6 березня 2017, 20:20

Довідка Руху ЧЕСНО про суддю Бобровника, який слухає справу Насірова

Рух ЧЕСНО у рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд! працює над створенням бази профайлів на кожного українського суддю. Ми плануємо цю базу презентувати дещо пізніше, оскільки зараз зусилля сконцентровані на кандидатах до Верховного Суду. Однак, з огляду на слухання справи Романа Насірова у Солом'янському суді міста Києва, вирішили опублікувати зараз інформацію, зібрану Рухом ЧЕСНО про суддю Олександра Бобровника, який розглядає цю справу.

Бобровник Олександр Вікторович



У 2007 році був призначений вперше на посаду судді Солом'янського суду м. Києва, де він і досі працює після обрання його суддею безстроково.

За інформацією Української Гельсінської спілки, суддя Олександр Бобровник виніс рішення, яким позбавив вланості на квартиру О. Кучерявенка, яку він отримав за заповітом у спадщину від покійної тітки. Рішення суддя Бобровник виносив заочно на підставі позову колишньої співмешканки покійної, яка через 6 років після смерті жінки, доводила, що проживала із тією однією сім'єю. Вже у листопаді 2013 року Апеляційний суд м. Києва скасував рішення Бобровника. За інформацією Української Гельсінської спілки, за фактом шахрайських дій щодо захоплення квартири, яка належить О. Кучерявенку, було розпочато кримінальне провадження.

У лютому 2016 року, за інформацією інтернет-видання "Антикор", суддя не надав НАБУ доступу до документів стосовно квартири співмешканки прокурора АТО, Костянтина Кулика, у рамках розслідування кримінальної справи щодо його незаконного збагачення.

Сумнівним називають також рішення Бобровника у січні 2016 року щодо закриття кримінального провадження у рамках якого Ю. Іванющенку було повідомлено про підозру про розкрадання Кіотських мільйонів.

"Наші гроші" також писали про те, що у січні 2016 року суддя відмовив Національному антикорупційному бюро у доступі до документів щодо закупівлі Міністерством екології та природних ресурсів авторського супроводу програмного забезпечення у ТОВ "Спектр ВДМ" у рамках кримінального провадження, яке стосувалося нецільового використання бюджетних коштів, оскільки такий авторський супровід програмного забезпечення, на думку детективів, мав надаватися безкоштовно іншою компанією.

За підсумками 2015 року, суддя Солом'янського районного суду Бобровник отримав антипремію "Будяк року" від Української Гельсінської спілки з прав людини. Як сказано в звіті організації, суддю визнано "найзухвалішим суддею правопорушником", який "упродовж 2013-2014 років приймав неправосудні рішення, що спричинили тяжкі наслідки".

"Наші гроші" писали про цікавий факт з біографії судді: "Менш ніж за рік після призначення на посаду судді Солом'янського суду, у березні 2008 р. голова Нацкомісії з питань регулювання зв'язку звернувся до Вищої ради юстиції зі скаргою на дії судді. Це стосувалось позову громадянина Коваленка О.В., який разом з ПП "Юком АВК-2006" вимагала від НКРЗ скасувати низку нормативних актів. Окрім цього у травні 2008 року один з членів ВРЮ вніс подання на звільнення Бобровника з посади судді за порушення присяги по цій справі".

До розгляду справи Бобровника Вища рада юстиції дійшла лише через три роки – у 2011 році, коли ВРЮ очолив Володимир Колесниченко, якого називали протеже скандальновідомого нардепа Сергія Ківалова. Рішення ВРЮ було на користь судді Бобровника, у діях якого не знайшли підстав для звільнення.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

З часу трагедії в Ірані на дорогах України загинуло стільки ж людей як у збитому боїнгу

З моменту трагедії з літаком МАУ на українських дорогах у ДТП загинуло стільки ж людей як у збитому літаку. Вдумайтеся у це: у катастрофі в Ірані загинуло 176 людей і стільки ж людей вмерли в ДТП за 18 днів...

Чи справді Україна парламентсько-президентська республіка?

Звісно, ви всі знаєте, що Україна це парламентсько-президентська республіка. До 2014 року ми були президентсько-парламентською, а потім знову стали парламентсько-президентською...

Скасування недоторканності: змінити Конституцію недостатньо

Сьогодні депутати голосують остаточно за зміни до Конституції України про скасування депутатської недоторканності. Однак, щоб позбутися недоторканності депутатів цього замало...

Вимагаємо розкрити замовників рейтингів

Замовники виборчих соціологічних рейтингів мають бути відкритими. Так вимагає закон. Однак зараз це не так. Ми в Центрі демократії та верховенства права підготували і сьогодні надіслали чотири інформаційні запити...

Замовники рейтингів

Якій соціології довіряти? КМІС сьогодні оприлюднив дані, які суттєво відрізняються від інших: "Слугу народу" підтримують 48,5%, Опозиційну платформу 14,1, Європейську солідарність – 9,2, Батьківщину – 6,2, Голос – 4,4%...

Принципи Торонто

Сьогодні вночі за київським часом у канадійському Торонто завершилася Ukraine Reform Conference – ключова міжнародна подія про реформи в Україні...