31 жовтня 2016, 09:16

Порядок денний РПР. Пленарний тиждень 1-4 листопада

П'ятий сесійний тиждень завершить першу половину п'ятої сесії роботи парламенту. Звісно, це нагода зробити проміжні висновки стосовно ефективності роботи народних депутатів, підтримки ними важливих реформаторських ініціатив, які розробили та підтримують експерти коаліції громадських організацій "Реанімаційний пакет реформ". Хотілося би, щоб до цього екватору депутати підійшли з гарними результатами.

Передусім, на порядку денному "Проект закону про енергетичну ефективність будівель" (N4941). За словами експертів, загальний потенціал скорочення споживання енергії в Україні становить 32 млрд. тне (50% від нинішнього рівня енергоспоживання), з цього понад третину – у житловому секторі. Мінімізація втрат енергії у будинках дозволить значно підвищити їх енергоефективність і зробити вагомий внесок у забезпечення енергетичної незалежності держави.

Також законопроект N3665, який запроваджує на законодавчому рівні інститут медіації в Україні шляхом імплементації кращих європейських та світових стандартів, що сприятиме поширенню практики вирішення спорів несудовими методами.

На розгляді народних депутатів пакет законопроектів N2531а, 3153 та 2418а, що мають на меті оптимізацію системи державного нагляду (контролю), підвищенню рівня захисту бізнесу та забезпечення балансу між стимулюванням розвитку бізнесу та захистом прав громадян. Зокрема, створюється інтегрована система державного нагляду з інформацією про всі проведені заходи, встановлюється єдиний порядок стягнення адміністративно-господарських санкцій, підвищується відповідальність посадових осіб органів державного нагляду. Сподіваємось, ці законопроекти, які знаходяться на розгляді більше півроку, нарешті будуть ухвалені в цілому.

Наступного тижня також є шанс прийняти в цілому законопроект N4496, який передбачає зменшення адміністративних бар'єрів під час укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), зарахування валютної виручки, а також бухгалтерського обліку та фінансової звітності для малого та середнього бізнесу (МСБ). На цей закон чекають багато представників малого і середнього українського бізнесу, які надають послуги іноземним компаніям.

Також сподіваємося, що депутати нарешті розглянуть законопроект N4526-д, який імплементує положення ухваленого в грудні минулого року Закон "Про державну службу" та законопроект NN2353а, який передбачає запровадження добре виписаної процедури врегулювання заборгованості фізичних осіб за договорами з різними категоріями кредиторів.

РПР підтримує пропозицію профільного комітету з питань охорони здоров'я ухвалити законопроект N2820, який виконує зобов'язання України відповідно до Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ) та вимог директив ЄС стосовно обмеження тютюнопаління. Зокрема: 1) максимальних рівнів смоли, нікотину та монооксиду вуглецю в димі сигарет; 2) маркування та упаковки тютюнових виробів; 3) заборони розміщення на ринку тютюну для перорального застосування; 4) регулювання продуктів, які пов'язані з тютюновими виробами, а саме електронних сигарет; 5) повної заборони реклами тютюнових виробів в мережі Інтернет.

Знову на порядку денному два антиреформаторські законопроекти, які Реанімаційний пакет реформ закликає народних депутатів відхилити. N2971-д, який відновлює рекламу пива у ЗМІ, а фактично, пропаганду його вживання серед молоді. N4370-1, який всупереч Конституції нівелює повноваження Кабінету Міністрів у призначенні голів місцевих державних адміністрацій, дозволяючи Президенту узурпувати владу.

На жаль, у порядку денному Верховної Ради на наступний пленарний тиждень немає вкрай важливих питань, які стосуються у першу чергу формування нового складу Центральної виборчої комісії, чого громадянське суспільство вимагає вже тривалий час, та ще одного важливого законопроекту "Про Вищу раду правосуддя", яка має стати головним державним органом у питаннях призначення, звільнення та притягнення відповідальності суддів.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

З часу трагедії в Ірані на дорогах України загинуло стільки ж людей як у збитому боїнгу

З моменту трагедії з літаком МАУ на українських дорогах у ДТП загинуло стільки ж людей як у збитому літаку. Вдумайтеся у це: у катастрофі в Ірані загинуло 176 людей і стільки ж людей вмерли в ДТП за 18 днів...

Чи справді Україна парламентсько-президентська республіка?

Звісно, ви всі знаєте, що Україна це парламентсько-президентська республіка. До 2014 року ми були президентсько-парламентською, а потім знову стали парламентсько-президентською...

Скасування недоторканності: змінити Конституцію недостатньо

Сьогодні депутати голосують остаточно за зміни до Конституції України про скасування депутатської недоторканності. Однак, щоб позбутися недоторканності депутатів цього замало...

Вимагаємо розкрити замовників рейтингів

Замовники виборчих соціологічних рейтингів мають бути відкритими. Так вимагає закон. Однак зараз це не так. Ми в Центрі демократії та верховенства права підготували і сьогодні надіслали чотири інформаційні запити...

Замовники рейтингів

Якій соціології довіряти? КМІС сьогодні оприлюднив дані, які суттєво відрізняються від інших: "Слугу народу" підтримують 48,5%, Опозиційну платформу 14,1, Європейську солідарність – 9,2, Батьківщину – 6,2, Голос – 4,4%...

Принципи Торонто

Сьогодні вночі за київським часом у канадійському Торонто завершилася Ukraine Reform Conference – ключова міжнародна подія про реформи в Україні...