20 вересня 2016, 12:42

Команда Президента блокує очищення судової системи на 10 % – заява Руху ЧЕСНО

Цього тижня Верховна Рада має останній шанс очистити судову систему на 10 %, звільнивши понад 700 суддів Януковича та відправивши їх на новий конкурс. Окрім того, що ці судді призначалися Януковичем через корупційні схеми та не проходили прозорих конкурсів, ми їх уже майже два роки утримуємо з державного бюджету, поки Верховна Рада боїться брати на себе відповідальність за їхню професійну долю. А коштує це щодня чверть мільйона гривень наших із вами податків.

Протягом останніх кількох місяців Рух ЧЕСНО добивається актуалізації цього незручного для парламентарів питання та винесення його на порядок денний. Постанови про призначення суддів-п'ятирічок Януковича чекають розгляду вже два роки. Цей пленарний тиждень є останнім шансом розглянути це питання, оскільки вже з жовтня питання пожиттєвого призначення суддів переходить у компетенцію Вищої ради правосуддя. Тож Верховна Рада очевидно вирішила зняти із себе відповідальність за таке неоднозначне рішення й ігнорує вимоги Руху ЧЕСНО винести на голосування і звільнити цих 700 суддів. Ми маємо підтримку в парламенті від низки фракцій, які готові підтримати вимоги громадськості, однак процес блокується командою Президента, який попри це публічно декларує готовність очищувати судівскі лави.

ЗАЯВА

Парламент України має останній шанс цього тижня оновити суддівський корпус на 10 %, відхиливши обрання безстроково 778 суддів. Однак розгляд питання про обрання суддів-п'ятирічок у Верховній Раді України блокується фракцією партії "Блок Петра Порошенка".

Ми вітаємо зусилля президентської команди із підготовки довгоочікуваної судової реформи та публічні обіцянки Президента України П. Порошенка не допустити до здійснення правосуддя недоброчесних суддів.

Водночас, уже 2 роки поспіль не розглядається питання про безстрокове обрання понад 700 суддів, переважна більшість яких призначалась на посади В. Януковичем. Після закінчення 5-річного терміну вони втратили повноваження розглядати судові справи, однак досі зберігають статус судді та отримують заробітну плату. Рішення щодо їх обрання відповідно до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" має прийняти Верховна Рада України.

Суспільство не має довіри до суддів, яких було призначено В. Януковичем. Це судді, які отримали мантії у непрозорий спосіб, не проходили чесних конкурсів та символізують стару корумповану судову систему, що потребує очищення.

Рух ЧЕСНО неодноразово публічно закликав народних депутатів України якнайшвидше звільнити сімсот суддів Януковича, цим самим давши шанс доброчесним кандидатам, що пройдуть відкриті конкурси, посісти їхні крісла. Громадськість добилась включення даного питання у порядок денний Верховної Ради минулого пленарного тижня, однак парламент не розглянув постанови про призначення пожиттєво суддів-п'ятирічок, сконцентрувавши увагу на звільненні суддів, які добровільно подали у відставку.

Розгляд питання в Парламенті блокується Комітетом з питань правової політики та правосуддя, який очолює представник президентської фракції.

В той же час, свою підтримку та готовність звільнити суддів Януковича публічно висловили парламентські фракції "Народний Фронт", "Об'єднання Самопоміч" та Радикальної партії Олега Ляшка.

З огляду на це громадськість закликає Президента України та народних депутатів, що представляють фракцію партії "Блок Петра Порошенка", не саботувати очищення судів напередодні запуску судової реформи та рішуче оновити суддівський корпус.

Громадський рух ЧЕСНО

Transparency International Ukraine

Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва

Центр політичних студій та аналітики "Ейдос"

Микола Хавронюк, Центр політико-правових реформ

Громадська організація "Центр UA"

Громадська організація "Центр демократії та верховенства права"

Громадська організація "Центр локального самоврядування"

Громадська організація "Кримська діаспора"

КОО "Асоціація Політичних Наук"

ГОІ "Родина"

З часу трагедії в Ірані на дорогах України загинуло стільки ж людей як у збитому боїнгу

З моменту трагедії з літаком МАУ на українських дорогах у ДТП загинуло стільки ж людей як у збитому літаку. Вдумайтеся у це: у катастрофі в Ірані загинуло 176 людей і стільки ж людей вмерли в ДТП за 18 днів...

Чи справді Україна парламентсько-президентська республіка?

Звісно, ви всі знаєте, що Україна це парламентсько-президентська республіка. До 2014 року ми були президентсько-парламентською, а потім знову стали парламентсько-президентською...

Скасування недоторканності: змінити Конституцію недостатньо

Сьогодні депутати голосують остаточно за зміни до Конституції України про скасування депутатської недоторканності. Однак, щоб позбутися недоторканності депутатів цього замало...

Вимагаємо розкрити замовників рейтингів

Замовники виборчих соціологічних рейтингів мають бути відкритими. Так вимагає закон. Однак зараз це не так. Ми в Центрі демократії та верховенства права підготували і сьогодні надіслали чотири інформаційні запити...

Замовники рейтингів

Якій соціології довіряти? КМІС сьогодні оприлюднив дані, які суттєво відрізняються від інших: "Слугу народу" підтримують 48,5%, Опозиційну платформу 14,1, Європейську солідарність – 9,2, Батьківщину – 6,2, Голос – 4,4%...

Принципи Торонто

Сьогодні вночі за київським часом у канадійському Торонто завершилася Ukraine Reform Conference – ключова міжнародна подія про реформи в Україні...