20 січня 2015, 10:48

Корупція у карпатських лісах: за нової влади ''рубають'' більше

У кожного регіону є свої символи корупції. Вугілля, бурштин, контрабанда, титанові руди – стали синонімами корупційних картелів у цілих регіонах країни. Для Західної України таким символом став ліс – точніше його вирубка. Як і у випадку з іншими символами корупції, тут мало що змінилося. Але у правоохоронних органів є прямо зараз шанс довести що це не так.

Два тижні тому активісти "Майдан" Старосамбірщини, Самооборони та партії "Воля" накрили цілі склади свіжозрубаної деревини у с.Дністрик Старосамбірського району Львівської області. За попередніми замірами в кагатах складувалося біля 2000 куб. м. свіжозрізаної, не клеймованої добротної деревини, на яку не було жодних документів. Місцеві свідомі громадяни не пам'ятають такої кількості спиляного лісу без документів за всю історію української незалежності.





Ріже карпатський ліс Комунальне підприємство "Старосамбірське ДЛГП "Галсільліс", яке на 49% належить Старосамбірська районній раді, а на 51% – обласній Львівській обласній раді. Керівником підприємства виявився депутат райради Степан Куць. Жодних вмотивованих пояснень чому на деревину відсутні документи ні працівники "Галсільлісу", ні його директор не надали.

За інформацією активістів, документи на вирубку лісу готуються зараз ночами "заднім числом" (2014 роком). Так, 16 січня місцеві лісники почали терміновий відвід землі під лісосіку, на якій вже два тижні тому була зрізана деревина. Місцева влада "рубає" гроші за перевіреними схемами Медведчука-Януковича.

А правоохоронні структури?...

Після багаторазових звернень пікетів, депутатських звернень та акцій прямої дії прокурор Львівської області дав доручення вивчити та проаналізувати стан розслідування у кримінальних провадженнях, зареєстрованих за фактами незаконних порубок лісу.

Але місцеві активісти з досвіду добре знають – такі перевірки, як правило, закінчуються довгими-довгими розслідуваннями, під час яких фігуранти справи встигають "доробити" документи, домовитися з "ким треба", і організатори та виконавці злочину, передбаченого статтею 246 Кримінального кодексу України (обмеження волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого), у гіршому разі позбавляються своїх посад.

Переконаний, що завдяки місцевим активістам "Майдану" Старосамбірщини Оресту Бонку, Миколі Гомонку, Михайлу Олійнику, Минику Роману, координатору партії "ВОЛЯ" Василю Курію цього разу так не буде. Але у правоохоронців ще є час вибрати на якому вони боці барикад – з громадянами чи з корупційними картелями.

Очікуємо від правоохоронців не сором'язливих звільнень і не просто припинення незаконної вирубки. А дуже конкретних доведених до суду і посадки кримінальних справ. Безлике слово "корупція" має нарешті отримати в Україні конкретні прізвища.

P.S. За останньою інформацією, в Старосамбірському районі нині призупинили всі порубки лісу. Це одразу дві новини. Хороша новина, бо припинили рубати ліс. Погана новина, бо це підтверджує, що всі порубки лісу досі були незаконними. Злочинці підробляють документи. Правоохоронці чекають поки підроблять?

Обговорення підтримую на сторінці в фейсбуці

Зміна влади у Великій Британії – антиросійський курс без змін

Що справді подобається у британській політиці, то це те, що незалежно від зміни політичних партій геополітичні орієнтири і антиросійська позиція Лондона залишатиметься незмінною...

Вступ України до ЄС – побудова нової "берлінської стіни"

Оптимістична дата вступу України до ЄС – 2030 – через 6 років. Приблизно скільки часу забрав вступ Хорватії до Євросоюзу, яку у цьому контексті часто порівнюють з Україною...

Вибори до Європарламенту: нова більшість для вчорашніх викликів

Вибори до Європарламенту показали, що політичний ландшафт Європи ще тримається купи – попри значні зовнішні землетруси. Центристи зміцнили свої позиції, і це добре...

Які "гарантії безпеки" потрібні Україні

Справжні гарантії безпеки мають містити не лише загальні запевнення у дружбі і "право" оперативно консультуватися з гарантом у разі небезпеки, а і дуже конкретні механізми спільної оборони у разі нової війни...

Європа без США?

Головна тема безпекових дискусій в Європі – що робити, якщо у США до влади повернеться Трамп. Після десятиріч перекладання відповідальності за європейську безпеку на плечі американців у Старому світі раптом настало усвідомлення, що може трапитися так, що європейська безпека буде залежати винятково від європейців...

Україна – тест для на майбутнє європейської системи безпеки.

Які перспективи України у майбутній системі європейської безпеки? (Продовження попереднього посту про дискусії щодо європейської безпеки за правилом Чатем-хауса, організованій одним із провідних європейських аналітичних центрів) 1️⃣ Україну справді готові брати і в НАТО, і в ЄС...