави", "тушки" та прогульники. У парламенті вже працюють наші невтомні кореспонденти, які фіксують на камеру та фотоапарат роботу нового парламенту. Аналітики руху на основі відкритих даних здійснюватимуть персоніфікований моніторинг Верховної Ради, а його результати трохи згодом з'являться на сайті ЧЕСНО.

Ми всі очікуємо від парламентарів відповідальної, професійної та жертовної роботи. Але чи здатні до такої роботи депутати, які так починають?

P.S.: Невідомі добровольці розклеїли у приміщеннях ВР наліпки, які закликають депутатів голосувати особисто. Може хоч такий креатив спрацює?



Активісти Руху ЧЕСНО

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інавгураційна промова Трампа: анонс поки що керованого хаосу

Американці житимуть краще, а всі інші – гірше. Це короткий виклад інавгураційної промови Трампа. Хоча саме твердження це сумнівне, оскільки американцям зараз доведеться втягнутися у складне внутрішньополітичне протистояння...

"Офіс простих рішень" Трампа припинив свою роботу так і не відкрившись.

Виглядає так, що Трамп вже розуміє, що швидкі рішення щодо російсько-української війни неможливі. І тому спецпредставник Келлог переніс візит до Києва...

Зміна влади у Великій Британії – антиросійський курс без змін

Що справді подобається у британській політиці, то це те, що незалежно від зміни політичних партій геополітичні орієнтири і антиросійська позиція Лондона залишатиметься незмінною...

Вступ України до ЄС – побудова нової "берлінської стіни"

Оптимістична дата вступу України до ЄС – 2030 – через 6 років. Приблизно скільки часу забрав вступ Хорватії до Євросоюзу, яку у цьому контексті часто порівнюють з Україною...

Вибори до Європарламенту: нова більшість для вчорашніх викликів

Вибори до Європарламенту показали, що політичний ландшафт Європи ще тримається купи – попри значні зовнішні землетруси. Центристи зміцнили свої позиції, і це добре...

Які "гарантії безпеки" потрібні Україні

Справжні гарантії безпеки мають містити не лише загальні запевнення у дружбі і "право" оперативно консультуватися з гарантом у разі небезпеки, а і дуже конкретні механізми спільної оборони у разі нової війни...