26 червня 2023, 23:37

Найзагадковіша частина концерту Пригожина – заява, що немає причин воювати з Україною.

В кремлі – підкилимний мордобой на тему, хто врятував країну від Пригожина. Найоперативніша версія, яка зайшла через проросійські телеграм канали – перемовини з екс-кухарем Пригожиним вів екс-охоронець Путіна Дюмін.

Персона Дюміна (а за нею – начальник Госгвардії Золотов) давно мусолилася у медіа як головного претендента на наступника Путіна. Персона – мерзенна і цілком в дусі путінського оточення – безпосередня участь у анексії Криму, керування штабом Сухопутних військ, ну, і, звісно, неодноразово потрапляв під санкції.  

За іншою злитою у ЗМІ версією, – всім керували секретар Ради безпеки Патрушев та голова АП Вайно. Шойгу і Герасімов, за усіма версіями, участь у перемовинах не брали, відтак їх прибрали подалі від тіла царя...

А тепер найголовніше – не так важливо хто насправді вів перемовини з Пригожиним і хто за ним, можливо, стояв. І навіть не важливо скільки в цьому всьому було чиєї режисури. Важливо, що всі ці мордобої і самоствердження відбуваються за рахунок репутації царя, який, виявляється, не контролює ситуацію в країні.

У цій ситуації Путін ризикує стати "кульгавою качкою" – ситуацією, коли президент все ще при владі, але ось-ось залишить свою посаду і від нього все менше щось залежить. Натомість, лизоблюди, олігархи і раби панічно шукають собі нового господаря.

Найзагадковішою частиною концерту Пригожина є висловлювання про відсутність причин воювати з Україною – сказані ним якраз перед самим початком путчу. Нагадаю, що Пригожин сказав, що Україна насправді не обстрілювала Донбас 8 років, і що максимум, – це перестрілювалася з російськими військами, які, виявляється, там таки були.

І це цікаво. Бо якщо задачею путчу було вплинути на Путіна заради якихось рішень – то це точно погана ідея, бо для Путіна це аж ніяк не аргумент. Навіть, навпаки.

Якщо задачею було вплинути на росіян – ну, щоби отримати "електоральну підтримку" Пригожину на шляху до влади – то це теж не аргумент, бо росіянам давно байдужа справедливість щодо українців.

І залишається єдина аудиторія – це Україна і Захід. Це сигнал, що Пригожин і ТІ, ХТО ЗА НИМ СТОЇТЬ готові здати свого плєшивого фюрера.

І тому концерт імені Пригожина ще не зіграний. Бо якщо Пригожин ніби вже емігрує в Білорусь, то ті, хто стоять за ним, – досі в кремлі.

Вони скоро стануть ще впливовішими. І прямо натякають, що отримавши ПОВНУ владу вони будуть готові визнати, що причин воювати з Україною не було. З усіма наслідками, які випливають з цього.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Зміна влади у Великій Британії – антиросійський курс без змін

Що справді подобається у британській політиці, то це те, що незалежно від зміни політичних партій геополітичні орієнтири і антиросійська позиція Лондона залишатиметься незмінною...

Вступ України до ЄС – побудова нової "берлінської стіни"

Оптимістична дата вступу України до ЄС – 2030 – через 6 років. Приблизно скільки часу забрав вступ Хорватії до Євросоюзу, яку у цьому контексті часто порівнюють з Україною...

Вибори до Європарламенту: нова більшість для вчорашніх викликів

Вибори до Європарламенту показали, що політичний ландшафт Європи ще тримається купи – попри значні зовнішні землетруси. Центристи зміцнили свої позиції, і це добре...

Які "гарантії безпеки" потрібні Україні

Справжні гарантії безпеки мають містити не лише загальні запевнення у дружбі і "право" оперативно консультуватися з гарантом у разі небезпеки, а і дуже конкретні механізми спільної оборони у разі нової війни...

Європа без США?

Головна тема безпекових дискусій в Європі – що робити, якщо у США до влади повернеться Трамп. Після десятиріч перекладання відповідальності за європейську безпеку на плечі американців у Старому світі раптом настало усвідомлення, що може трапитися так, що європейська безпека буде залежати винятково від європейців...

Україна – тест для на майбутнє європейської системи безпеки.

Які перспективи України у майбутній системі європейської безпеки? (Продовження попереднього посту про дискусії щодо європейської безпеки за правилом Чатем-хауса, організованій одним із провідних європейських аналітичних центрів) 1️⃣ Україну справді готові брати і в НАТО, і в ЄС...