27 вересня 2017, 22:50

Тероризм цілить не в будинки і склади, а в голови і серця

У будь-якому теракті об'єкт атаки – лише 10% цілі терористів. 90% – це нАстрої населення.

Збитки від атак Всесвітнього торгового центру 11 вересня, станцій лондонського метро, чи військових складів в Україні – жахливі. Але терористи насправді очікують іншого – паніки, зневіри у здатності реагувати на зовнішні виклики, масового психозу і як наслідок, – відходу від діючої політики уряду.

Для кремля після провалу проектів "новоросія", "днр-лнр", "особливий статус Донбасу", "вибори", неможливості скасування санкцій тероризм – це фол останньої надії. Теракти, сподіваються в Московії, змінять нас і нашу політику.

Але чи змінять вони нас?

Розуміючи, що головна ціль терористів – це голови і серця людей протидіяти майбутнім терактам маємо на трьох фронтах:

1) ДЛЯ ПОЛІТИКІВ – жодних поступок ворогу;

Жодних розмов про "особливі статуси", "а давайте помиримося", "вибори" не може ставитися на порядок денний. До цього нас можуть підштовхувати не лише зі Сходу, але і окремі малодушні політики Заходу. Хоча на Заході дуже рідко теракти призводять до зміни політичної лінії уряду.

- У США взагалі не ведуть розмов з терористами і їхні теракти призводять до протилежних їх намірам наслідків

- У ЄС це також величезна рідкість, хоча бувають винятки (приклади – недавнє зростання ролі популістичних партій після терактів ісламістів, істотний вплив на результати парламентських виборів 2004 року терактів на залізниці).

2) ДЛЯ СЛУЖБ БЕЗПЕКИ – жорсткі кадрові висновки;

Мають летіти зірки на погонах, політична або й інша відповідальність мають стати нормою, – без істерик, але з ретельними розслідуваннями.

- В Ізраїлі військове командування не критикують під час військових операцій, але роблять "оргвисновки" після їх завершення.

3) ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА – консолідація, віра в свої сили.

Часто теракти мають для суспільства зворотній до намірів терористів ефект. Вони консолідують суспільство, викликають піднесення патріотичних настроїв... Хоча буває і навпаки, і тоді терористи отримують шанс на "успіх".

Відповідальність політиків – не змінювати власну лінію та робити оргвисновки, відповідальність суспільства – не панікувати-істерити, а вірити в перемогу та допомагати постраждалим.

НЕВИКОНАННЯ ХОЧА БИ ОДНОГО ПУНКТУ – ЦЕ ЗАОХОЧЕННЯ НАСТУПНИХ ТЕРАКТІВ.

І тому кожен зобов'язаний виконати свою частину роботи.

.

Обговорення підтримую на сторінці в фейсбуці

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Зміна влади у Великій Британії – антиросійський курс без змін

Що справді подобається у британській політиці, то це те, що незалежно від зміни політичних партій геополітичні орієнтири і антиросійська позиція Лондона залишатиметься незмінною...

Вступ України до ЄС – побудова нової "берлінської стіни"

Оптимістична дата вступу України до ЄС – 2030 – через 6 років. Приблизно скільки часу забрав вступ Хорватії до Євросоюзу, яку у цьому контексті часто порівнюють з Україною...

Вибори до Європарламенту: нова більшість для вчорашніх викликів

Вибори до Європарламенту показали, що політичний ландшафт Європи ще тримається купи – попри значні зовнішні землетруси. Центристи зміцнили свої позиції, і це добре...

Які "гарантії безпеки" потрібні Україні

Справжні гарантії безпеки мають містити не лише загальні запевнення у дружбі і "право" оперативно консультуватися з гарантом у разі небезпеки, а і дуже конкретні механізми спільної оборони у разі нової війни...

Європа без США?

Головна тема безпекових дискусій в Європі – що робити, якщо у США до влади повернеться Трамп. Після десятиріч перекладання відповідальності за європейську безпеку на плечі американців у Старому світі раптом настало усвідомлення, що може трапитися так, що європейська безпека буде залежати винятково від європейців...

Україна – тест для на майбутнє європейської системи безпеки.

Які перспективи України у майбутній системі європейської безпеки? (Продовження попереднього посту про дискусії щодо європейської безпеки за правилом Чатем-хауса, організованій одним із провідних європейських аналітичних центрів) 1️⃣ Україну справді готові брати і в НАТО, і в ЄС...