24 липня 2014, 20:34

''Врятуйте наших хлопців!'' День десятий.

Вчора я стала свідком протесту сімей війських 72-ї (Біла Церква) і 79-ї (Миколаївщина) бригад перед адміністрацією Президента.

Ні, це був не протест. Благання.

Біль і відчай цих жінок не передати словами. Їхні хлопці уже десятий день затиснуті між сепаратистами і російською армією на кордоні з Росією біля Ізварино без необхідних засобів для боротьби.

Можна подумати, що у жінок не витримує психіка через усвідомлення того, що чоловік на війні може кожну наступну хвилину загинути? Що кожна жінка і мати воліє тримати чоловіка і сина вдома, тому, якщо їх слухати, то не буде кому воювати?

Тут не та ситуація.

Жінки офіцерів, з якими я розмовляла, патріотичні і налаштовані на боротьбу за Україну. Вони навіть не вимагають, щоб їхніх хлопців забрали з АТО, хоча багато хто там перебуває без ротації уже по чотири місяці. Все що вони вимагають від влади – це надати домогу частинам, які ціною своїх життів уже майже два тижні відсікають сепаратистів від кордону. Або знайти і пояснити якесь інше рішення.

Хлопці відрізані від постачання зброї і продовольства. Їдять траву, п'ють воду з калюж. Їм немає чим воювати, тому вони просто ховаються у траншеях, і їх по кілька чоловік в день відстрілюють Градами, мінометами, снайперами.

Зрозуміло, що війна є війна. І генерали допускають тактичні прорахунки. Зрозуміло і те, що у керівництві АТО повно корупціонерів і зрадників.

Чого я не можу зрозуміти, то як можлива ситуація у країні, коли такий АБСОЛЮТНО ЛЕГІТИМНИЙ крик про допомогу ігнорується і лишається без жодної уваги політичного керівництва країни.

Адже ситуація з "Ізваринським котлом" – це уже не просто військова проблема, а саме політична. Верховнокомандувач повинен публічно і відкрито іти на контакт із сім'ями військових для того, щоб навіть у найстрашніші хвилини, люди не відчували себе зрадженими державою. Щоб вони бачили, що у країни, за яку ллють кров їхні хлопці, є лідери, які так само щиро вболівають за цю країну і за кожного її громадянина.

Натомість – замовчування проблеми, ігнорування простої людини, закритість влади.

Існують побоювання, що від економічних негараздів, військових програшів і випробувань у Києві знову може упасти влада.

Ні. Головною причиною потенційного третього Майдану буде не це, а прірва між людиною і державою, відсутність зв'язку між чиновниками-небожителями і громадянами. Елементарна відсутність довіри.

Об'єктивно, український народ зараз на гребені патріотичного підйому. Люди готові перетерпіти багато негараздів, готові боротися за незалежніть своєї країни і її європейське майбутнє. Але їм треба вірити, що влада перестала бути ворогом для своїх громадян. Для цього не треба ні грошей, ні гелікоптерів, а достатньо просто показати повагу і турботу про кожного громадянина. Слухати, коли намагаються докричатися.

Завтра ці жінки знову стоятимуть під президентською адміністрацією. Знову благатимуть.



P.S. Хто цікавиться детальнішим аналізом проблеми залишених напризволяще у зоні АТО, про це найбільше інформації можна знайти у соц. мережах.

www.facebook.com/butusov.yuriy/posts/806442989395999

www.facebook.com/groups/1528614027368996

www.facebook.com/taheometr?fref=ts

www.facebook.com/marinapush?fref=ts

www.sosukraina.com/sos-proshu-bit-vo-vse-kolokola-79-brigada-pogibaut-parni

За що українська держава ненавидить жінку-матір та її дітей?

Судова влада України – гілка державної влади. Належне функціонування цієї гілки є ключовою передумовою демократії. Чомусь ця гілка української держави люто ненавидить мене, як жінку та матір, а також моїх малолітніх дітей...

Cудова система України – це фейк? Особистий досвід із достовірними фактами.

У фільмі, присвяченому річниці свого президентства, Володимир Зеленський поділився "революційною" думкою про те, що судову систему "треба повністю перезавантажити" і що вона "працює зовсім у інший бік...

''Дикий Захід'' українського сімейного права або як віджати американське майно у Білоцерківському суді

На жаль, попри затяжні реформи української судової системи, на сьогодні вона є загрозою безпеки людини і національної безпеки, а не інструментом досягнення справедливості у суспільстві...

Що Зеленський та Порошенко пропонують робити з корупцією в оборонці?

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) надіслав у січні-лютому усім кандидатам у президенти запитальник, щоби проінформувати українських виборців про підходи кожного з кандидатів у президенти до боротьби з корупцією в секторі оборони та у подальшому відслідковувати обіцянки кандидатів...

Куди пропали 6 мільярдів?

Менше ніж через рік після мого скорочення із МЕРТ на сайті openaid.gov.ua із 12 мільярдів доларів міжнародної допомоги Україні, лишилось менше 6 мільярдів...

Чому я подала до суду на Мінекономрозвитку та його державного секретаря?

Символічно, що у дні, коли вчергове згадуємо перші смерті на Майдані, 24 січня розпочинається судовий процес щодо мого незаконного звільнення із Мінекономрозвитку...