12 вересня 2016, 13:59

Напівзусилля парламенту гальмують реформи. Тижневий огляд РПР

Результати першого пленарного тижня 5 сесії парламенту показали, що виконання реформаторського порядку денного потребує надзусиль та консолідації як владної більшості, так і опозиції. Натомість поки ми маємо лише напівзусилля, що дають напіврезультати.

Протягом пленарного тижня парламент зробив лише півкроку для підтримки пакету законопроектів з питань місцевого самоврядування та децентралізації, який дозволив би усунути перешкоди на шляху створення об´єднаних територіальних громад.

Депутати змогли тільки ухвалити 3 з 6 ключових законопроектів:

- N4386-д (в цілому), який дозволяє зарахувати в бюджети об'єднаних громад оплату за адмінпослуги – реєстрацію речових прав на нерухоме майно, а також реєстрацію юросіб та ФОП.

- N4676 (за основу), який відкриває можливість об'єднуватися в громаду селам, які знаходяться на межі різних районів;

- N4742 (за основу), який уточнює статус та повноваження старости села, порядок припинення повноважень, гарантії його діяльності.

У той же час рейтингове голосування показало менше 200 голосів за законопроекти, які надають сільським громадам право приєднуватися до вже існуючих об´єднаних територіальних громад (N4772, N4773) та розблоковують процес внесення змін до Перспективних планів територіальних громад (N3390), у разі якщо обласні ради не спроможні розглянути ці зміни в двомісячний термін.

Зважаючи на те, що за децентралізаційні законопроекти голосували більшість депутатів з 4-х фракцій: Блоку Петра Порошенка, "Народного фронту", "Самопомочі", "Радикальної партії", а також частина позафракційних, були усі підстави отримати більший результат.



Іншою важливою темою цього пленарного тижня був розгляд законопроектів у напрямку економічної дерегуляції та створення сприятливих умов для розвитку бізнесу.

Депутати змогли ухвалити за основу 3 дерегуляційні ініціативи:

- N3719, створює додаткові гарантії для захисту законності при розслідуванні кримінальних злочинів, зокрема зниження кількості обшуків підприємств, які не направлені на реальне розслідування злочинів, припинення безпідставного вилучення електронних інформаційних систем.

- N4194, скасовує обов'язковість виготовлення печатки підприємцями, оскільки в Україні відсутній контроль за виготовленням і зберіганням печаток.

- N4958, передбачає скасування ліцензування експорту, імпорту спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів як надмірного регулювання, що вже урегульоване через ліцензування роздрібної та оптової торгівлі.

Однак, такі важливі законопроекти, які унормовують питання реструктуризації заборгованості (N2764) та процедури банкрутства (N3132) підприємств залишилися без розгляду.

Разом з тим депутатам забракло зусиль та часу для розгляду урядового Проекту Закону про ринок електричної енергії України (N4493). Розгляд по суті цього законопроекту відкладається з кінця травня, коли його було включено в порядок денний попередньої сесії. Разом з тим, це одна з ключових реформаторських ініціатив в сфері енергетики, покликана захистити права споживачів електричної енергії та запровадити європейські правила функціонування ринку електричної енергії.

Зараз саме той час, коли у сесійній залі не має бути стіни між більшістю та опозицією у питанні прийняття надзвичайно важливих реформаторських законопроектів. Наступного пленарного тижня усі парламентські сили повинні консолідувати зусилля у напрямку реформ. Інакше така пасивність не дозволить Верховній Раді виконати навіть десятої частини реформаторської дорожньої карти до кінця року.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

З часу трагедії в Ірані на дорогах України загинуло стільки ж людей як у збитому боїнгу

З моменту трагедії з літаком МАУ на українських дорогах у ДТП загинуло стільки ж людей як у збитому літаку. Вдумайтеся у це: у катастрофі в Ірані загинуло 176 людей і стільки ж людей вмерли в ДТП за 18 днів...

Чи справді Україна парламентсько-президентська республіка?

Звісно, ви всі знаєте, що Україна це парламентсько-президентська республіка. До 2014 року ми були президентсько-парламентською, а потім знову стали парламентсько-президентською...

Скасування недоторканності: змінити Конституцію недостатньо

Сьогодні депутати голосують остаточно за зміни до Конституції України про скасування депутатської недоторканності. Однак, щоб позбутися недоторканності депутатів цього замало...

Вимагаємо розкрити замовників рейтингів

Замовники виборчих соціологічних рейтингів мають бути відкритими. Так вимагає закон. Однак зараз це не так. Ми в Центрі демократії та верховенства права підготували і сьогодні надіслали чотири інформаційні запити...

Замовники рейтингів

Якій соціології довіряти? КМІС сьогодні оприлюднив дані, які суттєво відрізняються від інших: "Слугу народу" підтримують 48,5%, Опозиційну платформу 14,1, Європейську солідарність – 9,2, Батьківщину – 6,2, Голос – 4,4%...

Принципи Торонто

Сьогодні вночі за київським часом у канадійському Торонто завершилася Ukraine Reform Conference – ключова міжнародна подія про реформи в Україні...