Хто найбільше постраждає від зупинки USAID?
Найбільше втратять від паузи на роботі USAID це самі США. Завдяки грантовій діяльності Вашингтон опосередковано отримував потужний інструмент зовнішньої політики – складову так званої "м'якої сили", яка значно полегшувала реалізацію інших інтересів країни. За роздані гроші, які в сумі як для США складали якийсь дріб'язок – Білий дім рекламував американські політичні цінності та свободи, а також покращував свій імідж у дуже розмаїтих країнах світу, навіть там, де підтримка американської політики могла бути не на найвищому рівні. Бо витрачалися вони, загалом, на правильні речі. В Україні, для прикладу, – це підтримка шкіл, госпіталів, проектів економічного розвитку.
Але тепер ні. Через внутрішню політичну кон'юнктуру існування "м'якої сили" поставлене на паузу. І думаю, що після цієї паузи у Вашингтоні зрозуміють, що трохи погарячкували і змінивши трішки пріоритети повернуться до перевіреної часом грантороздавальної діяльності. Бо револьвером і добрим словом можна значно більше досягти, ніж просто револьвером.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.