Другий раунд роздержавлення: чи не спустять реформу на гальмах?
21 грудня Президент ветував закон про реформування державних і комунальних ЗМІ, направивши до парламенту власні зауваження. Пропозиції Порошенка до закону, за який, до речі, повним складом проголосувала фракція БПП, грунтуються на двох аргументах: мова видань і оприлюднення нормативно-правових актів.
Аргументи виглядають дрібними та надуманими особливо після того, як реформу підтримав парламент, а головне й самі редактори державних та комунальних ЗМІ.
Інститут Медіа Права разом із партнерами та групою "РПР-Медіа" закликає включити питання роздержавлення у порядок денний вже сьогодні і невідкладно проголосувати за пропозиції Президента.
Заява громадських організацій та групи "РПР-Медіа" щодо якнайшвидшого розгляду та ухвалення Закону про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ
Громадськість висловлює занепокоєння з приводу непідписання Президентом України Закону "Про реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ" та закликає Верховну Раду України якнайшвидше розглянути пропозиції Президента до закону.
24 листопада Парламент України сказав "так" реформі державної і комунальної преси, ухваливши законопроект N1123, щодо якого експерти Ради Європи надали схвальні висновки. Закон було направлено на підпис Президенту, який, однак, скористався правом вето, повернувши закон до Верховної Ради із своїми пропозиціями.
Закон має на меті усунення невиправданих переваг на ринку преси та протидії цензурі. Так, близько 550 газет досі під контролем центральних та місцевих органів влади і не можуть повноцінно виконувати свої функції "вартових демократії" без страху цензури та тиску. Прийняття закону сприятиме розвитку плюралізму в медіа сфері, усуненню надмірних ринкових переваг державних ЗМІ, підвищенню редакційної незалежності преси.
Ми закликаємо Верховну Раду України невідкладно розглянути пропозиції Президента до Закону та підтримати їх. Сподіваємось, Парламент буде послідовним у намірах впровадження однієї із ключових реформ у сфері свободи слова.
Медіа-група Реанімаційного Пакету Реформ
ГО "Інститут Медіа Права"
ГО "Телекритика"
ГО "Інститут масової інформації"
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.