25 серпня 2014, 23:33

Кінець цивілізаційного розламу

Вперше в новому українському парламенті не буде сварок щодо мови, церкви та стратегічних держав-союзників. Вперше за роки незалежності в Україні не існуватиме поділу політики на "проросійську" і "прозахідну". Вперше в українському суспільстві не буде суперечок щодо геополітичного вектора України.

Численні соціологічні опитування показують, що до парламенту не мають шансу пройти політичні сили, які підтримують стратегічний союз з Росією. Натомість, потраплять політичні сили, які проголошують європейський і євроатлантичний вибір.

Опитування громадської думки також свідчать, що вперше чітка більшість громадян виступає за те, щоби Україна стала членом НАТО.

Те, що називається маркерами ідентичності, – мова, історія, культура, – перестане буде предметом політики. А це найбільше розколює політику будь-якої країни.

Так, до нового парламенту пройдуть політики, для яких реформи, боротьба з корупцією, люстрація залишаться гарними, але чужими словами. Старі виборчі правила залишать стару затхлу політичну систему, яку потрібно буде рішуче і безкомпромісно ламати. Але творення нової країни – буде змістовною політикою – з стратегіями, підходами, програмами. Без безглуздої суперечки чия мова, церква, історія краща.

Під час російсько-української війни України зробила свій цивілізаційний вибір. Цивілізація Росії – це потреба царя. Російські опозиційні ліберали кажуть, що таких царів має бути багато. Ми кажемо, що царя не має бути. Кожен – носій держави і несе відповідальність за її майбутнє.

Цей цивілізаційний вибір можна описати не лише українською мовою. І помолитися за нього можна у різних церквах. Але від цього він не перестане буде українським.

Путін хотів зіштовхнути нас, – таких різних, які живуть в Україні. Але вийшло навпаки. Бо нас об'єднала свобода. Бо за нами правда. І воля.

Слава Україні!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Німецькі вибори: надія на повернення здорового глузду.

Трамп урочисто заявив про велику перемогу консерваторів у Німеччині, а Мерц урочисто оголосив, що незалежність Європи від США мають стати пріоритетом його політики...

Хто найбільше постраждає від зупинки USAID?

Найбільше втратять від паузи на роботі USAID це самі США. Завдяки грантовій діяльності Вашингтон опосередковано отримував потужний інструмент зовнішньої політики – складову так званої "м'якої сили", яка значно полегшувала реалізацію інших інтересів країни...

Інавгураційна промова Трампа: анонс поки що керованого хаосу

Американці житимуть краще, а всі інші – гірше. Це короткий виклад інавгураційної промови Трампа. Хоча саме твердження це сумнівне, оскільки американцям зараз доведеться втягнутися у складне внутрішньополітичне протистояння...

"Офіс простих рішень" Трампа припинив свою роботу так і не відкрившись.

Виглядає так, що Трамп вже розуміє, що швидкі рішення щодо російсько-української війни неможливі. І тому спецпредставник Келлог переніс візит до Києва...

Зміна влади у Великій Британії – антиросійський курс без змін

Що справді подобається у британській політиці, то це те, що незалежно від зміни політичних партій геополітичні орієнтири і антиросійська позиція Лондона залишатиметься незмінною...

Вступ України до ЄС – побудова нової "берлінської стіни"

Оптимістична дата вступу України до ЄС – 2030 – через 6 років. Приблизно скільки часу забрав вступ Хорватії до Євросоюзу, яку у цьому контексті часто порівнюють з Україною...