7 серпня 2017, 21:29

Україна: код на самоліквідацію активовано?

Медійники добре знають пристрасть українців до негативу. Позитивна інформація не популярна, тоді як "зрада" миттєво і добровільно розганяється просторами інету. Історики знають і іншу істину – країна має лише тоді шанс видряпатися з кризи, якщо суспільство сповнене оптимізму, бо вірить, що негаразди – тимчасові і ситуація стає кращою.

Відродження, Реформація, становлення капіталізму та європейських інституцій – всі ці духовні феномени, які створювали сучасну Європу мали в основі віру у творчу всепереможну енергію людини, яка долаючи труднощі та похмурі забобони щохвилини створює краще суспільство.

Зовсім недавно перспектива членства в омріяному ЄС змушувала країни Східної Європи пройти через складні реформи та "шокові терапії".

З іншого боку, наприкінці першого тисячоліття Європа занепадала, – тільки тому, що на всьому континенті очікували кінець світу, і як тільки стало зрозуміло, що кінця світу не буде, цивілізаційний розвиток пішов вгору.

ОБРАЗ МАЙБУТНЬОГО ВИЗНАЧАЄ УСПІХ РЕФОРМ НЕ МЕНШЕ, НІЖ САМІ РЕФОРМИ. Якщо ж цього позитивного образу немає, реформи приречені. Більше того, у суспільстві вмикається КОД НА САМОЛІКВІДАЦІЮ, КОЛИ КОЖНА ДІЯ НА СТВОРЕННЯ СПРИЙМАЄТЬСЯ З НЕДОВІРОЮ ТА КРИТИКОЮ, ТОДІ ЯК НАРОДНЕ СХВАЛЕННЯ ОТРИМУЮТЬ ДІЇ, СПРЯМОВАНІ ВИНЯТКОВО НА РУЙНАЦІЮ. Самознищення такого суспільства – питання часу.

Важливо! Зовсім не обов'язково, аби образ майбутнього творили лише державні діячі. Окрім політиків, це можуть робити митці, релігійні діячі, військові, громадські рухи.

Тобто, – повертаючись до теми України – ми з вами.

Це НЕ означає, що потрібно сліпо вітати будь-яку дурницю. Але це означає, що потрібно:

1) Критично мислити, – бачити і негативні, і позитивні сторони будь-чого, що відбувається, вміти аналізувати як відступ, так і пОступ у здійсненні змін.

2) Поважати тих, хто вміє будувати, – шанувати тих, хто робить і помиляється більше, ніж тих, хто критикує, але сам уникає відповідальності.

3) Самому брати відповідальність за творення змін. Критикуєш? – Зроби краще!

Лише так зможемо зруйнувати самоліквідації, який закладений під усю країну, але живе у кожному з нас.

Зможемо?

.

Обговорення підтримую на сторінці в фейсбуці

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Німецькі вибори: надія на повернення здорового глузду.

Трамп урочисто заявив про велику перемогу консерваторів у Німеччині, а Мерц урочисто оголосив, що незалежність Європи від США мають стати пріоритетом його політики...

Хто найбільше постраждає від зупинки USAID?

Найбільше втратять від паузи на роботі USAID це самі США. Завдяки грантовій діяльності Вашингтон опосередковано отримував потужний інструмент зовнішньої політики – складову так званої "м'якої сили", яка значно полегшувала реалізацію інших інтересів країни...

Інавгураційна промова Трампа: анонс поки що керованого хаосу

Американці житимуть краще, а всі інші – гірше. Це короткий виклад інавгураційної промови Трампа. Хоча саме твердження це сумнівне, оскільки американцям зараз доведеться втягнутися у складне внутрішньополітичне протистояння...

"Офіс простих рішень" Трампа припинив свою роботу так і не відкрившись.

Виглядає так, що Трамп вже розуміє, що швидкі рішення щодо російсько-української війни неможливі. І тому спецпредставник Келлог переніс візит до Києва...

Зміна влади у Великій Британії – антиросійський курс без змін

Що справді подобається у британській політиці, то це те, що незалежно від зміни політичних партій геополітичні орієнтири і антиросійська позиція Лондона залишатиметься незмінною...

Вступ України до ЄС – побудова нової "берлінської стіни"

Оптимістична дата вступу України до ЄС – 2030 – через 6 років. Приблизно скільки часу забрав вступ Хорватії до Євросоюзу, яку у цьому контексті часто порівнюють з Україною...