17 жовтня 2014, 09:23

Національний кадровий резерв: на кого замінять звільнених внаслідок люстрації чиновників?

Після того, як запрацює Закон "Про очищення влади" з чиновничих кабінетів можуть піти сотні тисяч державних службовців. На кого замінять державних чиновників? Які гарантії того, що ті хто прийдуть їм на заміну, будуть кращими?

Ми оголошуємо про ініціативу "Національний кадровий резерв", – громадсько-політичний проект, покликаний замінити дискредитованих чиновників на кваліфікованих патріотичних професіоналів.

Суть ініціативи "Національний кадровий резерв" – створення публічної бази кадрів, які кваліфіковано і ефективно зможуть змінювати корпус звільнених внаслідок люстрації чиновників, а також бути джерелом подальших кадрових призначень у структурі української влади та суміжних суспільних сферах.

На сьогодні вже недостаньо просто звільняти корупціонерів та співучасників режиму Януковича, потрібно пропонувати конструктивну альтернативу – нових професіоналів, які знають і вміють як здійснювати успішні стратегії та проекти. Ми маємо також пропонувати нові підходи до пошуку кадрів на державну службу, в основі чого мають бути – люстраційні критерії, досвід у недержавному секторі та освіта.

Ми пропонуватимемо провести загальнонаціональну кампанію по пошуку нових кадрів. Під час цієї кампанії будуть обговорюватися критерії для набору людей до державних органів влади, а також – процедури зовнішнього контролю за проведенням кадрових конкурсів у міністерствах та відомствах.

До ініціативи будуть залучені міжнародні партнери, які разом з українськими фахівціями розроблятимуть зміни до критеріїв та вимог до державних службовців, організовуватимуть стажування для українських спеціалістів у державних органах влади ЄС, США, інших профільних установах, сприятимуть прозорості кадрового процесу, його відповідність до міжнародних норм та кращих європейських практик.

Інформація про кандидатів від Національного кадрового резерву буде у відкритому доступі.

Ми свідомі того, що кадрове оновлення країни вимагатиме нової законодавчої бази. Ми пропонуватимемо новому парламенту законодавчі ініціативи, які гарантуватимуть оновлення кадрового потенціалу України, зокрема: поправки до Закону "Про вищу освіту", поправки до законів, які регулюють діяльність державної служби та визначають трудові відносини в країні.

До самого останнього дня ми вимагали від влади ухвалення та оприлюднення Закону "Про очищення влади". Ініціатива "Національний кадровий резерв" є окремим, але логічним продовженням кампанії по ухваленню люстраційного закону: спочатку ми домагалися звільненню заплямованих корупцією чиновників, тепер – ми пропонуватимемо їм стратегічну заміну.

Ми маємо створити умови для появи менеджерів та посадовців з новим мисленням та підходами -справжньої та наочної альтернативи нинішньому політичному класу країни.

Ми маємо ВОЛЮ до змін!

Юрій Дерев'янко, народний депуат України, член Ради партії "Воля", співавтор Закону "Про очищення влади" (люстрацію)

Ольга Галабала, член Ради партії "Воля".

Сергій Таран, член Ради партії "Воля".

Ірина Суслова, член партії "Воля", активіст Люстраційного комітету

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Зміна влади у Великій Британії – антиросійський курс без змін

Що справді подобається у британській політиці, то це те, що незалежно від зміни політичних партій геополітичні орієнтири і антиросійська позиція Лондона залишатиметься незмінною...

Вступ України до ЄС – побудова нової "берлінської стіни"

Оптимістична дата вступу України до ЄС – 2030 – через 6 років. Приблизно скільки часу забрав вступ Хорватії до Євросоюзу, яку у цьому контексті часто порівнюють з Україною...

Вибори до Європарламенту: нова більшість для вчорашніх викликів

Вибори до Європарламенту показали, що політичний ландшафт Європи ще тримається купи – попри значні зовнішні землетруси. Центристи зміцнили свої позиції, і це добре...

Які "гарантії безпеки" потрібні Україні

Справжні гарантії безпеки мають містити не лише загальні запевнення у дружбі і "право" оперативно консультуватися з гарантом у разі небезпеки, а і дуже конкретні механізми спільної оборони у разі нової війни...

Європа без США?

Головна тема безпекових дискусій в Європі – що робити, якщо у США до влади повернеться Трамп. Після десятиріч перекладання відповідальності за європейську безпеку на плечі американців у Старому світі раптом настало усвідомлення, що може трапитися так, що європейська безпека буде залежати винятково від європейців...

Україна – тест для на майбутнє європейської системи безпеки.

Які перспективи України у майбутній системі європейської безпеки? (Продовження попереднього посту про дискусії щодо європейської безпеки за правилом Чатем-хауса, організованій одним із провідних європейських аналітичних центрів) 1️⃣ Україну справді готові брати і в НАТО, і в ЄС...