12 січня 2021, 11:18

Війни майбутнього будуть між аудиторіями FB, Однокласніков і Weibo.

Блокування Twitter Трампа є поворотним моментом розвитку світового інформаційного простору. Соціальні мережі стали фактором геополітики, і тепер їх стане більше, і вони стануть конкурентнішими.

Всі конспірологічні "теорії" про масонів, рептіолоїдів чи "соросят" не могли уявити, що приватна американська соціальна мережа буде блокувати екаунт президента власної країни, яка досі є ключовим лідером світової політики.

Іронія в тому, що саме Twitter Трампа ще до його обрання президентом США став фактором політики, а після обрання – без перебільшень став фактором світової політики. Його твіти цитували всі світові агенції. І навіть те, що найпопулярніший профіль Twitter потужно капіталізував і саму соціальну мережу, не завадив її власникам без жодних сентиментів його заблокувати.

Це історія про те, як насправді змінився світ і хто ньому справді є впливовим.

Усвідомлення значимості соціальних мереж заохочуватиме нові інвестиції. Соціальних мереж стане більше. Ризикну припустити, що нових юзерів заохочуватимуть:

- Посиленням їхніх прав та свобод, можливістю легко комунікувати з їхніми адмінами – оскільки безвідносно до кейсу Трампа історія з банами без пояснень і неможливості апеляцій стала загальною проблемою нинішніх топ-мереж.

- Монетизацією – оскільки мережі це ще й потужний бізнес. Моніторинг уподобань юзерів відкриватиме все більше можливостей для таргетованої реклами, і власники соціальних мереж, аби заохотити нових учасників, вимушені будуть бодай частково ділитися з ними прибутками.

- Новими технічними можливостями через появу масового доступу до 5G. Соціальна мережа у форматі відеобачення вже не є фантастикою.

І найголовніше, – державні інституції не будуть стояти осторонь. Але поділ соціальних мереж відбуватиметься не стільки по лініях державних кордонів, скільки по цивілізаційних маркерах, коли приналежність до мережі сигналізуватиме про геополітичний вибір. Війни майбутнього будуть вестися між аудиторіями FB, Однокласніков і Weibo.

"Матриця" вже стала реальністю. Наші віртуальні образи вже стають частиною віртуальних країн, де кожен юзер – це штик, який вміє стріляти постами та брати участь у масових інформаційних битвах.

Соціальні мережі відтепер стали не лише про комунікацію, – вони, насамперед, про національну безпеку, про цінності і про вибір образу власного майбутнього.

.

Обговорення підтримую на своїй сторінці у Фейсбуці.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Інавгураційна промова Трампа: анонс поки що керованого хаосу

Американці житимуть краще, а всі інші – гірше. Це короткий виклад інавгураційної промови Трампа. Хоча саме твердження це сумнівне, оскільки американцям зараз доведеться втягнутися у складне внутрішньополітичне протистояння...

"Офіс простих рішень" Трампа припинив свою роботу так і не відкрившись.

Виглядає так, що Трамп вже розуміє, що швидкі рішення щодо російсько-української війни неможливі. І тому спецпредставник Келлог переніс візит до Києва...

Зміна влади у Великій Британії – антиросійський курс без змін

Що справді подобається у британській політиці, то це те, що незалежно від зміни політичних партій геополітичні орієнтири і антиросійська позиція Лондона залишатиметься незмінною...

Вступ України до ЄС – побудова нової "берлінської стіни"

Оптимістична дата вступу України до ЄС – 2030 – через 6 років. Приблизно скільки часу забрав вступ Хорватії до Євросоюзу, яку у цьому контексті часто порівнюють з Україною...

Вибори до Європарламенту: нова більшість для вчорашніх викликів

Вибори до Європарламенту показали, що політичний ландшафт Європи ще тримається купи – попри значні зовнішні землетруси. Центристи зміцнили свої позиції, і це добре...

Які "гарантії безпеки" потрібні Україні

Справжні гарантії безпеки мають містити не лише загальні запевнення у дружбі і "право" оперативно консультуватися з гарантом у разі небезпеки, а і дуже конкретні механізми спільної оборони у разі нової війни...